Windows 8 beta'da değişecek şeyler!

Windows 8'in beta sürümü ile gelecek olan ve daha önce görmediğimiz yenilikler ortaya çıkıyor!

  • Zeynel A. Öztürk

Metro arayüzünün, ribbon araç çubuğunun Windows 8'de yer alacağına kesin gözle bakılıyor. Ancak Windows 8'in beta sürümünde bazı küçük değişiklikler de bizi bekliyor olacak. İşte bunlardan bazıları.

Kopyalama sırasında aynı dosyalarla karşılaşıldığında atlama seçeneği: Dosya çakışmalarını gösteren iletişim kutusunun alt tarafında gösterilecek bir işaret kutusu, aynı tarih ve boyuta sahip dosyaları atlamaya izin verecek.

Kabloyu taktığınızda veri aktarımı hızlanacak: Kablosuz bağlantı üzerinden bir dosya kopyalarken ethernet kablosunu bağlayarak aktarımı hızlandırabileceksiniz.

Windows Gezgini ve JPEG EXIF etiketleri...

Windows Gezgini artık JPEG EXIF döndürme etiketine bakıyor: Bir fotoğrafı Windows Gezgininde elle döndürme ihtiyacı duymayacaksınız. Yani JPEG'leri kayıpsız olarak döndürebileceksiniz.

Ribbon varsayılan olarak küçük durumda: Microsoft'un testlerinde sıradan kullanıcıların temel görevleri Ribbon küçükken de yapabildiği ortaya çıktı. Tecrübeli kullanıcılar ise Ribbon'u kolaylıkla büyütebiliyorlar.

Windows 8, EXIF etiketlerini dikkate alıyor

Klasörleri başlangıç ekranına sabitleme...

Sık erişilen klasörleri başlangıç ekranına sabitleme: Windows Gezginindeki "Kolay erişim" menüsü sayesinde önemli belgeleriniz 0ve uygulamalarınız için kısayollar oluşturabilirsiniz.

Windows gezgini ayarlarını Skydrive ile eşitleme: Skydrive, Windows Gezgini özelleştirmelerini ve fare ayarlarını eşitleme işlevi sunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Raflara gelmeden kullanmam ...

Biz performans artışı istiyoruz.Bunları ben önceki windows sürümlerinde de yapabiliyordum.
Microsoft bize asıl olayı göstersin. Performans görmek istiyoruz biz. Windows un orasını burasını süsleyip de tekrar karşımıza sunmasın.
Benim için performans ve stabilite her zaman ön plandadır.

AAA YILLARDIR LİNUX İLE KULLANDIĞIMIZ ÖZELLİKLER yine arak yine arak bu ms ne zman özgün bir iş çıkaracak araklayıp parayla satıyor millette buna verip bi şey sanıyo yazık acıyorum bu millete.

win 8 kullanmayı hiç düşünmüyorum açıkcası

Ne kadar reklâmını yaparsanız yapın... windows 7 den raflara çıkana kadar windows 8 denemek kobay farelikten farksız.

>konu dışı< Bende daha piyasaya çıkmadan soru sorayım. win 8 çıktığı zaman win 7 den ücretsiz geçiş olacakmı acaba

şuan geliştirici surumunu kullanıyorum neredeyse hatasız sadece çok ufak kafaya dert etmemek gereken hatalar var,kullanımı hızı mukemmel,betayla dahada ii olucak hiç duşunmeden hemen çıktığı gibi kurucam ah birde çıksa şu beta ne zaman çıkıcak:))

zaten bir kac istegimiz var birisi hizli acilsin,ikincisi performans.ucuncusu stabil olsun.

Valla XP gibi hızlı olsun, performanslı olsun, seri olsun özellikleri mözellikleri umrumda değil sırf özellikleri olarak piyasaya sürcekse hiç sürmesin ama en azından temasını veya ikonları değiştirebilirdi aynı vistada ki 7'deki tema ve ikonlar yaa bıktık bu tema ve ikonları görmekten.

Mac os un yanından geçemez. Ama güzel olacağa benziyor

AAA YILLARDIR LİNUX İLE KULLANDIĞIMIZ ÖZELLİKLER yine arak yine arak bu ms ne zman özgün bir iş çıkaracak araklayıp parayla satıyor millette buna verip bi şey sanıyo yazık acıyorum bu millete.
----------------------------------------------------------------------
Bu yorumu yazan arkadaş pc'inde hangi işletim sistemi var?
Büyük ihttimalle altta kalmamak için linux diyeceksin ama win7 var dimi?

ikonları nekadar da basit duruyor

vallahi xp ye gecmeyi düşünüyordum iki gün önce ama driver ve oyunları kaldırmıyor :(

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play