Windows 8 için 20 ipucu!

Windows 8'i tanımak için onu kurcalayacak zamanınız yok mu? O zaman bu makalemizi mutlaka okuyun!

Konsol oyuncularına özel, yeni görev yöneticisi

13. Konsol oyuncularına özel: Windows 8, Xbox 360'daki bir oyununuzu PC'nizden başlatmanıza izin veriyor. Gelecekte ise Xbox 360 oyunları PC'nize akış ile gösterilebilir. Ancak tüm bunlar için Microsoft'un izninden sonra Windows 8'in başlangıç ekranındaki "Xbox Companion" uygulamasına tıklamanız gerekiyor.

14. Yeni görev yöneticisi: Metro'da "Task Manager" yazarak bulabileceğiniz yeni görev yöneticisini çalıştırın ve pencerenin alt tarafındaki "More details" düğmesine basın. Windows 8'in yeni ve geliştirilmiş görev yönetim programı ekrana gelecektir.

Özellikle "Performance" sekmesinde, sisteminizin son 60 saniye içerisindeki CPU, Bellek, Disk ve Ağ kullanımını görebilirsiniz. Yeni "App History" sekmesi ise uygulamalarınızın uzun bir süre içerisinde ne kadar kaynak tükettiğini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bilgisayarı kapatmak için yapılanlara bakarmısın :))

bilgisayarıma yüklediğim ön izleme sürümünden gayet memnun kaldım fakat bi islem icin bilgisayarımı kullanmak isteyen ve başına oturan 22 yaşındaki kardeşim sadece kullanmak istemekte kaldi ve 15 dakika aramasına ragmen başlat öğesini bulamadı =)

bilgisayarı kapatmanın diğer windows sürümlerinden tek farkı sol taraftaki başlat menüsü yerine sağ taraftaki settings'e tıklamak.
bunun neresi uğraştırıcı veya derinlere gömülü anlamadım.

Power düğmesini niye yapmışlar?:) Basıyorum kapanıyor.

bill gates yaşlanıyor galiba

tamam da benm windows hiç aılmıyor, f8 den başka bir tuş varmı güvenli modda açabileceğimiz. formatta atılmıyor bu lantolsaı bilgisayara kafayı yiyecem yaw...............................

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir