Windows 8 için 20 ipucu!

Windows 8'i tanımak için onu kurcalayacak zamanınız yok mu? O zaman bu makalemizi mutlaka okuyun!

Metro'da arama yapma, ekran görüntüsü alma

1. Metro'da arama yapın

Windows 8'in yeni başlangıç ekrani Metro'dayken bir uygulamayı farenizi kımıldatmadan hemen bulmak istiyorsanız, sadece klavyeniz ile onu yazmaya başlayın. Yazmaya başlamadan önce herhangi bir arama düğmesine veya kutucuğa tıklamanıza gerek yok. Aramanızla ilgili sonuçlar otomatik olarak gösterilecektir.

2. Ekran görüntüsü alma

Microsoft ekran görüntüsü almayı sonunda kolay bir hale getirdi. Tüm yapmanız gereken, Windows tuşunu basılı tutarken PrintScreen tuşuna basmak. Ekranınızın bir görüntüsü, PNG biçiminde Pictures klasörüne kaydedilecektir.

3. Yükseltme yapmayın

Windows 8'i yüklerken "Upgrade" ("Yükselt") seçeneğini seçmemeye dikkat edin. Beta olarak adlandırabileceğimiz "Tüketici Önizleme" sürümünün, sorunlar ve uyumsuzluklar içerme ihtimali oldukça yüksektir. Bunun yerine Özel yükleme yaparak Windows 8'i farklı bir bölüme yükleyebilir, varolan işletim sisteminizle yan yana, dual-boot (çift-önyüklemeli) olarak kullanabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bilgisayarı kapatmak için yapılanlara bakarmısın :))

bilgisayarıma yüklediğim ön izleme sürümünden gayet memnun kaldım fakat bi islem icin bilgisayarımı kullanmak isteyen ve başına oturan 22 yaşındaki kardeşim sadece kullanmak istemekte kaldi ve 15 dakika aramasına ragmen başlat öğesini bulamadı =)

bilgisayarı kapatmanın diğer windows sürümlerinden tek farkı sol taraftaki başlat menüsü yerine sağ taraftaki settings'e tıklamak.
bunun neresi uğraştırıcı veya derinlere gömülü anlamadım.

Power düğmesini niye yapmışlar?:) Basıyorum kapanıyor.

bill gates yaşlanıyor galiba

tamam da benm windows hiç aılmıyor, f8 den başka bir tuş varmı güvenli modda açabileceğimiz. formatta atılmıyor bu lantolsaı bilgisayara kafayı yiyecem yaw...............................

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir