Windows 8'de Xbox 360 referansları keşfedildi

Windows 8'de yeni keşfedilen bu ufak detaylar büyük bir sürprizi işaret ediyor olabilir...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8'de Xbox 360 referansları keşfedildi!
Xbox 360 oyunlarının PC'de oynanabileceğine dair bir kanıt yok

Windows 8 çekirdeğinde oyun konsolu Xbox 360'a referans veren bir takım diziler bulundu. Win8Italia'ya göre ntoskrnl.exe dosyası içinde şu iki referans bulunuyor:"XBOX_360_SYSTEM_CRASH"ve"XBOX_360_SYSTEM_ CRASH_RESERVED".

WinRumors'dan Tom Warren, bu dizilerin Microsoft'un Xbox 360 oyunlarını PC'de desteklemeyi planlayacağı anlamına gelmese de, Windows 8 ile Xbox 360 arasında "çok daha sıkı" bir entegrasyon anlamına gelebileceğini söylüyor. Microsoft, geçtiğimiz günlerde Xbox Live desteğini Windows 8'e getirme planlarından bahsetmiş ve bu, Xbox 360 oyunlarının PC'lerde de oynanabileceği dedikodularının patlama yapmasına neden olmuştu.

Ancak Engadget'tan Terrence O'Brien'a göre bu diziler, konsolu uzaktan denetleme, güncellemeleri çalıştırma gibi birçok şeye işaret ediyor olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Böyle bir şey olacağını zannetmiyorum.Xbox oyunları oynananabilseydi Windows üzerinde o halde Xbox ne işe yarardı.

Nasıl XP'de kalıp inatla Vista'ya geçmediysek, aynen Windows 7'de de kalır ve Windows 8'e de geçmeyiz. Oyuncak lazım değil bize, bilgisayar kullanıyoruz biz...

Böyle bir şey olursa ps3 ün sonu gelir.

Nasıl XP'de kalıp inatla Vista'ya geçmediysek, aynen Windows 7'de de kalır ve Windows 8'e de geçmeyiz. Oyuncak lazım değil bize, bilgisayar kullanıyoruz biz...
------------
güleceğim yoktu. saol.

İNŞALLAH MİCROSOFT XBOX OYUNLARININ WİNDOWS'DA OYNANMASINI SAĞLARDA BAZI CAHİL VE BURNU BÜYÜK KONSOLCULAR SUSAR VE KULAĞIMIZ BOŞ SESLER DUYMAZDI...!

Sen de yorum yaz