Windows 8'in de lider olduğu yerler var

Dünyanın pek çok yerinde Windows 8 halen 7'nin çok gerisinde. Ama bir yer var ki...

Windows 8 bu ülkede birinci!

Windows 8, piyasadaki ilk bir senesinde, bir türlü Microsoft'un umut ettiği başarıyı yakalayamadı. Ancak son bir aydır Windows 8'in istatistiklerindeki artış haberleri dikkat çekmeye başladı. Windows 8.1 güncellemesinin ön incelemelerde olumlu yorumlar alması, insanların Windows 8'e geçişini daha da hızlandırdı.

İnternet istatistiklerini tutan StatCounter'ın Windows 8 verileri incelendiğinde ise ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. StatCounter'a göre, pazar payı giderek yükselen Windows 8, bir ülkede çoktan liderliğe oturdu bile.

Söz konusu ülke, Yeni Zelanda'da yer alan küçük bir ada devleti olan Tokelau. 1.400 kişinin yaşadığı bu adada Windows 8'in pazar payı yüzde 26'ya yaklaşmış durumda ve bu da onu pazar lideri yapıyor.

Elbette, bu ironik haberin ötesinde, Windows 8'in yükselişi diğer ülkelerde de göze çarpıyor. İstatistikler, Windows 8'in son bir kaç ayda dünya çapında pazar payının yüzde 5'lik seviyeden yüzde 7.17'ye yükseldiğini gösteriyor. Windows 8.1 güncellemesinin çıkışından sonra bu rakamın ikiye katlanması da bekleniyor.

 

 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Tokelau'da 1. Windows 8! Büyük başarı microsoft :D

Kim ne derse desin XP'den sonra ki en stabil işletim sistemidir Windows 8. Arayüz değiştirilmesi kullanıcıların hoşuna gitmedi. Eğer 7 gibi yılların arayüzüyle gelseydi, bambaşka olurdu. Ben yine de W8'den çok memnunum. Bekliyorum 8.1'i.

8.1 güncellemesi ile esas olması gereken hale geldi bence win8. Eğer seneye 8.2 falanda gelirse daha da iyi olur.

Windows 8 çok iyi ! Yeniliklere açık olun kullanmayı bilmeyen hemen laf atıyor Windows 8'e.

" Söz konusu ülke, Yeni Zelanda'da yer alan küçük bir ada devleti olan Tokelau. 1.400 kişinin yaşadığı bu adada Windows 8'in pazar payı yüzde 26'ya yaklaşmış durumda ve bu da onu pazar lideri yapıyor. " o söz konusu dediğin ülke ne kadar zengin bi araştır bakalım chip , normaldir yani :)

Tokelau halkını canı gönülden tebrik ediyorum. zeki, uyanık ve en önemlisi yenilikçi insanlarmış....

gözle görülen bariz bişey yok windows 8 ile 8.1 arasında kullanıcının anlayabileceği bariz değişiklikler yok metroda bi iki değişiklik bilgisayar adı değişkliği gibi bi kaç ufak görsel değişiklik göze çarpıyor ..yani 8 ne ise 8.1 de o..8.1 microsoft'un windows 8 'in üzerindeki kötü intibayı etiketi kaldırmak için kullandığı bir yöntem bi güncelleme...kullanıcılar başlat menüsü istedi o başlat butonu koydu..gene kendi bildiğini okudu...8.1 kullanıyorum ama windows 8 daha sorunsuzdu...8.1 sanki beta aşamasından çıkamamış gibi tuhaf hatalar vermeye devam ediyor..forumlarda netframework 3.5 kuramayanlar gibi ...

@21 Eyl 2013 15:34 e zaten şu anda betada full sürüm daha dağıtılmadı.

@21 Eyl 2013 18:45 Msdn Sürümleri çıktığı ay olcak nerdeyse..Windows 8.1 RTM sürümünü kullanıyorum ben...

Windows 8.1 de kapanma süresi windows 8 den daha uzun sürüyor...

max60watt ; artışı yapan yeni bilgisayar alanlar her zaman olduğu gibi. asıl olay kendi pc sini toplayıp ona ne yükleyenler olmalı... http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/09/21/Z0U3w.jpg

Reklamlar.... Zaten microsoft ancak reklam yayınlayabilir. Dünya tablete geçiyorken (ve tablet dünyasında microsoft yok) microsoft da ancak reklamla, ben şöyleyim ben böyleyim diyebilir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir