Windows 8, Flash açığı nedeniyle risk altında

Windows 8'in RTM sürümünde kullanıcıları bekleyen kötü bir sürpriz var!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8, Flash açığı nedeniyle risk altında

Windows 8'in RTM sürümünü kullanıyorsanız ve önceki yapılara göre tüm hata ve açıklardan korunduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.

İnternette çeşitli kaynaklarda yer alan raporlara göre Adobe Flash Player'ın son sürümü, Windows 8 RTM'de bulunmuyor. Çünkü Microsoft, Flash desteğini işletim sistemi ve Internet Explorer 10 ile entegre etmiş bulunuyor. Ancak Adobe'un son zamanlarda yayınladığı bir güncelleme, bazı Flash açıklarını onarıyor. Bu güncelleme, şu an Windows 8 RTM kullanıcıları için sunulmuyor.

Microsoft'tan bir yetkili, Windows 8'deki Flash'ı Windows Update yoluyla güncelleyeceklerini söylüyor. Şirket, güvenliğe önem verdiğini ve bu konuda Adobe ile beraber çalıştıklarını bildiriyor. Microsoft'un güncellemeyi yayınlayacağı tarihin 26 Ekim civarlarında olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

windows 7'ye devam

tesekkurler microsoft. hem windows 8 kullanmamak icin birden cok sebebimiz var hem de her gecen gun linux kullanicisi artiyor. windows ile alakali is oldugu zaman windows 7, diger hersey icin linux devam :)

@08 Eyl 2012 12:12 devamını okumadın heralde

chrome zaten flash entegresi ile geldiği için sorun yok..

Xp ye Devam :D

yine abartmışsınız..

mac'e devam :) bende kendi cihazımdan çok memnunum :D

Umarım şimdilik sunulmuyordur

arkadas bir anda flashı yok edemezsin once bir alt yapını hazırla nerdeyse tüm sitelerde flash kullanılırken sen flash ı kesiceni söylüyorsun.

IE10 kullanmayanlara tavsiyem bi denemeleri, chorome da ne kadar yavaşmiş diyeceksiniz.

Sen de yorum yaz