Windows 8.1 Update 2 için geri sayım!

Windows 8.1'e gelecek ikinci büyük güncelleme, son söylentilere göre işte bu tarihte gelecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8.1 Update 2 için geri sayım!

Yeni raporlara kulak verecek olursak Windows 8.1 Update 2, 9 Eylül'de bizlerin hizmetine sunulacak.

Bahsedilen tarih, Eylül ayında Salı yamalarının yayınlanacağı günle eşleşiyor. Update 2'nin Windows kullanıcılarının uzun süredir beklediği Başlat menüsünü geri getirmesi bekleniyor. Yeni Başlat menüsü, ortaya çıkan ekran görüntüsüne bakacak olursak canlı kutucukları da içerecek.

Daha önce ortaya çıkan raporlar, Update 2'nin Ağustos ayında gelebileceğini gösteriyordu, ancak son bilgiler güncelleme için Eylül tarihine işaret ediyor. Windows 8.1'in geçtiğimiz Ekim ayında, Update 1'in ise Nisan başında yayınlandığını düşünürsek, Update 2'nin Eylül'de yayınlanması, güncellemelerin arasında yaklaşık 6 ay olduğunu gösteriyor.

9 Eylül, Salı yamalarıyla aynı güne denk geliyor

Microsoft'un geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yol haritası da bir bakıma doğrulanmış oldu. Sözkonusu listede Update 2'nin de adı geçiyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

8.1in performans açısından bir eksiği yok zaten...Görsel ve stabil eksikliklerinide güncellemeler ile gayet iyi kapatıyorlar başarılı .:)

Hadi sevinin windowscular başlatınız geliyor

Windows 8.1 Update 1'i önce kullanamadım şimdi iyi ama bir sıkıntı yok.

6 ay mı? o kadar bekleyemem bari başlat menü yaması atsınlar

Update 2'den tek beklentim satın aldığım Windows 8 lisansıyla temiz kurulum yapabilmek. Başlat olmasa da olur.

Temmuz sonu gibi sızar...

Süper ama çok geç nasıl sabredeceğim o kadar :) Gerçi Windows 8.1 Update 1 de çok iyi :) Bu arada Zeynel bey sizin hayranınızım bir msj atarsanız çok mutlu olurum :)

Windows 8.1, kalitenin yeni adresi.....

ben bilgisayarımı her başlattığımda yeni nesil üzerinde :( olan mavi ölümle karşılaşıyorum. bir daha başlatınca geçiyor ama 6-7 saat açık olursa yine aynı ekran. Merak ediyorum acaba update2 de bu sorunu çözecekler mi. üstelik win7 den yükseltme satın almıştım ama kurulamamıştı. bana tek çözümün yeni baştan kurmak olduğunu, korkmamam herektiğini, metro uygulamaların yeniden indirileceğini söylemişti destek. tabii bütün desktop programlarım ve senelik emeğim gitmişti. Heyecanla update 2 yi bekliyorum acaba sorunlarım düzelecek mi ;)

@23 May 2014 02:00 bilgisayarında sorun vardır Şahsen ilk çıktığından beri kullandım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım

Umarım bu seferde başlat menüsü dayatması yapmazlar. Kullanıcının keyfine bırakın isteyen kullansın istemeyen kullanmasın. Ben şahsen modern arayüze çok alıştım hepsini düzenledim başlat menüsü istemiyorum isteyenlere sunulur umarım.

Başlat menüsü olmadan da Windows kullanabiliyoruz. O kadar da gerek yok...

En önemli gelişme uygulamaların pencere içinde açılabilmesi. Buna gelişme denir mi ondan emin değilim gerçi. En başından beri düşünülmüş olması gereken birşeydi. Sanki 8 ve 8.1 beta sürümleri.

Sen de yorum yaz