Windows 8.1 Update 2 geliyor!

Windows 8.1'e gelecek Update 2 ve sonraki muhtemel güncelleme Update 3'ten yeni haberler var!

Windows 8.1 Update 2 geliyor!

Windows'un geleceğiyle ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsak, şimdilik dedikodulara kulak vermekten başka pek çaremiz yok. Dedikodular ise bize şimdilik sadece küçük bilgiler vermekle yetiniyorlar.

Yeni ortaya çıkan bir bilgiye göre Windows 8.1 Update 2, Microsoft tarafından Ağustos ayında kullanıma sunulmak üzere hazırlanıyor. Bir başka bilgiye göreyse güncellemenin boyutu, sıfırdan, temiz yükleme için 3GB olacak.

Update 3 ise bir söylentiye göre 2015 ilkbaharında gelecek ve bir özelliği bulunacak: İddiaya göre Microsoft, Update 3 ile birlikte masaüstü işletim sistemini, Windows Phone'un GDR güncellemelerinde olduğu gibi sıkça güncellemeye başlayacak. Bununla birlikte Windows 9'un da 2015'in ikinci veya üçüncü çeyreğinde çıkmasının beklenmesi, bu bilgilerle biraz çelişiyor.

Windows 8.1 Update 2 güncellemesinin Windows 8.2 olarak oraya çıkmasını ise beklememek gerekiyor. Şu anki bilgiler, Microsoft'un "Update x" isimlendirme stratejisini kullanmaya devam edeceğini söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

windows 9 olmayacak henüz çok erken Türk CEO öyle söyledi siz sallayın durun 9 diye 8 oturmadan 9 olmaz update 8.9 9 olarak piyasaya çıkacak ve ücret alınmayacak

@25 Haz 2014 13:36 şuan resmi apple satıcısı pupa bile microsoftun önerdiği fiyata windows 8 satışı yapıyor senin bahsettiğin windows 8 bing diye ücretsiz sürüm var onu 9' a geliştirip maaliyetleri düşürerek windows 9' lu bilgisayarların daha ucuz olmasını sağlamak olabilir

Hadi hemen gelsin

Siz beni dinlemiyorsunuz ki ben size windows yeni sürümünün 2015 çıkmıcagını söyledim.2016 nisan veya agustos, ekim arası çıkıcak.Ben size windows 8 2012 de çıkacagını söyledim fakat başları veya ortaları demiştim.Yada 2013 başında demiştim.Siz 2014 diyordunuz.Windows 9 (kod adı) 2016 da çıkıcak başı sonu nezaman bilemem.Sonu olabilir.ekim gibi.

iyice çorba yaptılar her şeyi mis gibi sadece Windows 8 olarak kalsaydı bence daha etkili olabilirdi. işte bu dengesizliğinden ve beceriksizliğinden dolayı asla Apple gibi sade, net ve stabil bir standardın olamayacak Microsoft....

@25 Haz 2014 17:34 apple o kadar iyi ki kilitlerini açıpta pc platformuna açılamıyor nedense. Kısıtlı destekle anca kendi donanımlarıyla daha fazla para satıyo.Neymiş spabilmiş gelde takılma şimdi.. :/

@SerdarServet 22:33 Apple ile Microsoft'u artık karşılaştırmamak lazım. O yıllar 1990'larda kaldı. Microsoft o zamanlar Apple ile çok benzerlik gösteriyordu. Fakat şu an öyle değil. Tamamen ayrı. Aynen Google gibi. WP8 ile iOS karşılaştırılacak gibi değil. İşletim sistemi olması dışında pek benzerlikleri yok. Windows ile Mac OS da öyle. Apple kendi donanımını satıyor baştan beri. Microsoft ise yazılımını. Windows 8.1 250 lira iken Mac OS Mavericks bedava. Çünkü Apple donanımdan kazanıyor. Bu tartışmaları yapmayalım artık. Geçmişte kaldı..

arkadaşa bakya sanki nadya Stella nın arkadaşı : )

Chip yetkikileri, köy ortamında yaşamıyoruz, Yaptığınız haberlerin kaynakçlarını yazınız. Bu kaynaklar size gökten inmiyor. Yaptığın yasal değil, kaynakça belirtiniz, bizde bir kez daha kontrol etmiş oluruz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir