Windows 8 gibi web sitesi!

Bu siteye girdiğinizde, kendinizi Windows 8 başlangıç ekranında sanabilirsiniz...

  • Cem Şancı
Windows 8 gibi web sitesi!

Microsoft, kendi ürünleri ve şirketi hakkındaki istatistikleri yayınladığı "By The Numbers" isimli web sitesini hizmete açtı.

Skype kullanıcılarının günde 2 milyar dakika konuştuklarını,Outlook.com'un 400 milyon aktif kullanıcısı olduğunu, Xbox'çıların geçen yıl oyun cihazı karşısında 18 milyar saat geçirdikleri veya Windows uygulama marketinde 170 bin uygulama olduğunu bu siteden öğrenebiliyorsunuz.

Yeni site, Microsoft'un tamamen değişen yeni tasarım anlayışını da yansıtıyor ve Windows 8'in başlangıç ekranında olduğu gibi, yatay dizilen uygulamalar görüntüsü içinde istatistikler veriliyor.

Sayılar elbette büyük sürprizler içermiyor. Windows 8'in kaç sattığını merak ediyorsanız, Microsoft'un üç ay önce açıklamış olduğu 100 mliyon rakamına ulaşabilirsiniz. Ama bugünün tarihinde tam olarak kaç adet olduğunu bulamıyorsunuz.

Siteye ulaşmak için tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Tam olmamış

@15 Ağu 2013 20:43 Sen yap o zaman.

bence de olmamış

Yapılması göründüğü kadar zor değil...

3 millenium faciasını site olarak yapmışlar ama telif haklarından davalık olmasınlar?

@grezimonk Haberi oku grezimonk Microsoft haberi girsen direk hakarete başlıyorsun.

@grezimonk zaten site microsoftun =D

Sade şık ve kullanışlı microsoft çok iyi iş başarmış.microsoft düşmalığından vaz geçin yakında gdr3 güncellemesiyle çoğu firma full hd ve 4 çekirdekli telefon üreticek ve 2014 yılına bomba gibi girecekler akabinde uygulama sayısındada patlama yaşanacaktır.

niye biz ezikmiyik anlayamıyokmu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play