Windows 8'i hem deneyin, hem gülün!

Windows 8'i ve Metro arayüzünü beklemekten sabrınız taştıysa, bir de bu bedava programı deneyin!

  • Zeynel A. Öztürk

Windows 8'in beta sürümünün çıkmasına çok az kaldı, 2012'de yayınlanacak final sürüm ise giderek yaklaşıyor. Bugünlerde kimse Windows 8'in geliştirici önizleme sürümünü yüklemek istemiyor, zira beta sürümü yakında herkes için yayınlanacak. Ancak Windows 8'in neye benzediğini hiç uğraşmadan görmek istiyorsanız, Windows 8 Beta Simulator adlı program ile Metro arayüzünü test edebilirsiniz.

Windows 2000, XP, Vista ve Windows 7'de çalışan program, Metro arayüzünü kopyalamakla kalmıyor, sizi eğlendirecek içerikler de sunuyor. Program, çok tecrübeli kullanıcıları ve Windows fanatiklerini tatmin etmeyebilir, ancak sıradan kullanıcıların merakını tatmin edecektir.

Program içinden Facebook'a, YouTube'a, The Weather Channel'a ve daha fazlasına erişmek mümkün. Programda yanlış yerlere tıkladığınızda çıkan esprili hata mesajları ise sizi güldürecek.

İndirin: Windows 8 Beta Simulator

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

metro arayüzü berbat! kesinlikle pc versiyonunda olmasını istemediğim bir olay, hiç de kullanışlı değil. Sadece tablet windowslarda dokunmatik bir arayüzde işe yarayabilir.

evet kesinlikle normal pcler için kullanışlı değil metro arayüzü bence kurarken seçmek olsun oda kurulsun ama kapatıp açabilelim

Arayüze tamam diyelim.. Windows Developer Preview kullanmış biri olarak soruyorum: peki 8 sn'de hızlı açılmak nasıl olacak??

metro hakketen berbat..cenaze örtüsü gibi..adamın içi kararıyor bu arayüz muhabbetini görünce..klasik masaüstünün gözünü seviyim istediğin resmi koy açılışta ruhun güneş açsın..bu metro iç karartıcı cenaze gibi ...bak seyret sorada tüm neşen kaçsın...:)

katılıyorum tabletler için müthiş bir işletim sistemi gibi görünüyor ama masaüstü içi metro arayüzü çok kötü

Microsoft'u korumak gibi bir amacım yok fakat her yeni işletim sistemi çıktığında bu olmamış bunu beğenmedim... gibilerinden liseli muhabbetleri dönüyor ortalıkta, fakat onun ertesindeki işletim sistemi çıkarılacağına yakın o yerden yere vurdukları sistem krallar gibi muamele görüyor ''bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!'' çözüm çok basit: beğenmiyorsan kullanma kardeşim zorlayan mı var ?!

kullanırken ekran değişimlerinden gözlerim çok yoruluyor, hatta bazen başım bile dönüyor... eğer duvarkağıdı ile başlat menüsü farklı renklerde ve desende ise o zaman iyice yoruyor. bunun düşünülememiş olması bana çok şaşırtıcı geldi. dilerim beta sürümünde bu sorun artık çözülmüş olur, aksi takdirde kullanmayı düşünemem.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play