Windows 8'in arka planını değiştirin

Windows 8'in aslında değiştirilemeyen yönünü, bu basit programla kolayca değiştirin!

  • Zeynel A. Öztürk
Metro arayüzününün arka planı kontrolünüzde

Windows 8'in tabletlere yönelik giriş ekranının PC'lere uygun olup olmadığı çok tartışıldı, tartışılmaya da devam ediyor. Ancak beğensek de, beğenmesek de en azından bir sonraki Windows 9'a kadar bu ekranı göreceğiz. Dolayısıyla bu ekranı zaman zaman değiştirmek, kişiselleştirmek isteyeceksinizdir.

Microsoft, Windows 8'in başlangıç ekranı için 10 arka plan resmi ve çeşitli renkler sunuyor. İkisini birleştirdiğinde çok sayıda kombinasyon elde etmeniz mümkün, ancak arka plan resmini sizin seçmenize izin verilmiyor. Decor8 ise bu kısıtlamayı kaldırarak herhangi bir resmi giriş ekranınızın arka planı olarak belirlemenize izin veriyor.

Stardock tarafından geliştirilen Decor8'i yükleyip çalıştırdığınızda size aralarından seçim yapabileceğiniz duvar kağıtları gösteriliyor. Bu duvar kağıtları arasında Windows 8 ile gelen masaüstü duvar kağıtları ve Decor8 tarafından sunulanlar var. Dilerseniz programa kendi fotoğraflarınızı ve resimlerinizi ekleyebiliyorsunuz.

Ancak Decor8'in sunduğu bu rahatlık malesef ücretsiz değil. Bizce sunduğu işleve kıyasla pahalı sayılabilecek bir miktar olan 4.99 dolara satılan programı 30 gün boyunca denemeniz mümkün

İndirin: Stardock Decor8

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Tabi ki ücretli olur sonuçta arkaplan resminin değişmesini sağlayan kod satırı da Microsoft çalışanlarından satın alınıyor hem bunun maliyetini karşılamak hem de kâr etmek için ücret koymak zorundalar. Kod satırı benim elimde olsa ben de yapar ücretli olarak piyasaya çıkarır , kazandığımı kazanıp bedava dağıtırdım.

iosnin kısıtlamalarından bahseden microsoft'a sesleniyorum. ios mobil işletim sistemi olduğu halde çok kısıtlaması var diye saldırmaya çalışırken senin bilgisayar işletim sisteminde neden arka plan isteğe göre değişemiyor?

@14 Kas 2012 16:59 Senin kısıtlama anlayışın sadece arkaplan resminden itibaren mi? Git bi tekrar iPhone'una bak hangisi kısıtlayıcı anlarsın.

ucretsizi var der etmeyin isterseniz kendirnizde yaparsınız yönetemi var !

Ücretsiz 2-3 tane alternatifi var bunun. Ama ben gerek duymuyorum. Orjinalleri yeterli.

şu stardock bir şeyi de bedava sunsa. alternatifini bekleyeceğiz şimdi

Metro ekranına kırk yılda bir giriyorum, umurumda bile değil ama Stardock yine çok başarılı...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play