Windows 8'i çocuktan öğrendiler!

Windows 8'i bir çocuğun tanıttığı bu Microsoft videosu, interneti kasıp kavuracak gibi! İşte o video

Windows 8'i çocuk bile kullanır, öğretir

Microsoft Portekiz'in Windows 8'in yeni arayüzünü öğrenmenin zor olduğunu düşünenlere bir cevabı var.

Şirketin Portekiz şubesinin yayınladığı videoda küçük bir çocuk, Windows 8'i merak eden müşterilere onun asıl kullanıldığını gösteriyor ve sorulara cevap veriyor. Çocuğun gösterdiği özellikler arasında resimle oturum açma, dinamik kutucuklar ve yeni dokunmatik hareketler var.

Videonun sonlarına doğru bir müşteri çocuğa Windows 8'in ne kadar RAM'e ihtiyacı olduğunu soruyor. Çocuk "bunun için iş arkadaşıma danışmalıyım" diyor ve bu kez soruyu cevaplamak üzere bir kız çocuğu ortaya çıkıyor.

Microsoft'un internette sıkça paylaşılan videoyu daha geniş bir reklam kapanyası olarak kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmiyor.

İnterneti çalkalayan yeni Windows 8 videosunu buraya tıklayarak seyredebilirsiniz!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

ÇOCUTAN öğrendim.

palavra ancak ezik MS fanboyları buna inanır...

Normal teknoloji mağazalarında da olsa fena olmaz aslında :)

zaten tam çocuklara göre başlat menüsü. windowsu tek çocuklar kullanmıyor değil mi. hey microsoft sen bu windowsu yaparken neden profesyonel kullanıcılardan yardım almadın da evdeki çocuğundan yardım aldın.

@poweralpha bir yazılımın sade bir arayüze sahip olması onu çocuksu yapmaz...

@24 Ara 2012 20:13 sen windowsu profeyonel olrak kullanmadığından böyle konuşuyorsun. bir yazılımcı yada sistem mühendisi olsan böyle konuşabilecekmiydin. ne kadar çok yere girip çıkılıyor senin haberin var mı.

windows 8 in zorluğunu bu kadar abartmayın

Windows 8 yok şöyle yok böyle yok kullanamıyorum ay of diyen sivrizekalılara bu güzel video kapak olsun.....

Eğer Amerika`da yaşıyor olsaydım Microsoft`a "kullanıcıları yanıltma" gerekçesi ile dava açmıştım!

Windows 8 PC'de bile mükemmel bir sistem ki gördüğüm kadar tablette dokunmatik hareketler çok hoş, hardcore android kullanıcısı olmama rağmen birde windows 8'li dokunmatik ekranlı bir cihazım olsun isterdim. Microsoft gayet güzel yapmış, geç kalındı ama güzel bir başarı yakalayacağını umuyorum. Bir tek saçma sapan sorunları var profesyonel müzikle uğraşan insanların latency ile ilgili sorunları var birde apple gibi profesyonel müşteriye yönelikte çalışsa microsoft çok iyi olacak, Neyse ki Windows 7 var onun içinde. Kişisel Bilgisayar için windows 8 kesinlikle olmuş.

Windows 8 çok güzel ama tekrar 7 ye geri döneceğim.

Vista zamanında da aslında hızlı ve sorunsuz olduğunu iddia eden propoganda videoları yapmıştı microsoft. Ama bu en az satan sürümlerden biri olmasına engel olmadı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost