Windows 8 döşemelerini masaüstünüze getirin!

Windows 8 ara yüzünü bu araçla masaüstünüze getirin, Windows 8 keyfini şimdiden yaşamaya başlayın!

  • Zeynel A. Öztürk

Omnimo 4.0 for Rainmeter, görev çubuğu, başlat menüsü yerine Windows 8'in yeni döşeme ara yüzünü masaüstünüze getiriyor.

Microsoft şimdiye dek Windows 8 hakkında çok fazla şey açıklamamış olsa da kesin olarak bilinen bir şey var: Metro ara yüzü işletim sisteminde önemli rol oynayacak. Windows Phone 7'de dokunmatik ekranlar için optimize edilen 'döşeme'ler, artık Windows ekranına geliyor.

Omnimo 4.0 for Rainmeter ise Windows 8'in bu döşeme tabanlı ara yüzünü şimdiden masaüstünüze getiriyor. Aracı kullanabilmek için öncelikle Rainmeter 2.0'ı bu adresten indirip yüklemeniz gerekiyor. Ardından Omnimo 4.0 for Rainmeter'i bu adresten indirip .zip dosyasının içinden 'SETUP.rmskin' dosyasına çift tıklamalısınız.

Daha önceden Omnimo kullandıysanız, tüm ayarlarınızın üzerine yazılacağına dikkat edin. Aero Glass, 'Now Playing' ve Twitter işlevleri, sadece Rainmeter'in 2.1 beta sürümünde çalışıyor.

İndirin: Rainmeter (farklı sunucu)
İndirin: Omnimo 4.0 for Rainmeter (Sağ üstte 'Download File' bağlantısına tıklayın)

Tam olarak görmek için resmin üzerine tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Windows 8'i beklemeye devam...

Bu Windows 8 arayüzü değil ki, Windows Phone 7 arayüzü.

Güzel ama kullanışlı değil. Rainmetere hiç alışamıyorum.

indiriyorummm :D

Şu kadar diyebilirim ki Omnimo hayatımda kullandığım en iyi Rainmeter skini...

Ben de cep telefonumun duvar kağıtlarını yan yana getirip üzerlerine de bir kaç widget filan koyup, yazı boyutlarını da karakaçan boyutuna ayarlayıp, ekran klavyesini de çalıştırıp, tam bir boyna asmalık tablet pc görünümünde hem de 64 bit Windows 8 yaptım, çok hızlı çalışıyor, herkese tavsiye ederim.

igrenç ve çok saçma win8 de bu sadece pc başlayınca çıkacak masaüstünde degil... o yüzden gereksiz...

İsin sonu mac :))

Kullandım ve bu kadar kullanışsız ve rahatsız edici bişey görmedim. Hiç tavsiye etmem

Ya uğraşıyorlar, amacım karalamak değil ama, sırf şu Phone 7'nin gıcık ekranı yüzünden inat için gidip Windows 6.5'li bir Windows telefon aldım. Windows 8 de Phone 7'yi çağrıştırıp duruyor, kusura bakmasınlar ama ben buna para filan veremem, ölürüm de vermem...

Şu ana kadar kullandığım en kullanışlı ve hoş arayüz uygulamalarından biri. Tavsiye ederim kendinize göre özelleştirip kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

benim anlamadğım birşey var şimdi windows mobile phone 7 ile windows 8 arasında makyaj neredeyse aynı ancak sürüm numaraları farklı . mobile 7den sonra 8 içinde aynı makyajı kullanmış microsoft. peki phone7 için phone 8de diyebilirdi .çok ilginç geldi bana.

tasarım ve görsel olarak güzel fakat; çok kullanışsız. hiç sevmedim hemen kaldırdım.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play