Windows 8 hakkında yanıtlanmayan sorular

Windows 8 hakkında en çok sorulan 9 sorunun cevabını araştırdık... İşte bilmeniz gereken her şey!

Senkronizasyon ve Xbox

26 Ekim'e şunun şurasında çok az gün kaldı ama Windows 8 hakkında birçok soru kafaları kurcalamaya devam ediyor. Windows 8 yüklü bir bilgisayar almak isteyen veya işletim sisteminin Windows 8'e terfi ettirmek isteyen kullanıcıların kafalarında hala bazı sorular var. Bugün bu sorulara kısaca göz atacağız:

Bilgisayardaki verileri cep telefonları ile nasıl senkronize edeceğiz?

Şimdiye kadar Windows Phone kullanıcıları senkronizasyon için Zune uygulamasını kullanmak zorundaydılar. Windows 8 ile beraber Zune tarihe gömülüyor, ancak yerine neyin geleceği hala belli değil. Bazı kaynaklarda Windows 8 ara bağlantı uygulamasından ekran görüntüleri yayımlandı ancak resmi bir açıklama hala yok. Bu arada, iPhone ve iPad kullanıcıları da karanlıkta kalmış durumda çünkü Apple da henüz Windows Store (Windows 8'in uygulama indirme sitesi) için bir iTunes sürümü hazırlayıp hazırlamadığı konusunda bilgi vermedi. Eğer Windows RT kullanacaksanız bu bir uygulama mutlaka gerekli!

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

lumia 920 çıksın da gerisi yalan

"Microsoft neden kendi uygulamalarını tabletler için güncellemiyor, onu merak ediyoruz." Microsft Fresh Paint?

Windows 8 hakkında hiçbirşeyi merak etmiyorum! ses kalitesi Vista ve Windows 7`de olduğu gibi yine berbat! dvd writer kullanılamıyor! görünüm bakımından sadeleşe sadeleşe Windows 98`den bir farkı kalmadı! EAX yine yasak yine yasak yine yasak!

@14 Eki 2012 20:48 dvd yazmak için windows 7 kullanmayı mı sürdüreceğiz yani? olacak şey değil.

Windows Store den indirilen programlar x86 ve arm farkı gözetmeyecek.Bu noktaya değinmeniz gerekir.

@14 Eki 2012 22:04 hayır, windows 8 store'da uygulama yüklerken uygulamaların 3 farklı sürümünü yükleyebiliyorsun. ARM, x86 ve x64. Eğer geliştirici sadece x64 yüklemişse sadece x64 makineler o uygulamayı görebilir.

Bunların hepsi boş hala geleceği göremiyorlar google üreticileri tek çatı altında topluyor örnek lg nexus ve çıkacak olanlar ve hepsi açık kaynak google ile böyle fikirlerle baş edemezler büyük düşünmeleri lazım

Win 8i kullanıyorum DVD writerida herşeyide çok iyi bir şekilde kullanıyorum. Win 8 gelmiş geçmiş en hızlı windows ;)

Benim en çok merak ettiğim soru şu: Windows 7 gibi masa üstü sistemlerimizde kullandığımız bir çok programı, windows 8 kurulu bir tablete de aynen kurabilecek miyiz? Lütfen birisi yanıtlar sa sevinirim.

@18 Eki 2012 12:43 RT için hayır. Hepsini Microsoft'un kuracağı appstore'dan satın alacaksın.

@18 Eki 2012 12:43 Alacagın tablet windows 8li olursa evet yuklersin. Ama boyle bir tabletin türkiye fiyatı 2000TL civarında olacak.(bakınız samsung slate pc yada surface pro-yurtdısı fiyatı bile 1000$) Windows RTli bir tablet alırsan bu uygulamalar çalışmaz.(Windows mobile gibi düsün) Olay bu ama böyle bir saçmalıkla windowslu tabletler tutmayacak gibime geliyor.

RC de kullandım RTM de ama hızlı olsun diye RTM de kırpa kırpa bişi kalmamış görsellik namına.Tamam daha mobil vari hava katıyor ama özellikle Oyunlarda berbattı.Benim FULL ÇÖZÜNÜRLÜK te oynadıgım Footbl manager oyununu bile windows 8 de kasıla kasıla oynuyordum.Son ekran kartı güncellemelerinden sonra değişim varmı bilmiyorum 1 aydır windows 7 deeyim mutlu mesut gidiyoruz :)

Hadi amaaa, bekletmeyin artık, nereden satın alacağız bunu, kaç lira?

abi windows 8 in işlemci hızı daha azsa hiç bulaşmayalım bence

@19 Eki 2012 06:17 Windows 8'in işlemci hızı ne lan hahahaha :D

@19 Eki 2012 06:17 Şaka gibi... :):)

@19 Eki 2012 06:17 bence sen windows'a bulaşma.

Ubuntu ve Pardus tabletleri çıkarsın yüzüne bile bakmam senin virüsdos'tu. Ayrıca admin şeysi neden yorumlarımı yayınlamıyorsunuz. Aklıma türlü türlü şeyler geliyor yani..!

Windows 8 tamamen dokunmatik ekranı olan monitörde kullanımı daha kolay. Fakat türkiyede dokunmatik monitör çok yaygın değil. hatta dünyada yaygın değil. Microsoft yeni bir işletim sistemi çıkarıyor. Bu işletim sistemini kullanabilmek için monitörlerimizi dokunmatik yapmamız için zorluyor, kim kazanacak firmalar. Tüketiciyi masaüstü görselliği ve işletim sisteminin daha hızlı olduğu yalanları ile kandırıyorlar. Halbuki sistem aynı sistem. Şimdi ne olacak: tüketici işletim sistemini ihtiyaç duyuyorsa yenileyecek ayrıca dokunmatik monitör alacak, Bu işletim sistemi şimdilik bize çok fazla............. saygılar.

win 8 de oturum açma parolası olarak mail adresimler birlikte şifre girdim kaldırmak istiyorum.. napmam gerekiyor,* yardımcı olurmusunuz lütfen?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir