Windows 8 için 20 ipucu!

Windows 8'i tanımak için onu kurcalayacak zamanınız yok mu? O zaman bu makalemizi mutlaka okuyun!

Windows 8'i kolay kapatın

20. Kapatın: Windows 8'de bilgisayarınızı kapatmak için biraz uğraşmanız gerekiyor, çünkü kapatma seçeneği biraz derinlere gömülmüş. Ancak her zaman masaüstü moduna geçiş yapıp Alt+F4'e basarak kapatma seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Aynı işlevi gören bir Metro döşemesi yoluyla da bilgisayarınızı kapatmanız mümkün.

Metro arayüzünde bilgisayarınızı kapatmaya yönelik bir kısayol oluşturmak için, masaüstüne sağ tıklayın ve yeni bir kısayol oluşturun. Kısayol konumu (location) için shutdown.exe -s -t 00 yazın. Kısayola istediğiniz ismi verin. Şimdi C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs dizinini Windows Gezgininde açın ve kısayolu bu dizine taşıyın.

Metro arayüzüne döndüğünüzde yeni döşemenizi göreceksiniz. Artık tek bir tıklamayla sisteminizi kapatabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bilgisayarı kapatmak için yapılanlara bakarmısın :))

bilgisayarıma yüklediğim ön izleme sürümünden gayet memnun kaldım fakat bi islem icin bilgisayarımı kullanmak isteyen ve başına oturan 22 yaşındaki kardeşim sadece kullanmak istemekte kaldi ve 15 dakika aramasına ragmen başlat öğesini bulamadı =)

bilgisayarı kapatmanın diğer windows sürümlerinden tek farkı sol taraftaki başlat menüsü yerine sağ taraftaki settings'e tıklamak.
bunun neresi uğraştırıcı veya derinlere gömülü anlamadım.

Power düğmesini niye yapmışlar?:) Basıyorum kapanıyor.

bill gates yaşlanıyor galiba

tamam da benm windows hiç aılmıyor, f8 den başka bir tuş varmı güvenli modda açabileceğimiz. formatta atılmıyor bu lantolsaı bilgisayara kafayı yiyecem yaw...............................

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir