Windows 8.1 Update 1 hazır; İndirin!

Windows 8.1 için aylardır beklenen güncelleme, sonunda yayınlandı! İndirin...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8.1 Update 1 hazır; İndirin!

Update 1'i kurduk, denedik! İncelememiz için tıklayın.

Windows 8 için ikinci büyük güncelleme olan Update 1, beklendiği gibi bugün tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu. Windows Update üzerinden ücretsiz olarak yüklenebilen güncelleme, Windows 8.1 kadar çok olmasa da bazı önemli yenilikler içeriyor.

Aylardır hakkında konuştuğumuz ve sızıntılarını yayınladığımız, resmi tanımı ise henüz yapılan güncellemeyle Microsoft, işletim sisteminin kullanımını fare ve klavye kullanıcıları için daha kolay bir hale getirmek istiyor. Bunun için yapılan yenilikler arasında masaüstü PC'lerin ve laptop'ların direkt olarak masaüstüyle açılması, giriş ekranında kutucuklara sağ tıkladığınızda alışıldık sağ tuş menülerinin gösterilmesi var. Normal PC kullananlar için bir başka kolaylık ise, giriş ekranının sağ üst tarafına eklenen bilgisayarı kapatma, yeniden başlatma vs. seçenekleri.

Update 1 ile beraber Windows'un görev çubuğunu Metro arayüzündeyken de görebiliyorsunuz. Bunun yanında sık kullandığınız Metro uygulamalarını görev çubuğuna tutturup, onlara normal programlar gibi görev çubuğundan ulaşmanız mümkün.

Update 1 güncellemesiyle birlikte Windows Store'un arayüzünde de bazı geliştirmeler yapılıyor.

Update 1 nasıl yüklenir? Haberimizin ikinci sayfasında...

Update 1 nasıl yüklenir?

Update 1, Windows Update üzerinden yayınlanmaya başlandı. Windows 8.1 kullanıcılarının yükleyebildiği Update 1, Windows Update üzerinden otomatik olarak yüklenebiliyor. Güncellemeyi kendiniz denetlemek isterseniz, giriş ekranında Windows Update yazarak Windows Update'i çalıştırın ve "Güncelleştirmeleri denetle" bağlantısına tıklayın. İlgili dosyalar, orada sizi bekliyor olacak!

Eğer Update 1'i kendiniz yüklemek isterseniz, o zaman windowsupdate.com üzerinden kurulum dosyalarını kendiniz de indirebilirsiniz. Kurulum dosyalarını, aşağıdaki bağlantılar yardımıyla indirmeniz mümkün... Dosyaları sırasıyla kurmanız gerektiğini unutmayın. Ama yine de, kurulumu Windows Update'e bırakmanızı öneriyoruz...

Windows 8.1 Update 1 x86:

KB2919442
KB2919355
KB2932046
KB2937592
KB2938439
KB2949621-v2 (Sadece Windows Server 2012 R2 için)

Windows 8.1 Update 1 x64:

KB2919442
KB2919355

KB2932046
KB2937592
KB2938439
KB2949621-v2 (Sadece Windows Server 2012 R2 için)

Okuyucu Yorumları

Toplam 39 Yorum

windows 8 için mi yoksa windows 8.1 için yayımlandı? Ben windows 8.1 kullanıcısıyım ama bana bu güncelleme gelmedi. Bunla ilgili bilgisi olan var mı?

hani yok gelmemiş daha

Güncelleştirmeleri denetle yaptım ama güncelleme yok diyor??? Güncelleme gelmedi mi? yoksa benim sistemde yanlışlık mı? var??

windows update üzerinde ne zaman yayınlanacak

Doğru düzgün hale geldiğine emin olmadan Windows 7'den feragat etmem doğrusu. Umarım bekleneni verir yükleyenleri ve bekleyenleri için..

ben 3 gün önce indirmiştim, bu güncelleme Windows 8'i daha da güzelleştirdi

Hadi hayırlısı, biraz geç duyurdunuz ama olsun..

Baslat menusu icin daha cok sabredicez ... update'in updatinin, update'ni bekleyecegiz ...

güncelleme geldi arkadaşlar suanda karşıdan yükleniyor

Başlat Menüsü gelmemiş :(

windows 8.1 update 1 i windows update den indirip kurdum dosya boyutu 886 mb kadar fazla bir değişiklik yok başlat menüsüde gelmemiş bilginize

Güncelleme karşıdan yüklemede %6 da kaldı siz yüklerken hızlı bi şekilde geldimi ? yoksa yoğunluktan mı kaynaklanıyor

giriş ekranını nasıl devre dışı bırakacağız direkt masa üstü ile açılması için ne yapmamız lazım.

@08 Nis 2014 23:39 Görev çubuğunu sağ tıklayın..Özellikler> gezinti sekmesi>başlangıç ekranı seçenekleri altında Oturum açtığımda Başlangıç yerine masaüstüne git seçeneğini işaretleyin

@08 Nis 2014 23:39 Görev çubuğuna sağ tıklayıp özellikler i seçin oradan gezinti sekmesine geçip başlangıç ekranı bölümüne göz atın (Kenan Rençper)

Hani başlat menüsü gelecekti noldu gelmedi?

@08 Nis 2014 23:50 baslat menusu guncellemenin guncellemesinin gunecellemesi ile gelecekmis :P

@08 Nis 2014 23:50 baslat menusu baska bahara, bu kadar dandiklik artik

bin kez dedik başlat menüsü YOK YOK ..hayır n'yapacaksanız? :S

@09 Nis 2014 00:04 sana ne kardesim ne yapacagimiz ?

sırf başlat menüsü gelecek diye yüklemeyecektim güncellemeyi. gelmiyormuş direk indirdim :) ne gerek var başlat menüsüne.

@09 Nis 2014 07:09 iyi b**k yemisin

ya bi kullanma kılavuzunu okusanız. böyle acayip acayip sorular sormasanız?

@09 Nis 2014 08:15 Çamaşır makinesini, bulaşık makinesini filan bozduktan sonra bakmak zorunda kaldığımız küçük kitapları mı öneriyorsun?

Aerosu olmayan bir sistemi almıyoruz , kusura bakma microsoft...

süper olmuş güncelleme özellikle uygulamaları başlat çubuğuna küçültme süper olmuş

@09 Nis 2014 11:40 O Özelliği ben epeydir kullanıyordum zaten o yeni bir özellik değil.

Aradığın programı liste halinde göreceğin bir başlat menüsü şart. Win8 bu yüzden satılmıyor yeterince...

@09 Nis 2014 15:57 begenmeyen arkadaslar neyini begenmiyor hayret ediyorum, herhalde fb girmek yetiyor onlara

@09 Nis 2014 15:57 zaten programları liste halinde görebiliyorsun

chip başlat menüsü gelecek diye haber yapmıştı hani nerede başlat menüsü? başlat menüsü olmasa da olur ama niye yalan haber yaptığınızı anlayamadım.

Windows update kısmına girin.Orda önemli güncelleştirmeler kısmında var.

yine mahvetti bilgisayari ya , windows beni delirtecek her update`ten sonra pcm`im ayri bir yavasliyor resmen.

Başlat menüsü yoksa windows 8 de yok boykot edicem windows 8 i imza toplayacagım sırf başlat menüsü gelsin diye :D Ben third party bi yazılım kurmak zorundamıyım başlat menüsü için. Kimilerine göre ne gerek var evet ama benim işimi çok kolaylaştırıyor.

Bence bu windows 8 vista gibi tırt çıkacak :D Çünkü windows 8 olarak çıktı ardından büüyk bi yükleme paketiyle 8.1 çıktı ve ardından update 1 çıktı bu kadar sıkıntılı bi sistem olamaz. Muhtemelen vistadan ağzı yanan microsoftun 7 yi çıkartıp durumu düzelttiği gibi windows 9 u da çıkartarak bu durumu düzeltecektir.

hee indirin , indirdik bozuldu windows ! kendi güncellemesiyle bozulan bir işletim sistemi olur mu be !!! bu gidişle mac e geçeceğiz galiba.

Microsoft Windows 8.1 filan çıkaracağına Windows 7 için Service Pack 2 felan çıkarsaydı iyi olurdu niye çıkarmadı çünkü ikinci bir sağlam Windows XP tutkusu faciası yaşamak istemiyor yoksa yeni Windows sürümü satamazlar Windows 7 SP1 en sağlamı güncelleme yüklemeden çalıştırıyorum sorun çıkarmıyor sadece bazı oyunlar için Windows Platform güncellemesi yüklemek gerekiyor yoksa bazı yeni oyunlar sorun çıkarıyor Windows 7 SP1' de bunun dışında gayet sağlam fakat biraz yavaş çılıştığını farkettim...

bence opsiyonel bir başlat menüsü gelebilir, isteğe bağlı, ben istemiyorum mesela gelmesini ama isteyen birçok arkadaş var

kardeşler windows 8.1 i nasıl güncelleştiririm yaw yardım edin

Sen de yorum yaz