Windows 8'in gerçek sürprizi!

Windows 8 ile pek çok yenilik gelecek ama bu haber, en çok düşük bütçeli kullanıcıları sevindirecek!

Dar bütçeli laptop kullanıcılarına müjde!

Microsoft'un bir sonraki işletim sistemi Windows 8 düşük bütçeli laptop satışlarını hızlandıracak gibi görünüyor. Pazar araştırma şirketi iHS iSuppli yeni nesil, fazla donanım performansına sahip olmayan, düşük bütçeli ARM laptop'ların Windows 8 yüklü olarak gelebileceğini ve bunun da Intel'den alt segmentte büyük bir Pazar payı lokması koparabileceğinin altını çiziyor.

Şu anda ARM işlemcili bir Laptop yok, ancak pazar paylarının gelecek yıl yüzde 3, dört yıl içerisinde de yüzde 22.9 olması bekleniyor. Fiyatları 700 doların altında olacak, büyük çoğunluğu ise 500 dolar segmentinin altına inebilecek. Hesaplı laptop kategorisinde yeni bir standart oluşturmaları bekleniyor.

CHIP Online yorumu: Intel'in ARM'ın bu atağına yanıtının yeni bir ultraportable laptops sınıfı olacağı tahmin ediliyor. Intel ile ARM arasındaki bu işlemci savaşlarından karlı çıkacak tek tarafın bilgisayar kullanıcıları olacağı kesin!

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

intel'e geçmiş olsun ARM ile başetmesi imkansız... çok yakında iflasta eder...

tabletler ne zaman laptopları gereksiz kılacak sizce?

Arm' mı...??? çıkmadı daha ama, aman aman uzak dursun...!!!
senelerdir profesyonel işlemci üreticiliği yapan birileri kalkıp rakip olmaya çalışıyor...??? önce hele bi piyasaya çık, işlemcilerin bilgisayarları stabil çalıştırsın, sonra car car konuş...!!! rakip ol...

saygılarr.r.r.rr

su anda zaten 500 dolar civarinda Core2 li bile laptoplar var.
ARM 500 dolar hedefliyorsa fasa fiso...

Tamam da ben Windows 8'li bilgisayar almam ki, programı yok, bir şeyi yok, vereyim de çocuk oynasın bari mi diyecektik yani? Hele ki pahalı olursa ellerinde patlar.

intel gibi bir dunya devinin arm gibi, piyasada adi yeni duyulan bir firma karsisinda yenilmesi cok zor...

İNşallah daha beter olurda bizde güzel bir laptop alırız ucuza :D

Intel bütün bu olanlara neden hala seyirci kalıyor anlamadım gitti. Fırtına öncesi bir sessizlik var orta da ama ?

Max_Real Qnx

arm yeni değil teknoloji adı yeni

şuan bilgisayarimda windows 8 yüklü ve bekledigimden iyi,acilisi hizli windows 7 ye kiyasla farkli bir motor kullanilmis sanki windows 7 den daha az sistem gereksinimi duyuyor ve o kadar sey calismasina ragmen sanki sessiz sedasiz ne ram belli ne islemci hepsini takip ettim gercekten ön izleme olmasina ragmen cok iyi,programlara gelince windows 7 de ne kullaniyorsam onu windows 8 e yukledim sorunsuz yukledi ve calisti gayet memnunum.programlari masa ustu koselerine fare isaretini getirince acik olan programlari gosteriyor sag tiklayip kapatabiliyorsunuz kullanimi cok kolay ve hizli tam istedigim ve bekledigimden iyi olan bir isletim sistemi:)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play