Windows 8'de emin olduğumuz 7 şey!

Onlarca şey sızsa da kimse ne olacağından emin değil. Ama biz, bu 7 şeyin Win 8'de olacağına eminiz!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8'de bulunacağından emin olduğumuz 7 şey!
Sızan yapılar Windows 8'de hangi özelliklerin bulunacağını açığa çıkarıyor

Windows 8'in internete sızan ön sürümleri, işletim sisteminin nasıl olacağına dair bize birçok şeyi bildiriyor. Son sızan yapılara göre Windows 8, çekirdekten bulut desteğine önceki Windows'lardan farklı olacak. İşletim sistemi hakkında hala bilmediğimiz şeyler mevcut, ancak bildiklerimiz de giderek artıyor. İşte Wİndows 8'in final sürümünde bulunacağından emin olduğumuz özellikler:

ARM desteği: Microsoft, Windows 8'i tabletlere de getirmek istiyor ve bu nedenle yeni işletim sistemi ARM işlemcilerini de destekleyecek. Bunun manası, Windows 8'in tabletlerde iOS ve Android ile rekabete girebilecek olması.

Dokunmatik optimizasyonları: Windows 8'den sızan bir kodda bulunan dokunmatik oturum açma ekranında Android'de olduğu gibi bir şekil çizerek oturum açmak mümkün oluyordu.

Windows 8'deki diğer özellikler

Windows 8'i USB diskten çalıştırmak mümkün olacak

Ribbon: Office 2007 ve 2010'da bulunan 'Ribbon' ara yüzü, Windows 8'in Windows Gezgininde kullanılıyor. Bu ara yüzü kullanmak istemeyenler için Windows 7'dekine benzer bir ara yüze geçmek mümkün olabilir.

Yenilenmiş Görev Yöneticisi: Modern Görev Yöneticisi adını alan yeni araç, Kaynak izleyici ve Görev Yöneticisini birleştirerek bilgisayarınızı yavaşlatan uygulamaları görüp kapatabileceğiniz bir pencere sunuyor.

'Immersive' tarayıcı: Windows 8 alpha sürümünden sızan bazı ekran görüntülerinde, Windows Phone 7'deki Metro tarayıcıya benzer sade bir tarayıcıyla karşılaşmıştık. Bu ise Microsoft'un Windows'u tabletlere uyarlama çalıştığının önemli bir kanıtı.

Bulut entegrasyonu:
Windows Live SkyDrive dışında, yeni Windows'un üçüncü parti bulut depolama hizmetlerini ve sürücülerini desteklemesini bekleyebilirsiniz.

Taşınablir çalışma alanları:
'Portable Workspace' özelliği sayesinde 16GB'dan büyük USB disklerini PC'nizin bir kopyası olarak yanınızda taşıyabileceksiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

windows 8 iyi geliyor ama windows 7 den kimse vazgeçmez.

ya windows 7 yeni çıktı yaa, o kadar para verdik. acı bi durun yaa

Microsoft'un bilgisayar icin gelistirilen bir isletim sistemine bir kac dokunmatik arayuz ekleyerek basariya ulasabilecegini sanmiyorum. Bilgisayar icin gelistirilen özellikleri bir kenara birakip Windows Touch ve Framework Touch diye iki sey olusturucak. Böylece Windows icin yazilan uygulamalar aninda yeni dokunmatik windows'a uyarlanip yeniden yazilacak ki tabletlerde kullanilabilsin. Windows Vista acildiginda 60-70 arasi hizmeti calistiriyordu. Bu sayi Windows 7 'de 70'den fazla bu hizla giderse Windows 8'de 80den fazla hizmet calisiyor olacak. Buna ne tabletlerin pil suresi nede islemcileri yeterli gelir. Eger netbooklar yerine tabletler olacak diye isletim sistemi gelistiriyorsa suanki var olan Windows 7 tabletlerden daha iyi olacagini sanmiyorum.

karizmayı kurtarması zor olacak microsoftun, patron olduğu bir dala çaylak olarak girecek resmen. kar etmekten ziyade , rakiplerini yok etmeye odaklanmalı..

internet üzerinden bulut ile uğraşacaklarına önce yerel bağlantılar ile bulut yapmayı denesinler. onların internet bazlı bulut sistemlerine herkesin para yetiremeyeceği çok açık.

bana program oyun yukleyıp kaldırınca yavaslayan işletım sıstemı lazım degıl bence once buna care bulsunlar ve eminim ki viruslerin %50 sini microsoft yapmıştır bu konuda da elimiz mahkum :D

işte kesin olacak 8 şey sizin için araştırdım sizin için buldum

Bilgisayarım
Geri Dönüşüm Kutusu
Belgelerim
Internet Explorer 10
Başlat Çubuğu
Doğa Wallpaperları
Denetim Masası
Windows Media Player 13

Windows XP'nin Süresini Bitirirlerse ve Windwos 8 Bilgisayarıma Uygun Olursa Neden Olmasın Ama Windows XP Her Zaman Yaşayacak !!!

Windows Media Player 13
-----------
Kesinlikle olmayacak cunku MS 13 sayisini sevmiyor. Onun icin kesinlikle 14'e atlayacaktir diye dusunuyorum.

windows 8 tabletlerde, ios ve android le mücadele etmeyecek direk pazarın hakimi olacak : )

Sen de yorum yaz