Windows 8 beta aşamasına yaklaştı!

Bu haberler doğru ise, Windows 8'de beta aşaması çok yakın! İşte Win 8 beta hakkındaki söylentiler.

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8 beta aşamasına yaklaştı!
Beta aşamasının en az 6 hafta, en çok 3 ay süreceği söyleniyor

Windows 8'in son birkaç yapısının sızmasının ardından işletim sisteminin beta aşamasına yaklaştığı haberleri geliyor.

centrumxp.pl'e göre 7996 numaralı yapı şu an test aşamasında. Siteye göre Windows 8 beta 1'in geliştirme süreci, 6 haftadan en fazla 3 aya kadar zaman alabilir ve işletim sisteminin Microsoft Worldwide Partner Conference'da ortaya çıkma ihtimali var. Windows 8 M3 /beta'nın 13-16 Eylül 2011'de Kaliforniya'da gerçekleştirilecek Professional Developers Conference 2011 (PDC 2011)'de katılımcılara sunulması bekleniyor.

Aynı makaleye göre M3 yapısının kodlanmasına en geç Temmuz 2011'de başlanacak. Karşılaştıracak olursak, Windows 8 M2'nin başlangıcından tamamnlanmasına kadar 5 aylık bir süre geçmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ya daha 7 ye yeni alışıyoruz

firefox 4. sürümün betasına 3 ay uğraştı, Microsoft, windows için uğraşacak aynı sürede :D

bu konuda çok aceleciler ben 7 den memnunum 8 i daha 1 2 3 4 sene bekliyebilirm.

aynen ya ne güzel xp cıktı 2002de 2006ya kadar durdu vista çıktı hadi vista problemliydi 2008de win7 cıkardılar ama win7 gayet iyi stabil bi işletim sistemi bırakın bi 2 3 yıl daha kullanalım sonra win8i yayınlarsınız iyice paragöz oldu bu microsoft

"aynen ya ne güzel xp cıktı 2002de 2006ya kadar durdu vista çıktı hadi vista problemliydi 2008de win7 cıkardılar ama win7 gayet iyi stabil bi işletim sistemi bırakın bi 2 3 yıl daha kullanalım sonra win8i yayınlarsınız iyice paragöz oldu bu microsoft"

Halen daha böyle düşünüyorsunuz. Siz kullanıcıların bu önyargılarını kıramadık gitti. Kırılmazda artık dünya eskisi gibi değil. Yazılımlar donanımların gerisinde kalmış gibi bir hava var. Yada şöyle izah edeyim; günümüzde ki donanımlar ile çok daha fazlası yapılabilir. Bu süreci hızlandırmak da önemli artık bir konuda karara varmak ve sanal dünyayı da elektronik dünyayı da modern dünyayı da düzene sokmalıyız... Yoksa dünya hiç bir zaman istenilen düzenin yanına bile yaklaşamayacak...

Biraz acayip yaklaşmış olabilirim ama tutumum bu şekildedir...

herşeyi sızdırmışlar salaklar zaten işten atılmışlar

Ben hep yenilikçiyim her zaman en son ki Windows sürümünü kullanırım.
Hele halen Windows XP kullananlara şaşıyorum hızlı diyorlar ama bunun nedeni Windows Vista yavaş olaması galiba. Örneğin Win 7'nin beklemeden çıkma süresi daha kısa. Daha sonra sorun giderme araçları var registry kaydından registry kaydına koşmuyoruz daha sonra işletim sistemini TrustedInstaller ile korumuş 2009'dan beri kullanıyorum hiç sistem göçmedi. Yani ben hiç düşünmeden bilgisayarımı Windows 8'e yükselticem.

bence iyi olur ama her bilgisayar aldığımızda yeni bi işlertim sistemi çıkması kötü ama yinede çıksa daha iyi olur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play