Windows 8 bu kez tam sızdı!

Bu sefer sızan yeni bir ekran görüntüsü değil, Windows 8'in ta kendisi oldu! Detaylar içeride...

  • Melik Arslan
Windows 8 Build 7850 sızdı!
Windows 8, Ocak 2013'te piyasaya sürülecek.

Microsoft, PC için son işletim sistemi olan Windows 7 ile büyük bir çıkış yapmış ve Vista kabusunu atlatmıştı. Windows 7'yi daha da geliştirerek Windows 8'i çıkarmaya hazırlanan Microsoft'a şok haber ise dün geldi: Erken bir Windows 8 sürümü internete sızdı!

Neowin'in haberine göre, Betaarchive adındaki özel bir FTP sitesinde ortaya çıkan Windows 8 sürümünün Windows 8'e ait ve gerçek bir kopya olduğu bazı önemli kaynaklar tarafından doğrulandı. Bahsedilen site, özel olduğu için herkese açık değil. Ancak sızan Windows 8 sürümünün kısa süre sonra torrent sitelerinde boy göstermesine şaşırmamak lazım. Sızıntı, "6.1.7850.0.winmain_win8m1.100922-1508_x86fre_client-enterprise_en-us.iso" dosya adına sahip.

Daha önce de Windows 8'e ait ekran görüntülerini sizlerle paylaşılmıştık. Ayrıca Windows 8'in kurulum aşamasının Windows 7'ninkine benzeyeceği ve bu sızıntının Windows 8'in kesinlikle bir parçası olduğu biliniyor.

Windows 8'in beta sürüme en geç bu sonbahar aylarında geçmesi beklenirken, tam sürümünün piyasaya çıkmasının ise Ocak 2013 gibi bir tarihi bulacağı söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

süperrrrR bir haber walla nerden buluyorsanız çok başarılısınız (makaleyi okumadım sadece başlığı)

microsoft tansiyon ölçüyor.

Windowsun bu taktigine hayranim yillardir piyasaya "sızar" ilk sürümleri. Adamlar piyasanın hakimi olarak kalabilmek icin hep ayni taktigi uyguluyor.

Sızdır bakalım microsoft:D

daha win 7 ye adabpte olduk

Vallahi indiriyorum indiriyorum windows 8 diye klasörün içerisinden windows 7 enterprise sürümü çıkıyor.Bu nasıl iştir?birileri bizlerimi kandırıyor nedir? Ben anlamadım gitti bu işi.Vardır bir hayır bu işte.

reklam kokan hareketler bunlar. microsoft bilerek yapıyor bence bunları. bu sayede adı hep canlı.

ne anlami var ki simdi bunun ? kimin ne isine yarayacak yani bu goruntuler?

Evet ben bunu torrent'ten indirdim gerçekten sızmış ama x86 32 bit enterprise sürümü var sadece ne yazıkki x64 64 bit sürümü henüz yok ultimate versiyonuda yok ama ilginç olan windows 7 6.1 windows 8 ise 6.2 olması lazım 6.1.7850.0.winmain_win8m1.100922-1508_x86fre_client-enterprise_en-us.iso olması enteresan benim anladığım windows 7'ye makyaj yapıp windows 8 diye çıkartıp satacaklar heralde.

Dünde internet explorer 10'un önizleme sürümü microsoft tarafından yayınlandı.

yayınlanan sürüm milestone 1 sürümü herhalde. Hem Office hem de Windows'un en son sürüm numarası aşağıdaki gibidir. Kaynak: sağlamdır.

Windows 8 Milestone 3 (6.3.7973.110329-1742) & Office 15 Milestone 2 15.0.2714.1001.110226-2207

İnşallah geç çıkar.

madem bu kader geç bu gelecek bu tantanalar niye

indirip kurulum yapanlar çok şey beklemesinler. bir kaç özellik dışında yeni şeyler yok. bu sadece win 7 ye bir kaç özellik eklenmiş.

Bende Anlamış Değlim Bu Görüntülerin Ne işe yarayacana Daha Çok Erken Windows 8 ÇIKMA! Kal Olduğun Yerde!.

Win7 çıkalı ne kadar zaman oldu'da Win8 bu kadar acele ediyor MS ,en kullanıcısını hedef alan 1 proje ,yemezler MS elinde patlıyacak Vista gibi anca PC kasasına marka basan şirketlerle satarsın :D

13 gavurların ugursuz rakamımış sözde 2012 yi geçmez.

İnşallah windows 8'de kernel'i çekirdeği değiştirirler umarım windows vista çekirdeği kullanılmaz.

ben windows 8 kullanıyorum şu an çok güzel

Torrenti buldum gönderenlerin çoğu Türk. Ne meraklıyız dimi. Kafama birşey takıldı. Hani windows 7 son 32 bit os di. Noldu şimdi?

Windows 8'in çıktığı falan yok.

BKZ. "tam sürümünün piyasaya çıkmasının ise Ocak 2013 gibi bir tarihi bulacağı söyleniyor."

Microsoft acele ediyor diyenleri anlayamıyorum. Ya bilgisayarla XP ile tanıştılar ya da hepsi lisanslı kullanıcı (hiç sanmıyorum). XP'ye kadar olan süreçte Microsoft yaklaşık 2 yılda bir sistem çıkarıyordu. Üstelik uzman ve ev sürümleri tamamen ayrı sistemlerdi. XP ile sistemler tek çatı altına toplandı ve Vista için planlanandan fazla bir ara verildi. Hem 2013de Win7 3 yaşını doldurmuş olacak. Olmuş ve olacak donanımsal ve yazılımsal gelişmeleri göz önüne alınca gayet makul bir zamanlama.

Kendi bloğumda inceleme yaptım. İncelemelerime devam edeceğim, yazılarımda da yer vereceğim :)

Yalnız şöyle bir sıkıntı var: Windows hala genel bir işletim sistemi. Her şeyi çalıştırabilecek gücü var. Bu da açıklara ve hatalara sebep oluyor. Microsoft, öncelikle işletim sistemine ait önemli dosyaları (dll kütüphaneleri, kernel vb.) etkili ve güvenli kullanma konusuna öncelik vermeli bence.

64 bit işletim sistemini yayğınlaştırmaya çalışırlar. Sonra piyasaya x86(32bit ) beta tester sürümleri sızdırırlar..

Win7 de 64 bit e geçişin fazla olacağını win 8'n 64 bit i kararlı ve 32 bit2n yerini alacağını söyleyen yağmaya çalışan bu microfost' ne diye 32 bit sızdırır ? Win7 de olduğu gibi kendi başlarına becerememiş yine milete açarak kullanı bilgisi ve bildisi dahilinde olmadan bilgi toplayarak işletim sistemini yapmaya çalıştıkları bariz.

microsoft sızanla sazan arasındakü yüksek orana göre bunun piyasaya sürüm tarihini belirleyecek.

sadece olta atıyor.

yakalananlar da çok

Valla Türk Torrent Trackerlarında Şu Anda Bulunmakta :DDD.. Ben Bu Kadar Erken Bir Sızma Beklemiyordum İşin Doğrusu.. Ama Denemek İsteyenler İçinde Bulunmaz Nimet Diyebiliriz :DDD İşin Doğrusu Bende Merak Ediyorum Nasıl Birşey Olduğunu ve İndirip Deneyebilirim...2.46 Gb Boyutunda ve X86 Gördüğüm Kadarıyla...

Arkadaşlar Ben Buldum !!! bU aYIN 15'inde Blogumda Bulabilirsiniz Şu Anda Kuruyorum ( Windows 8 )

win 7 bi 2 sene daha gider, milleti şoklayıp duruyolar...

Bende Kurdum şimdilik sorun yok gibi tabi deneme sürümü...

Sen de yorum yaz