Windows 8'in beta yol haritası sızdı!

Windows 8'in geliştirme aşamasına dair çk önemli detayların yer aldığı belgeler de sonunda sızdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8'in beta yol haritası sızdı!
Sızıntıya göre final beta'nın yapı numarası, 8200.winmain_win8b1 olacak

Windows 8'in beta sürümü, Microsoft'a göre Şubat ayında yayınlanacak. Windows 8 sızıntılarıyla ünlü web sitesiWinUnLeaked.tk ise işletim sisteminin yol planını ele geçirdiğini iddia etti.

WinUnLeaked.tk web sitesine göre Windows 8, 23 Ocak tarihine kadar ön-beta sürümünde sayılacak. Windows 8, 23 Ocak'ta ise "Beta Escrow" denilen aşamaya ulaşacak. Makaleye göre bu tarihten sonra Microsoft test kullanıcıları, hangi Windows 8 yapısının 28 Ocak'taki final beta yapısı olacağını oylayacaklar. Ardından beta sürüm, 30 Ocak tarihinde Microsoft tarafından şirket içi bir toplantıda gösterilecek. Final beta'nın yapı numarası ise 8200.winmain_win8b1 olacak.

Bu bilgilerin hiçbiri şu an Microsoft tarafından onaylanmamış olsa da, şirketin Windows 8'in beta sürümü hakkında söyledikleri ile uyuşuyor gibi görünüyor. Microsoft'un CES 2012'de Windows 8'in yol haritası hakkında daha fazla bilgiyi bizlerle paylaşması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

şu an windows 7 çok iyi

sizsa ne olcak artik az kaldi bir ay sonra beta cikcak.

Artık neredeyse windows güncelleme gibi yeni işletim sistemi çıkıyor? Windows vistanın tökezlemesinin ardından durumu kurtarmak için hemen windows 7 ile kolları sıvayan akabinde şimdi ise windows 8... Yeni pc alacakların dışında kullanıcısı ne kadar olabilirki? Hala şuan xp en çok kullanılan işletim sistemi ve ardından windows 7.. Windows 7 nin de yeni pc alınımında etkili olduğu sölemek gerek yoksa oda fazla kıullanılmaz....

Türkçe olsa bari.

windows 8i ancak dokunmatik ekranlardami calisacak?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play