Windows 8'e bir Başlat menüsü daha: Pokki

Microsofteklemese de, Windows 8'e Başlat menüsü eklemeye meraklı o kadar çok yer varmış ki...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8'e bir Başlat menüsü daha: Pokki

Samsung'un Windows 8'li PC'leriyle beraber sunacağı Başlat menüsü çözümü ve Stardock'un Start8 yazılımı gibi Başlat menüsü alternatiflerini daha önce görmüştük. Başlat menüsünün Windows 8'den kaldırılmış olması SweetLabs adındaki bir şirketi de harekete geçirdi.

SweetLabs'ın Pokki uygulamasının yeni sürümü, şirketin yayınladığı basın bildirisinde şöyle anlatılıyor: "Pokki Menu, programları ve uygulamaları bulup çalıştırmak, klasörlere ve dosyalara erişmek, bilgisayarda ve web'de arama yapmak, ayarları yönetmek ve bilgisayarı kapatmak için merkezi bir nokta sunuyor. Pokki Menu ek olarak Windows 8 kullanıcılarına direkt olarak masaüstüne oturum açma olanağı sunuyor."

SweetLabs, böyle bir uygulamaya gerçekten ihtiyaç duyulduğunu ispatlamak için Chris Prillo ile sokaktaki insanlara Windows 8 hakkında ne düşündüklerini de sorduğu bir video hazırlamış. Chris Prillo, daha önce babasının Windows 8 kullanırken zorlandığı bir videoyu internette yayınlamıştı.

Uygulamanın yeni sürümü bu adreste ücretsiz olarak indirmeye sunuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

aferin onlara başlatsız bir windows olmaz olamaz...

türkçesi yok o kötü...

Hiç alakası yok bence windows değişmeliydi ve oldu da ben çok memnunum.Eski adıyla metro..

harika bir menü tasarlamışlar. Microsoft yeni arayüzünü böyle başlat menüsüne uyarlasaydı windows 8 tadından yenmezdi şuan.

daha ne istiyorsunuz artık çok daha fazla alternatifiniz olacak...

Başlat menüsü programları dört dörtlük değilller, sorun çıkartıyorlar. Ben de metro ekranına sıçrama yaptıran küçük bir program buldum ve onu görev çubuğuna sabitledim, tıkladım mı metro ekranına geçiyorum, çok rahatladım. Başlat'sız Windows olmaz abi.

türkçesi yok o kötü... ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- tüylüsünü bulmuşun tüysüzünü arıyon 2.2=4 namkörüz

angly birds oynamak için kuruyorum ama bazen çok kasıyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play