Windows 8 için kurtarma USB'si oluşturun!

Windows 8 için bir kurtarma USB diski oluşturun, sabit diskinizde boş alan açın! İşte bunun yolu...

Kurtarma USB'si oluştrun!

Windows 7'niz açılmadığında veya ciddi sorunlar yaşadığınızda Windows 7 yükleme diskini yerleştirerek onu kurtarma araçlarıyla eski haline geri döndürebiliyordunuz.

Ancak Windows 8'i çoğumuz optik diskten yüklemediğinden böyle bir yükleme diskine sahip değiliz. Windows 8'li PC'nizdeki kurtarma bölümü, diske olan ihtiyacınızı kaldırıyor. Ancak bir SSD kullanıyorsanız veya sabit diskiniz küçükse, yaklaşık 15GB'lık değerli alanınızı kurtarma için ayırmak istemeyebilirsiniz.

Bu durumda Windows 8'i kurtarmaya yönelik bir USB diski hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler oldukça basit:

1. En az 256MB'lık bir USB belleği bulun ve boş olduğundan emin olun.

2. Giriş ekranını açın ve "Kurtarma sürücüsü oluştur" öğesini bulup çalıştırın (arama yaptıktan sonra sağ taraftan Ayarlar'a tıklamanız gerekebilir).

Devamı, haberimizin ikinci sayfasında...

Her problemin çözümü bu USB'de...

Her problemin çözümü bu USB'de...

3. PC'niz, Windows 8 yüklü olarak geldiyse "Bilgisayardaki kurtarma bölümünü kurtarma sürücüsüne kopyalayın" seçeneğini işaretleyin. Böylece üreticinin PC'nize eklediği kurtarma bölümünü USB diske aktarmış olacaksınız.

4. Listeden flaş sürücünüzü seçin ve Oluştur'a tıklayın. Kurtarma bölümünü silmeniz istendiğinde bunu onaylayın. Artık kurtarma bölümü için ayrılan disk alanı, sizin hizmetinizde olacaktır.

Windows'ta herhangi bir problem yaşadığınızda sisteminizi oluşturduğunuz USB diskinden başlatabilir, Windows sorun giderme araçlarına ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları