Windows 8'deki "Storage Spaces"!

Windows 8'in ince detayları ardı ardına sızmaya devam ediyor! İşte yeni Windows'tan bir sürpriz daha

  • Zeynel A. Öztürk

Windows 8'den sızan ekran görüntülerinin arttığı bu günlerde, son sızıntı PCBetacom.com adlı web sitesinden geldi. Sızan ekran görüntülerinde "Storage Spaces" adında bir sabit disk kurtarma seçeneği görüntüleniyor.

Ekran görüntülerine baktığımızda Storage Spaces'in en az iki sabit diske ihtiyaç duyacağını görüyoruz. Windows 8 kullanıcısı hangi diskleri kullanacağını seçiyor. PC'nizde iki sabit diskiniz varsa "Fault Tolerance" menüsünden "2-way mirror" seçeneğini seçerek sabit disklerinizden biri bozulduğunda, verilerinizi diğerinden kurtarabiliyorsunuz.

3 sabit diskiniz varsa, 3 yollu Mirror seçeneğini seçmeniz de mümkün. Böylece büyük bir şanssızlık eseri iki sabit diskiniz birden bozulursa verilerinizi kalan sabit diskten kurtarabiliyorsunuz.

Storage Space'den ekran görüntüleri

Ekran görüntülerine göre Storage Space'in ne kadar alana sahip olabileceği de görüntüleniyor. Yeni özellik, bilgisayarında birden fazla sabit diske sahip olanlar için ilgi çekici olabilir. Ekran görüntülerine bakacak olursak, özelliğin yakında gelecek olduğuna inanabiliriz.

Storage Space'den ekran görüntüleri

Bir ekran görüntüsü daha...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bir şeyleri açıklığa kavuşturmakda fayda var, o da şu ''Microsoft'dan SIZAN BİR ŞEY YOK, bu haberler bilinçli bir şekilde veriliyor.''

RAID teknolojisi size neyi hatırlatıyor ?

raid teknolajisi hatirlatmasina hatirlatiyorda, kim biliyordu kimler yapabilirdi, simdi biraz anlayan herkesin yapabilecegi sekilde gibi gorunuyor

3'ü birden bozulursa napcez :P

"Ekran görüntülerine bakacak olursak, özelliğin yakında gelecek olduğuna inanabiliriz."
Windows 8 çok yakında çıkmıyor maalesef. ne demek istediniz sayın Chip?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play