Windows 8 hala geliştiriliyor mu?

Microsoft, Windows 8'de geliştirme ve ince ayarlara hala devam ediyor mu? Cevabı bu sızıntıda...

Windows 8 hala geliştiriliyor mu?

Microsoft, Windows 8'de ince ayarlar yapmaya devam ediyor mu, yoksa RTM sürümünü çoktan hazırladı mı? Bu sorunun cevabı, önceki güvenilir sızıntılarıyla tanıdığımız Winunleaked.info'dan geliyor.

Geçtiğimiz aydaki bir sızıntı, Windows 8'in RTM (üreticilere sunulan sürüm) final yapı numarasının 8500 olacağını söylüyordu. Ancak Winunleaked.info web sitesine göre Windows 8 RTM, 8506.0.winmain_win8rtm.120630-1900 numaralı yapı ile bahsedilen yapı numarasını geçmiş bulunuyor. Tüm bunların anlamı ise Microsoft'un Windows 8'in dağıtıma hazırladığı final sürümü üzerinde hala değişiklikler yaptığı.

RTM sürümünün tamamlanma tarihinin Temmuz sonu olacağı düşünülüyor. Bu tarih, Microsoft'un Windows 8 Yayın Önizleme sürümünü yayınlarken sarfettiği bir tarih. Dolayısıyla Microsoft, kendi planlarını izlemeye devam ederse, sonbahar aylarında Windows 8 ile tanışacağız.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

hatası var msn yüklenmiyor bide kapanirken ALt +F4 kapat dedimde kapanmiyor bir saat acik kaldı güncelestirme şart :)

sıkıcı android'den kurtulmnak istiyorum

Orjinal lisansim oldugu halde 40 dolar degil 40 cent verip gecmeyecegim bu Windows 8'e Dayatma ve zorbalik yaparak borusunu otturecegini sansin micropsoft. Windows 7 yeter bize, ozellikle o igrenc windows gezgini ribbon copuyle maskarata dondermisler. Baslat menu yok, seffaflik gitmis... Peh... Windows 8 heralde yeniden yapilmis Windows 98 olacak :)

@09 Tem 2012 17:57 şeffallık nasıl yok siz kullanmayı bilmiyorsunuz ondan sonra kullanmayı bilmediğiniz yazılımı kötülüyorsunuz.

@09 Tem 2012 20:30 Windows 8 çıktığında şeffaflık olmayacak. Haberleri araştırın.

Yayınlanırken 8500 olarak mı yayınlanacak? Yoksa kaçta kaldıysa o numarayla mı piyasaya sürülecek?

@infoman kaçta kaldıysa onu sürerler bence

MS Windows 8 yüzünden batar...

Windows 8 iyi olacak diye düşünüyorum.

Windows 7 simdiye kadar kullandigim surumlerden en cok begendigim.sistemime optimize olmasi ve eski yeni programlardaki uyumlulugui gercekten tum ihtiyaclari gideriyor.windows 8 haberleri ne yalan soyleyeyim pek ilgimi cekmiyor.sagolsun windows 7.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir