Windows 8'de Flash olacak mı?

Adobe, Windows 8 için Flash Player olacak mı sorusuna nihayet ilk ağızdan yanıt verdi.

Windows 8'de Flash olacak mı?

Kasım ayında Android ve BlackBerry Playbook cihazlar için Adobe'un Flash yazılımına artık yeni bir güncelleştirme çıkarmayacağını duyurmasıyla birlikte "Flash ölüyor mu" yorumları yapılmıştı. Apple, zaten iPhone ve iPad'lerinde zaten Flash desteği sunmuyordu...

Adobe, yeni açıkladığı yol haritasında Flash Player'ın geleceğiyle ilgili önemli ipuçları verdi. Yol haritasına baktığımızda Adobe'un Microsoft ile birlikte çalışıp Flash Player ve Adobe AIR üzerinde özellikle durduğunu söyleyebiliriz. Yani Windows 8, büyük ihtimalle FlashPlayer desteği sunacak gibi görünüyor.

Kısacası Flash, mobil platformlarda can çekişse de, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara uzunca bir süre daha bizimle olmaya kararlı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

HTML5in biraz daha gelişmesi üzerine tarayıcılar bile flash desteğini çekecekler.. Acaip ağırlaştıran bir sistem, çağ dışı kalmış artık..

YARIN GELİYOR MU WİN8

HTML5 geliyor ve Flash gerçekten de ölüyor. En geç 5 seneye Flash'ın ölümü gerçekleşecek...

Olur tabi. Microsoft olması için uğraşmasa bile adobe elini taşın altına koyar yapar bir şeyler. Olmaması pek akıl karı değil zaten. Flasha ihtiyaç var. Eğer hiç bir windowsta olmasa flash yerine alternatiflere yönelmek zorunda kalırdı siteler ama böyle bir durum sözkonusu değil. Zaten windows8 de sadece metroda olmama ihtimalini duyurmuştu microsoft.

Flash Linux dan çekiliyormuymuş öyle bir şey mi duymuştum bilgisi olan varsa bilgillendirebilir mi

Ya bi git flash mısın nesin. Flash deyince aklıma hemen insanı bezdiren reklamlar geliyor. Videoya bile çözüm var. Facebook ve youtube flash kullanmasın videolar üzerindeki iktidarı biter.

Flash ei10 masaustunde olucak ie10 app de olmucak.Flashsiz web olmaz html 5 yalan.Bende flash sevmiyorum ama flash giderse degeri anlasilir.Bakin iphone ve ipad de flash yok eli kolu bagli insanin.

abarttınız iyice ha.

flash' ın bitmesi hatta piyasayı terk etmesi şart artık ne ram dayanıyor ne makina nede vga gpuları hepsini sömürüyor çok aşırı kullanılınca. Detroid kaç kere HTML 5 kullandın sen acaba ? ben deneme şansını buldum gayet başarılı bir yapı bu yapı ile sadece web platformu değil uygulamalarda yapmak mümkün ayrıca html 5 tabanlı uygulamalar çok az donanıma ihtiyaç duyuyor adobe gibi yok donanımsal ivme yok bilmem kaç çekirdek cpu şartı yok.

Bende flash player sevmeyenlerdenim ama html 5 geçiş uzun yıllar alıcaktır bu belki 10 yıla kadar çıkabilir kaç yıllık bir markayı iki günde silip atamazsınız

flash sız internet mi olur, bilmeyen arkadaşlar yazmış flash sistemi yoruyor die, html 5 kullanıldığı zaman bakın asıl sistem nasıl yorulacak. temiz 5 senesi var flash ın daha..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play