Windows 8 için kurtarma USB'si oluşturun!

Windows 8 için bir kurtarma USB diski oluşturun, sabit diskinizde boş alan açın! İşte bunun yolu...

Windows 8 için kurtarma USB'si oluşturun!

Windows 7'niz açılmadığında veya ciddi sorunlar yaşadığınızda Windows 7 yükleme diskini yerleştirerek onu kurtarma araçlarıyla eski haline geri döndürebiliyordunuz.

Ancak Windows 8'i çoğumuz optik diskten yüklemediğinden böyle bir yükleme diskine sahip değiliz. Windows 8'li PC'nizdeki kurtarma bölümü, diske olan ihtiyacınızı kaldırıyor. Ancak bir SSD kullanıyorsanız veya sabit diskiniz küçükse, yaklaşık 15GB'lık değerli alanınızı kurtarma için ayırmak istemeyebilirsiniz.

Bu durumda Windows 8'i kurtarmaya yönelik bir USB diski hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler oldukça basit:

1. En az 256MB'lık bir USB belleği bulun ve boş olduğundan emin olun.

2. Giriş ekranını açın ve "Kurtarma sürücüsü oluştur" öğesini bulup çalıştırın (arama yaptıktan sonra sağ taraftan Ayarlar'a tıklamanız gerekebilir).

Devamı, haberimizin ikinci sayfasında...

Her problemin çözümü bu USB'de...

3. PC'niz, Windows 8 yüklü olarak geldiyse "Bilgisayardaki kurtarma bölümünü kurtarma sürücüsüne kopyalayın" seçeneğini işaretleyin. Böylece üreticinin PC'nize eklediği kurtarma bölümünü USB diske aktarmış olacaksınız.

4. Listeden flaş sürücünüzü seçin ve Oluştur'a tıklayın. Kurtarma bölümünü silmeniz istendiğinde bunu onaylayın. Artık kurtarma bölümü için ayrılan disk alanı, sizin hizmetinizde olacaktır.

Windows'ta herhangi bir problem yaşadığınızda sisteminizi oluşturduğunuz USB diskinden başlatabilir, Windows sorun giderme araçlarına ulaşabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bu Windows 8 için kurtarıcı olamaz... 3. millenium faciasını kimse kurtaramaz...

256 mb ile ancak boot yapabilirsiniz. kurtarma bölümünü de saklamak için en az 16GB flash bellek gerektiği ortada.

Mac alın diye yazınca kızıyorsunuz, ama Mac kullananların böyle dertleri yok.

@26 Mar 2013 22:36 evet, hiç bilgisayarının olmaması da en ideal sorunsuzluk durumudur. PC ile hiç bilgisayarı olmayanlar arasındaki konumda da MAC sahipleri bulunur. onların huzursuzluk kaynağı PC sahipleridir. hiç düşündün mü acaba neden MAC ler yıllar geçtikçe daha çok PC bileşeni kullanmaya başladı ve kel bir grafik arayüz dışında PClerden bir farkı kalmadı. önce motorola 60000 serisi işlemciyi terketti ibm PPC ye geçti, onu da bıraktı, intel Pentium yani PC lerin işlemci mimarisine geçti. RAMler, diskler, monitörler, usb, optikler vb zaten ortak. geriye ne kalıyor? Linux tabanlı MACOS mu? iyi ama Linux da bir PC işletim sistemi. yakında görürsün, apple havlu atacak ve sadece tablet-cep telefonu üreten bir şirket olacak. defalarca batmaktan kurtarıldı, hem de PC firmalarınca. bu sefer kurtaran olmayacak çünkü PC alemiyle dostluğunu kullanan jobs da gitti. ;))

@27 Mar 2013 01:11 Son 2 yılda ABD'de satılan Macbook sayısı tüm markaların sattığı toplam Notebook sayısından fazla. Biraz araştır da yaz. Üstelik tüm dünyada iPhone ya da iPad kullananların çoğu notebook ya da pc ihtiyacı olduğunda direk Mac'lere yöneliyor.

recovery oluşturmadım laptopı alalı 6 gün oldu mavi ekran verdi recovery istiyor.ultrabook casper marka. işim yine bilgisayarcıya mı kaldı internetten indirme şansım varmı bunu???

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir