Windows 8'deki 'History Vault' ne yapacak?

Windows 8'de karşımıza çıkacak yeni bir özellik daha belli oldu: İşte "History Vault"...

  • Zeynel A. Öztürk

Windows 8'in Microsoft Connect'de yayınlanmasının ardından Windows 8'de ortaya çıkan yeni bir işlev de 'History Vault' oldu. Bu işlev, Apple'ın Time Machine özelliğine oldukça benziyor ve bilgilerinizi harici bir konumda otomatik olarak yedekliyor.

CNbeta.com'un sağladığı resimde yeni işlevi açıkça görmek mümkün. Yedekleme işlevi, diğer yedekleme programları gibi çalışacak ve istediğiniz dosyaları belirli bir tarih ve saate geri yüklemeye izin verecek. Bu işlevi Windows 7'de de elde etmek mümkün ancak otomatikleştirmek için üçüncü parti bir yazılım gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Çok zor benim Windows 8'e geçmem almış olduğum Windows Vista ve Windows 7 ne olacak ? Bu ne hız daha Windows 7'ye alışamadan Windows 8 çıktı çıkıyor haberleri Windows 7 kullanıcılarını cuzi ücretle Windows 8'ye
terfi olmaz ise ben çok fazla geçen kullanıcı olmayacaktır diye düşünmekteyim.

kullacıları resmen korsana teşfik ediyorlar ben daha yeni windows 7 aldım şimdi birde buna mı para vericem

bence bu özelliklerine rağmen yeni i vista vakası olacak gibi.
hızını ayarlayamazlarsa kesinlikle vista gibi başarısız olur.
windows 7 çok hızlı çünkü.

Tamam teknoloji hizli olmali ama bu kadar da degil. PS3 ciktiginda PS4 dedikodulari baslamisti. Win7 ciktiginda cogu derginin kapaginda win8 nasilbolacak adlı makaleler vardi.
İsin cilki cikti.

hala xp kullanıcısı olarak direkt win8 e gecmeyi ddüşünüyorum birde arm destekli cıkacagı söyleniyor bakalım nolcak arm desteklisi olmazsa bile 64bit olan sürümden alıcam yada aldıgım laptopda zaten yüklü gelecektir diye düşünüyorum kendi laptobum 5 yaşına girdi artık yavaşlıyor

kesinlikle windows bunu erken çıkarmalı

Gene mi Steve den kopya cektin Bill? Hadi kopya diyelim, Steve in OS yedekleme sorusunu yapip bitirmesi 10 dk. sini aldi (2 sene) - sen 70 dk. dir ugrasiyorsun (14 sene) gene de yapamadin. Steve in verdigi isimde fena degil soruya - Time Machine... Seninki - neydi yaw - akilda kalmiyor ki - hah History Vault... Cok zorlama bir isim olmus..
Neyse Bill - demek istedigim bu dersten kaldin malesef.. Ama uzulme, seneye ayni dersi alirken (Windows 8) yetistirirsin..
Hah - bir de gecen sene bana teslim etmen gereken 2 proje vardi, bu sene de yetistiremedin.. WindFX ve Office-TextToSpeech entegrasyonu... Ne oldu onlara?
Bill - yavrum.. Bak aglama, olur boyle seyler... Sissshh - tamam gecti...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play