Windows 8'den yeni detaylar ve bir tarih!

Windows 8 beta yaklaştıkça detayları da ortaya çıkıyor: İşte çıkış tarihi, sürüm numarası ve fazlası

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8'den yeni detaylar ve bir tarih!
Bu seferki ekran görüntüsü bir Microsoft çalışanından.

Windows 8'in geliştirici önizleme sürümünde göremediğimiz Media Center'ın işletim sistemine dahil edileceğini Eylül ayında Microsoft'tan öğrenmiştik. Ancak Media Center hakkındaki şüphelerin devam etmesi, Microsoft'tan bir ismin yanda gördüğünüz ekran görüntüsünü Twitter'da paylaşmasıyla sonuçlandı (tam halini tıklayarak görebilirsiniz).

Ekran görüntüsünde pek değişmeyen bir Media Center göze çarparken, iki detay daha dikkat çekti. Birincisi yapı numarasının, resmi olmayan sızıntılardaki 8222'ye ye karşılık 8255 oluşu. İkincisi ise sağ alt köşede görmeye alıştığımız masaüstünü göster düğmesinin yokluğuydu.

Bu arada Microsoft, önceleri "beta" olarak adlandırılan Windows 8 Tüketici Önizleme sürümü için çıkış tarihini 29 Şubat Çarşamba olarak belirledi. İşletim sistemi, Barcelona'da 27 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC) tanıtılacak. Microsoft'un etkinlikte Windows Phone ile ilgili bir açıklama yapması da bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Türkçe olacak mı acaba?

Çok geçmiş. :(

bence 8 fiyasko olacak hemde 3. millenium faciası...

media center hala aynı:(

Şu lanet on yargilarinizdan kurtun lütfen kullanmadan etmeden fiyasko olacak yok faciya olacak gibi saçma yorumlardanda vaz geçin.ben win8 i çok sevdim gayet hızlı ve sitabil ayrıca yeni ozellikleride gayet iyi bilmem fakindamisniz ama 2012 deyiz şu win95 tarzına artık bi son verilmeli metro arayuzu bu ilerlemenin ilk adımları.

bence 8 fiyasko olacak hemde 3. millenium faciası...

bencede çok haklısıın win7 yine yiyecek

bencede win 8 patlayabilir daha win 7 ye millet alışmışken 8 biraz kasacak gibi ama olsun yenilik her zaman iyidir :)

İşletim sistemi gereksiz donanım kullanmamalı,Bugün pcde sıradan ev kullanıcının yaptığı internet,multimedya,oyun ve bazı programlar bunları yapmak için metro arayüzüne gerek varmı yada fazladan rami şişirmenin anlamı varmı?

Oyuncu kitlesi için performans önemlidir oyundan 1-2 fps fazla alabilmek için win7'de bile aero hizmetlerden lazım olmayan uygulamayıları kapatıyor.

Win8'de metro arayüzü yada değişkenliği beni ilgilnedirmez.Program ve oyunlarda performans verebiliyorsa gelsin yoksa çokta lazım değil ,MS Win8 için aceleci davrandı ve büyük olasylıkla elinde patlıyacak...

Abi çok komiksiniz ya. Hem yeni windows çıksın istiyorsunuz. Hem de windows yenilik yaptığında beğenmiyor ve eski windowsu istiyorsunuz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play