Windows 8'den şaşırtan rakamlar!

Microsoft'un Windows 8 hakkında açıkladığı bu rakamlar, daha önce duyduklarımıza hiç benzemiyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8'den şaşırtan rakamlar!

25 Ekim'de New York'daki büyük etkinlikte Windows 8 ve Surface tableti tanıtmaya hazırlanan Microsoft, resmi blog'unda etkinliğe katılamayacak olanlar için internetten yayın yapacağını da söyledi. Gönderide Windows 8 ile ilgili bazı şaşırtan istatistiklere de yer verildi.

Araştırma şirketi Net Applications, her ne kadar Windows 8'in önizleme sürümünün Windows 7'ye göre 4 kat daha az kullanıldığını söylese de, Microsoft'a göre durum biraz farklı. Microsoft'un resmi blog'una göre: "Dünyanın en çok satan işletim sisteminin yeniden hayal edilen sürümü Windows 8, şimdiye kadar sunduğumuz en çok kullanılan ve test edilen ön-yayın ürünü oldu. Windows 8, aynı zaman aralığı içinde Windows 7'den daha fazla kere indirildi ve kullanıldı. Tüm ön-yayın sürümlerinden toplanan geri bildirimler, 1 milyar saattlik geri bildirime ulaştı."

Şirket, Windows 8'in ön-yayın sürümleriyle iligli rakamları paylaşmadı. Windows 8'in ilk ön-yayın sürümü olan Geliştirici Önizleme sürümü, Eylül 2011'de kullanıma sunulmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

saat bir geri bildiri birimi midir

ubuntu kullansanıza sevgili dostlar.beyin bedava nede olsa...

uyduruyo ya. herkes kullandı gibi gösterecek sürü psikolojisine uyan insanlar da kullanacak. kendi kendine işletim sistemi sızdırdığını düşünürsek bu beklenen bi davranış.

her ne kadar kimse beğenmedim diyorsa da bu sistem, sırf 'mağazası' olduğu için diğer Windows sürümlerini geçer ve patlar bakın görün.

herşey ortada windows 8 bence çok modern ve stabl olarak piyasaya çıkıyor microsoft un üzerine bukadar titrediği bir os daha önce olmadı üstelik bunu eline yüzüne bulaştırırsa windowsun biteceğini kendileride biliyor. ben windows 7 mi uzun bir süre kullanacağım ancak yenin sistem toplayanlar için biraz bekleyip win 7 den daha iyi olacağını düşündüğüm win8 i kullanmalarını öeririm

Sağlam uygulama mağazası yaparlarsa windows 8 , windows rt , windows phone 8 hepsi tutar.

millet uyanın sizi sürü psikolojisi ile etkileyip 3. millenium faciasının çok ilgi gördüğü yalanına inandırmaya çalışıyorlar... kanmayın...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play