Windows 8.2 hakkında bilmeniz gerekenler!

Microsoft'un bir sonraki büyük Windows güncelemesi ne zaman ortaya çıkacak, size neler getirecek?

Windows 8.2 hangi yenilikleri sunacak?

Windows 8.1, Microsoft'un büyük değişiklikler sunan Windows 8 işletim sisteminin sorunlarından bazılarını çözüyor. Artık PC'mizin direkt olarak masaüstüyle açabiliyor, ekranı daha tam ortadan ikiye bölebiliyor, yenilenen uygulamaların keyfini çıkarabiliyoruz. Çoğu için Windows 8'in en baştan Windows 8.1 gibi olması gerekiyordu. Peki ya 2014'ün başlarında kendini göstermesi beklenen Windows 8.2 güncellemesi neler sunacak?

Microsoft'un Windows 9'u ortaya çıkarmadan önce Windows 8.2'de yapabileceği geliştirmeler var. İşte bunlardan bazıları.

Daha görünür seçenekler

Windows 8.1'deki yeni seçeneklerden bazıları derinlerde gömülü olduğundan onları keşfetmeniz zorlaşabiliyor. "Başlangıç yerine masaüstüne git" gibi seçeneklerin Windows 8 arayüzündeki Ayarlar ekranında da gösterilmesi faydalı olabilir. Bunun yanında Windows 8.1, Kitaplıklar'ı varsayılan olarak gizliyor. Onları görünür hale getirmeniz mümkün olsa da ilgili ayarı kolayca bulamayabilirsiniz. Kitaplıklar'ın eski haline getirilmesinin yerinde olacağını düşünüyoruz.

Uygulamaları masaüstünde çalıştırmak ve fazlası

Masaüstü uygulamaları

Microsoft'un Windows 8.2'de Metro arayüzü ve masaüstü arasındaki geçişleri azaltmak için hala yapacağı şeyler var. Dahası Microsoft'un çoğu kullanıcının dokunmatik cihaza sahip olmadığını kabul etmesi gerekiyor.

Belki de Microsoft, Stardock'un ModernMix aracının yaptığı gibi bizlere Metro uygulamalarını pencerede çalıştırma olanağı tanımalı.

Tek bir uygulama mağazası?

Microsoft, bir süredir Windows Phone ve Windows uygulama mağazalarını birleştirmekten bahsediyor. Şirket bu hedefine Windows 8.1'de ulaşamadı, ancak birleşme Windows 8.2'ye yetiştirilebilir.

Microsoft'un geleceğe yönelik Windows planları, Windows cihazlarını bir araya getirmekten geçiyor. Şirketin bu düşüncesinde ciddi olduğu, Şubat ayında ortaya çıkan bir iş ilanıyla anlaşılmıştı.

Microsoft, Windows 8.2'yi atlayabilir mi?

Windows 8.2'yle hiç karşılaşmadan direkt olarak Windows 9'la tanışma ihtimalimiz de var. Microsoft'un bir sonraki işletim sisteminin bulutla daha sıkı bütünleşeceği dışında henüz çok şey bilinmiyor. Ancak az önce bahsettiğimiz gibi Microsoft, "tek Windows" planlarına önem verecek ve tüm cihazlarda aynı Windows'u sunmaya bir adım daha yaklaşacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 64 Yorum

8.1 fiyaskosu tutmayınca 8.2 çıkar... Vista kötü diyenler nerede?

@grezimonk Arkadaşım neresi fiyasko ? Anlat bana lütfen. Anlat da biz de bilelim. Yapmak istediğinde yapamadığın ne var Windows 8 veya 8.1 de anlat. Virüs mü diyorsun. Bilgisayarı adam gibi kullanmazsanız virüs girer tabi ki. Kaç yıldır bilgisayar kullanırım. Sistem deki tek virüs yazılım Windows defender. Ne bir virüs girmiştir ne de bir sorun çıkmıştır. Mavi ekran deyip duruyorsunuz. Ben ve çevrem neredeyse hiç mavi ekran almadı. 7,8 ve 8.1 de. Şişme mi diyorsunuz. O da 8 ile birlikte tarihe karıştı. Ha yine adam gibi kullanmazsanız. Bilmediğiniz 5000 tane program yükleyip sonra da sistem ağırlaştı derseniz o da artık size kalmış bir şey. Her işletim sistemlerin de sorun olur. Senin o beğendiğin Linux işletim sistemlerinde sorun yok mu sanıyorsun ? Neredeyse tüm dağıtımları denedim. Hepsinde bir sorun mevcut. Sorunu çözeyim desen terminalden ayrılamıyorsun. Programı kaldırmak bile terminalden yüklemek bile terminalden yapılıyor. Eğer ki destek istesen tamamen kodlar aracılığı ile destek veriliyor. Ama destek konusunda iyiler orasına bir şey demem. Kısacası sistemleri firmalara karşı antipati yüzünden kötülemeyin. Objektif olun. Adam gibi eleştirin eleştiriyorsanız. Ha bu arada yeniliği sevmiyorsanız size tavsiyem bundan sonra hiçbir şey kullanmayın. Zira bundan sonra önceki gördüklerin ile pek alakalı bir şeyler çıkmayacak karşına tamamen yeniden öğrenim gerektirecek sistemler, arayüzler çıkacak karşına o yüzden buna alışın.

@11 Kas 2013 09:46 Berbat windows gezgini, uyduruk metro shell, yok olan baslat menusu, kisitlandigi halde genisletilmis gibi gorunen kontrol paneli, aero (tema, snap ve view)... Sayimmi daha?

@11 Kas 2013 09:46 sen salla adamlar ms hesabı olmadan kullanımı engelledi 8.0 iken bağlantıyı kes vardı 8.1 ile oda yok... Linux ne bilmezsin atar tutarsın...

@11 Kas 2013 09:46 arkadaş ben ios harici tüm win ve linux versiyonlarını denedim.....linux ta hiç konsol kullanmadın nerden çıkardın konsolu...program kurmave kaldırma win ile aynı nerdeyse sen nasıl kullandın bunu bilmem bilip bilmeden çamur atma iyisimi ....yaklaşık 10 yıldır linux +win kulanıyorum ikisini de iyi tarafı var....e.d.

@11 Kas 2013 09:46 Arkadaşım neden alışmak zorunda olalım ? İnsanlar facebook'a girmek vs için kullanmıyor bu işşletim sistemi denen şeyi. Ben bilgisayarda iş yapıyorum kusura bakma ama kimse bana maval okumasın.Ben her seferinde yeni ara yüzü öğrenmek zorunda değilim yada saklanmış ayarları aramak ! ben İşimi yapabileceğim ,stabil , PROGRAM VE ÇEKİRDEĞİ ARAYÜZÜNDEN FAZLA GÜNCELLENEN , güncellemelerinde sürekli yeni teknolojiler getiren,2 gün sonra yenisini çıkardık bir daha para vermek zorundasın denmeyen , yavaş ve kararlı geliştirilen bir sistem istiyorum. Ha wİndows 8 hızlı diye lanse ettiler her yerde peki hızlı mı ? ya da söyledikleri gibi Windows 7 den daha da az sistem gereksinimi isteyerek aynı gücü sağlayabiliyor mu ? Yeni köklü ve gözle görülebilir bir teknoloji getiriyormu ? Cevap bunların hepsinde aynı HAYIR ! Peki ne halt etmeye çıkardılar bu sistemi sırf tablet ve masa üstü bilgisayarda aynı sistemi kullanıp masraftan kısmak için mi ? Microfost çalışanları unutmasınlar ki bu güne kadar mac yerine Windows kullanmasında bazı şeylerin etkisii var insanlar üzerinde. Eğer windows işletim sistemini kullanan insanlar tabletlere o kadar ilgi gösterselerdi zaten İsheep ler gibi bir Apple kölesi olurlardı. Linuxa gelince : İnsanlar terminale girip çıkamak isteselerdi dos işletim sistemini kullanıyor olurlardı. Bu devirde hala program ve yardım için neden terminale girdiğimizi sorabilirmiyim acaba ? Bu işlemleri bir grafik iletişim ara yüzüne bağlamak çok mu zor acaba ki insalanlara bu devirde kod yazdırmakla uğraştırıyorlar hala ? Ayrıca Linux'un felsefesi ve yapısından dolayı hiç bir zaman tek bir yerden ve dünya çapından sunulan dağıtımlara sahip değil.Belki insanlara bir siteye girip kendi istedikleri özellikleri bu sitede ekleyip daha sonra sistem gereksinimlerini bir bott'la değerlendirme imkanı sunun bir linux ana dağıtım sitesi olsaydı emin olun işler daha kolay olurdu bu gün. Yine de Linux dağıtımcıları tüm insanlığın sahip olduğu sorunla aynı sorunlar içerisinde debeleniyorlar. Kimse bir araya gelip belli bir amaç çerçevesinde toplanamıyor çünkü insanlar bir'in bilgisine ulaşmadılar henüz. Doğru bir tanedir ve tüm evrende bu böyledir ama insanlar hala eşit biliç düzeyine sahip değiller. Bu sebepten dolayı daha uzun süre aslında çok çabuk yapılabilecek işleri beceremeyecekler ve zamanlarını verimli kullanamayacaklardır. Bilmem anlatabildim mi ? B.B

@grezimonk Linux'un ne olduğunu çoğu kişi biliyor artık. Böyle basit karşılıklar verirsen insanlara insanlar seni dinlemez arkadaş. 2 kere tartıp bir kere yazmak gerek hesaba. Hem artılarını hem de eksilerini yazarsan linux'un insanlar senin tarafsız olduğuna kanaat getirirler ve ancak o zaman sana inanmaya başlarlar.

@grezimonk sen yine mi çıktın deliğinden?...

@11 Kas 2013 13:42 onu sallayan yokki kardeş doktor kendi haline bırakın diyeli en az 6 ay oldu :))

@11 Kas 2013 13:39 işte sorununuzda bu alışkanlıklarınızı değiştiremiyorsunuz..halbuki ilk kullandığın işletim sisteminden bu yana bir çok değişime adapte oldun sırf win 8 metro arayüzünü beğenmedin diye eski alışık olduğun ayar menü tarzında kullanamıyorsun diye bir sistem kötü olmuyor. Bende iş için kullanıyorum makinemi ama senin bahsettiğin zorluklar sadece bir kaç gün sürdü şimdi win 7 kullanmak amelece geliyor bilmem anlatabildimmi. Şuda var senin fikrinede saygı duyuyorum beğenmemiş olabilirsin tıpkı senin beğenenlere duyman gerektiği gibi. Ana evinden yeni çıkan gelin gibi naz yapmanın anlamı yok değişime ayak uydurabiliyorsan uydurursun uyduramıyorsan övüp durduğun diğer sistemlerde olduğu yerde duruyor kullanmaya devam edersin bu kadar basit. Yada geçersin sen yaparsın mükemmeli herkes kullanır..

@11 Kas 2013 13:18 O vakit 10 yıldır başka sistem kullanıyorsun. Çünkü benim bildiğim ve doğrusu olduğuna inandığım şey o dur ki Linux kullanıp ta terminalden program kaldırmamış adam daha dünya da yoktur.

@11 Kas 2013 17:49 Tamam beğenmiş olabilirsiniz. Hatta bilgisayarınız Windows 8 e uyumlu çalışabiliyorsa Sunulan yenilikleri kullanabiliyorsanız fark vardır tabi ama şu anda piyasadaki bilgisayarların hepsi en yeni bilgisayarlar değil.Windows beklentileri düşük tutsa insanlar bu kadar tepki göstermezlerdi. Tanıtımlarda daha önceki yazılımımızdan (Söylenenler bu kadardı ve uefi gibi sadece yeni bilgisayarlar ile çalışacak etkenlerden bahsedilmemişti) daha hızlı ve daha esnek olacak şeklinde belirtildi. İnsanlar da doğal olarak sade arayüzün bir getirisi olarak kendi bilgisayarlarında bu sistemi kullanabileceklerini hatta bilgisayarlarının daha hızlı çalışacağını düşündüler.XP sürümüne olan desteğin kesilmesiyle de buna sanki kesin gözüyle baktılar. Yeni windows 8 yeni bilgisayarlarda hızlı ve güzel olabilir ama benim gibi eski bilgisayarlara sahip olanlar için de fikirlerimizi alıp bir güncelleme yayınlasalardı.Çok büyük olmasına da gerek yok sistemdeki kronik sorunları giderecek kadar olsa o da yeterdi. O zaman sadece ihtiyacı olanlar yeni işletim sistemini satın alırlardı.Kimse de kızmazdı. Söylemek istediğimiz bu. Yeni sistem gerçekten güzel diye kullanıyorsanız tamam fakat sadece moda diye alanlar ya da fanboy'luk yapanlar kızdırıyor o kadar. neyse umarım birbirimizi anlamışızdır. Teşekkürler şimdiden

@11 Kas 2013 22:40 Gayet iyi anladım sizi ve haklısınızda umarım bu yöndede gelişmeler zamanla olur. Eski bilgisayar konusuna gelince eskiden kasıt ne bilmiyorum ama benim 6 yıllık makinem eski sayılıyorsa win 8 ondada gayet güzel çalışıyor. İş için kullandığım laptopta win 8e alıştığım için desktop makinemdede onu arar oldum ve yükledim olay bu.Teşekkürler.

@11 Kas 2013 15:19 delikten çıkan sensin... isimsiz yorumcu...

Hızlı olursa doğru yolda..

Win 8 ve önceki OS larda olduğu gibi klasik oturum açmayı geri getirsinler de başka bir şey istemiyorum

@11 Kasım 2013 00:50 tek pc osu Micro$oft Windows mu?

Uygulamaların masaüstünde pencerede açılması harika olurdu. Sırf bu yüzden windows mail gibi bir çok şeyi kullanmadan sildim. Bunun yerine live mail kullanmaya devam ediyorum.

beceremedik düzeltiyoruz yamaları

@11 Kas 2013 04:32 yok tablet artı pc hepsi bir arada uygulamaları

@11 Kas 2013 11:50 Kim dedi benim tablet kullanacağımı.Microfos istedi diye zorla kakaladığı düzeni kullanmam.Linux bile kullanırım hatta XP'ye bile geçerim ama kullanmam.Benimle birlikte bir çok insan da kullanmaz.Kullanacak olanlar zaten Mac kullanır.Onlar alışıktır ne konsa önüne almaya.

Bırakın şu 8 fiyaskosunu ya win7 ile hayat çok güzel :)

@11 Kas 2013 08:46 Bırakın şu eskimiş kafaları! Hayat Windows 8 ile daha güzel. Şimdi Windows 8 ile hayat bana daha güzel ne yapacaz ?

@11 Kas 2013 18:56 Tablet kullanıyorsan laf etmem ama İNSANLARIN ÇOĞUNLUĞU masaüstü dokunmatik ekrana sahip olmayan bilgisayarlar kullanıyor. Denedinmi bilemem ama masa üstünde o işletim sistemi sadece işleri yavaşlatıyor.

8.1 ne sunduki 8.2 ne sunsun...

en seçme 100 bin kişiyi de çalıştırsan boşa gidebiliyor. mikropsoftu aklı başında, yaratıcı birinin yönetmesi gerekir.

Bence yanlızca metro arayüzü olmalı. Bu arayüzü masaüstünü de kapsayacak şekilde yeniden düzenlemeli.

Windows 8.2 diye birsey cikmayacak, cok cok bir servis paketi daha gelir. Yillarin bilgisayar ve teknoloji platformu daha microsoft'u taniyamadiysa simit satmakta iyi bir meslektir.

@11 Kas 2013 10:56 tarihli yoruma cevap: 2014 yılının ilk aylarında 8.2 çıkacak. Bu arada, bence sen simit satmalısın.

@13 Kas 2013 20:37 2014 yilinda hic birsey cikmayacak, kendi kendine hayal kurmaya devam et. Windows 9 kodlamalari basladi bile...

@15 Kas 2013 02:46 Dostum 8.2 çıkacak bu 1. Nerden biliyorsun dersen eğer Microsoft bu konu hakkındaki gerekli açıklamayı Win8 çıktığında yapmıştı zaten. "SP çıkartmak yerine sistemi güncel tutacak yeni sürümler yayınlyacağız ve bu her sene için geçerli olacak şekilde planlandı." Demişti... Tabi senin gibi bakkallar anca öyle der. SypeR

@13 Kas 2013 20:37 İlk aylarında çıkacak diyorsun ama ay haziran.Hala çıkıcak diyorsun sen neyin kafasısın???

daha kitlesel satış için tel microsoft en baştan yapılması gerekendi bence..tamamen etkileşimde olan 3 işletim sistemini tek çatı altında toplamak mükemmel fonksiyonellik sağlar..aslında bunu ilk yapan apple olmalıydı yeniliğe daha açık bir şirket çünkü

@11 Kas 2013 11:00 Yapsın yapsın ondan da kurtuluruz ne güzel :D

Windows 8 gerçekten hız ve performans olarak çok tatminkar.. Fakat notebook 'a Mac yükleyebilsem daha tatmin olcam..Sebebi de hantallaşmaması ve stabil olması..Yapamadığımdan Win 8 ile hayatıma devam etmekteyim. Win8 'den çok memnunum fakat Mac gönlümde hep yer etmiştir...

microsoft iyi şeyler yapıyor durun bakalım

takılma zaten hepsinde vardır bunu konuşmaktan dolayı biraz olsun sıkılın

her virüs sisteme girdiğini belli etmez

şu bilgisayarın tam kapatılamaması özelliğini en azından seçilebilir yapsınlar. bilgisayarın sürekli olarak açık kalması hoşuma gitmiyor (donanımın ömrünü kısaltan bir özellik). bu microsoft artık iyice sıktı 18 seneden beridir sıkmaktan başka birşey yapamıyordu. açıkçası ben uygun linux sürümlerini inceliyorum sizlerede tavsiye ederim, ayrıca sadece linux`da çıkan çok güzel oyunlar var youtube`dan araştırabilirsiniz.

@mehmet9999 Sen ne içtin dostum nasıl kapatılmıyor hazırda beklet ya da kapat diyince sen bilgisayar açık inceden çalışıyor mu sandın. Sadece o anki işleri hddnin bir bölümüne kaydediyor ki daha hızlı geri yükleyebilsin. öyle bilgisayar arkada çalışmıyor.

@mehmet9999 Linux ne zaman kullandığım programları destekler ve elimdeki dosyaları klasörleri görür o zaman ben de Microsoft'a tekmeyi basarım. Ama gelip de bana Microsoft kaynak kodlarını kapalı tutuyor okuyamıyoruz diye bıdı bıdı yapmayın. Gerçekten yapmak isteseniz. bir windows sürümünü alır kolayca kodlarına ulaşırsınız.Tabi bu Linux'un virüs geçirmezliğini etkiler ama emin ol ki insanların umrunda olmaz.En fazla antivirüs yazılımı yüklerler ki kimse bu işe soğuk bakmıyor. Uyanın da balığa çıkalım artık alooo.

@mehmet9999 güç seçeneklerinde hızlı başlat özelliğini devre dışı bırakaran w7 gibi kapanıp açılmasını sağlayabilirsin ama hızlı açılmayacaktır

Microsoft Bunda Hem Metro Başlat menüsünü tutup hem normal başlat menüsü koyabilirler öyle olsa daha iyi olur.

Aero glass gelsinde bakarız.

@11 Kas 2013 21:02 Mikrofostta bu kafa varken geri getirmezler diye düşünüyorum.Nasılsa insanlar pardon koyunlar ağızlarını açıp en fazla mee.. ler.Kırpılırken şikayet edenini hiç görmedim.

@14 Kas 2013 04:53 ben şikayet ettim kaç defa e-posta attım. Bu 13 kişinin beğendiği yorumuda ben attım. Neyse. Aero gass windows 7 devam...

@15 Kas 2013 23:08 Aynen Windows 7 ye devam edeceğiz artık :/

windows 9 128 bit destekleyecek yani 128 bit işlemci çıkmadan çıkması imkansız.

@11 Kas 2013 22:19 Kesin o da 64 bit programları desteklemez.Ne saçma iştir ki 64 bit sistemler 32 biti doğru düzgün destekleyemiyorlar hala ve dikkat ederseniz 32 bitlik sistemlerin hepsi 16 bitlikleri destekleyebiliyor.

@12 Kas 2013 19:11 Ne saçmalıyorsun dostum sen ? 64 Bit'likler 32 Bit'te daha hiç bir sıkıntıya yol açmadılar. Tabi eğer sen bir bakkal değil isen.. SypeR

@16 Kas 2013 19:11 Hayırdır kardeş sen kafayı bakkalla bozmuşsun .Yoksa veresiye yazmıyor mu ? :)

@grezimonk Arkadaşım neresi fiyasko ? Anlat bana lütfen. Anlat da biz de bilelim. Yapmak istediğinde yapamadığın ne var Windows 8 veya 8.1 de anlat. Virüs mü diyorsun. Bilgisayarı adam gibi kullanmazsanız virüs girer tabi ki. Kaç yıldır bilgisayar kullanırım. Sistem deki tek virüs yazılım Windows defender. Ne bir virüs girmiştir ne de bir sorun çıkmıştır. Mavi ekran deyip duruyorsunuz. Ben ve çevrem neredeyse hiç mavi ekran almadı. 7,8 ve 8.1 de. Şişme mi diyorsunuz. O da 8 ile birlikte tarihe karıştı. Ha yine adam gibi kullanmazsanız. Bilmediğiniz 5000 tane program yükleyip sonra da sistem ağırlaştı derseniz o da artık size kalmış bir şey. Her işletim sistemlerin de sorun olur. Senin o beğendiğin Linux işletim sistemlerinde sorun yok mu sanıyorsun ? Neredeyse tüm dağıtımları denedim. Hepsinde bir sorun mevcut. Sorunu çözeyim desen terminalden ayrılamıyorsun. Programı kaldırmak bile terminalden yüklemek bile terminalden yapılıyor. Eğer ki destek istesen tamamen kodlar aracılığı ile destek veriliyor. Ama destek konusunda iyiler orasına bir şey demem. Kısacası sistemleri firmalara karşı antipati yüzünden kötülemeyin. Objektif olun. Adam gibi eleştirin eleştiriyorsanız. Ha bu arada yeniliği sevmiyorsanız size tavsiyem bundan sonra hiçbir şey kullanmayın. Zira bundan sonra önceki gördüklerin ile pek alakalı bir şeyler çıkmayacak karşına tamamen yeniden öğrenim gerektirecek sistemler, arayüzler çıkacak karşına o yüzden buna alışın. Ziyaretçi 11 Kas 2013 09:46 Kardeş o kadar haklısınki .Bu arkadaşlar beyinler,n, yenileyem,yor.Onlara gülüyorum.Ha bide kalkmışlar kötülüyorlar.SORMAK LAZIM BU İNSANLARA NEDEN KOPYA YAZILIM KULLLANIYORSUN DİYE.Hem KAÇAK KULLAN hem eleştir.BİRAZ AKILLI OLMAK LAZIM

@17 Kas 2013 00:36 hala metro zırvalığında diretiyorlar dokunmatik ekran yokken ne gerek var metro zırvalığına? başlat simge olarak geldi işlevsel olarak hala kayıp...

kardeşim win.8.1 de aynı buda aynı olur bence bmc

Metro isteğe bağlı kurulsun Aero gelsin tamamdır

windows 7 kadar hantal bir işletim sistemi yok win 8 kurdum pc nefes aldı

win8 hem açılış olarak hem kullanırken win7 den çok daha hızlı ndn bu kadar kötülendi anlamış değilim. ne gzl akıllı telefonlar gibi uygulama mağazası hava durumu haberler herşey elimizin altında ayrıca tek sürüm home starter gibi saçmalıklar yok kur win8 proyu oldu bitti bn çok beğendim valla tavsiye ederim ;)

yaşasın windows güle güle linu androit ve iyosnu macmı ne haltsa onlar windowsdab iyi sistem yok en iyi windows her kullanıcıya hitap ediyor yeni başlayanından profösyenelindene kadar

Windows 8.1 ile Windows 7 DVD satışı arasında 30 TL fark var =) Windows 7 Çok iyi bir işletim sistemi demek ki fiyatı hala yüksek.

@04 Mar 2014 19:27 atma Windows 7 340 lira Windows 8.1 585 lira ben şahsen 1 yıldır kullanıyorum Windows 7 zor geliyor artık

Adamlar parayı gotursun. Siz burda hangisi iyi diye tartisin.

@06 Mar 2014 20:30 ben 1 kez satın aldım guncelleştirme ucretsiz neyin kafasını yaşıyon sen

Ben şahsen windows 8 kullanıyorum. Performans olarak window 7'den daha iyi

8 den de 8.1 den de beklediklerimin hiçbirini bulamadım herşey görsellik değilki dünyanın en iyi programını yap ama çalışmasın ne uygulamalar düzgün çalışıyor ne mağaza düzgün çalışıyor hatta düzgün ne demek çalışmıyor bile Microsoft için yüz karası bir işletim sistemi xp bile daha iyiydi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir