Windows 8'in çıkışı hakkında ipucu...

Microsoft'un yeni Windows'u ne zaman aramızda olacak. İşte Beta ve final sürümler için tarihler!

  • Melik Arslan
Windows 8'in çıkışı hakkında ipucu...
Dan'l Lewin

Windows 8'i son sürat hazırlamaya devam eden Microsoft'un Başkan Yardımcısı Dan'l Lewin, Silikon Vadisi Kampüsü'nde yaptığı konuşmasında Windows 8'in çıkış tarihi hakkında ipuçları verdi.

"Geçmişteki hareketlerimize bakarak Windows 8'i ne zaman çıkaracağımızı tahmin edebilir ve bu konuda spekülasyon oluşturabilirsiniz." diyen Lewin, bu sene sonuna doğru geliştirici konferansı düzenlemeyi planladıklarını, daha sonra haliyle beta sürecine gireceklerini, 12 ay geçtikten sonra da ürünlerini piyasaya süreceklerini söyleyerek Windows 8'in 2012 yılının Sonbahar'ında çıkacağını öne sürdü.

Tablet bilgisayarlardaki güvenlik konusunu merak edenlere de Microsoft'un tablet için olan işletim sisteminin telefon bazlı değil PC bazlı olacağını söyleyen Lewin, bunun daha uygun olduğunu belirtti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Mayalar 2012 konusunda haklılarsa windows 8'i fazla kullanamayacağız anlaşılan :))

Yaşasın Windows 8 - Ölsün XP

yeni laptop alacağım bekleriz sorun değil

İyi güzelde artık x86 olarak çıkarmayın. 64 bite iteleyin piyasayı. Yeter artık.

çok merak ediyorum win8 i ama aceleye getirmesinler iyi bir şey ortaya çıksın

win8 le dx12 de gelir satış sıtrajedisi halini aldı.
neyazikki piyasada dx11 oyun sayılı dx11 destekli denilen oyunların sadece 3 dosya deyişiyor dx11 oluyor bu nedir 20mb deyişimle iki ısık efekti ve bir sheder onuda zaten seve dosyasında dx10 dada açabiliyoruz örnek dirt2 3 . birçok uyun dx10 bile çıkmıyor piyasada dx9 a dönüşvar bakınız crysis2 bile dx9. win8 win7nin başarısını yakalaymayacak bence ms tarihi bunu gösteriyor.

Microsoft 5 işletim sistemiyle nasıl başa çıkacak
-windows xp
-windows wista
-windows 7
-windows phone 7
-windows 8

mayalar 2012 konusunda haklı olsalardı her sene sonu büyüüüük doğal afet olması gerekirdi!!!

daha zaman varmış. zaten 7 de ölmez hemen. win 8 win 7 iyi bir piyasa yapacak. ama xp yi bitirme tarihini bence erkene almalı 5 işleti msistemiyle başa çıkması biraz zor.

Daha çoğu kişide Windows 7 yok.Windows 8 çıkarsa bayağı bir rekabet çıkar.Windows 7 de yeni bir işletim sistemi sayılır yani.

Yazık, daha windows 7 çıkalı ne kadar oldu ki MS 3 yılda bir işletim sistemi mi çıkaracak çok erken...

Benü Sev Benü Sev

-Kim olduğum bilinmesin
-kimse beni görmesin
-Resmim gözükmesin
-Onlayn gözükmiyeyim
-Çaktırmadan bakayım
-Adresim akılda kalmasın
-Kızlar beni unutmasın
-Piliçler beni listesine eklesin
-Ben piliçleri listeme eklediğimde kabul eylensin
-Amin

-Resmim güzel çıksın
-Dışarda gözükeyim
-Çaktırmadan bakayım
-Erkekler bana hasta olsun
-Sapıklar beni aramasın
-Kocam parolamı bulamasın.
-Kocam bilgisayarımı kurcalamasın.
-3 kere Amin

Vita İtalyanca ve Latince'de "yaşam" anlamına geliyor.

Hiç gece yarısı tek başınıza bilgisayar ya da oyun konsolunuzun başında otururken müthiş bir sevinç dalgasına kapıldınız mı? Mesela Street Fighter 4'te namaglup olan bir Japon'u paketlediniz ya da World of Warcraft'ta saatlerce oyundan sonra Ulduar engelini aştınız.

TUAW'ın keşfettiği iOS sistem dosyaları arasında 'iPad3,1', 'iPad3,2', 'iPhone4,1' ve 'iPhone4,2' referansları bulunuyor. iPhone 3G birinci jenerasyon iPhone sayıldığından, iPhone 5 dördüncü jenerasyon olarak sayılıyor. Şaşırtıcı bir nokta ise iPod Touch 5'in adının hiç geçmemesi. Bunun anlamı Apple'ın mp3 çalıcısı olarak Touch'ı bırakması olabilir.

iOS 5 resmen tanıtılmadan önce yapılan söylentiler, yeni işletim sisteminin iPhone 3GS'de desteklenmeyeceğiydi. Ancak Steve Jobs, tanıtımında iPhone 3GS'in de iOS 5'e yükseltilebileceğinin müjdesini verdi.

Akıllara gelen soru ise işlemcisi iPhone 4 kadar güçlü olmayan iPhone 3GS'in bu sonbaharda yayınlanacak iOS 5'i ne kadar iyi çalıştırabileceği.

Hiçbir şey bilmeden konuşma ! developer hesabın varsa benim gibi indirip kullanabilirsin. imzdl.com 'dan indirebilirsin dosyaları. Bak bakalım 3GS için var mı yok mu . ayrıca 3GS işlemcisi de ios 5 i çalıştıracak güçte.

iOS 5.0 beta 1 var şuan.
Macbook Pro'ma 10.7 dev preview 4 ü yükledim
iCloud ve iphoto 11 9.2 yi yükledim.
ipadlerime 5.0 beta 1 i yükledim . Cillop gibi kullanıyorum

kısaca bilmiyorsanız cahil cahil konusmayın

Windows 8 sanırım bilgisayarlar için değil boyna asmalık Tablet PC'ler için çıkartılacak, Windows 7'ye rakip olabilecek bir şey gibi de gözükmüyor bence, Chrom OS'ye rakip gibi gözüküyor...

Yani? Gazoz ağacı...

Windows 7'yi kimse öyşe tahtından filan indiremez, Windows 7 dünyayı istila edecek bir işletim sistemi, onun daha yiyecek çok ekmeği var...

Çok güzel bir tarih. İnşallah dediği tarihte çıkar.

ya kafanız mı güzel? bilişim dünyasında erken diye birşey yoktur kardeşim. sizin gibi "daha çok erken"cilere kalsaydı bu işler hala pentium 4lü bilgisayarlarımızda windows 98 kullanıyor olurduk. ihtiyacınız yoksa, size hitap eden bir yenilik sunmuyorsa almazsınız olur biter.

bence 2012'nin başında piyasada olmalı çünkü yeni nesil oyunların başlangıcında sona gelinmiş oluyor... şöyle ki yeni nesil yani özellikle grafiksel ve oynayış açısından mükemmele doğru uzanan özelliklere sahip oyunlar hakkında canlı ipucunu en son veren oyun 2012'nin ilk 3 ayında çıkması planlanan mass effect 3'dür. :D ki şöyle bir olgu daha var microsoft, 8 ile windows'u artık bitirip tamamen yeni isimli ve yeni özelliklere sahip bir işletim sistemi üreteceklerini açıklamıştı... bence hem oyuncuları bekletmesinler hem de fazla sıkıntıya girmeden temiz ve daha erken bir zamanda xbox 360 destekli windows 8'e bizleri kavuştursunlar :D gears of war 2 ve 3'ü oynamak için sabırsızlanıyorum :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost