Windows 8'in hangi sürümünü seçmeli?

Windows 8'in sürümleri resmen duyuruldu... Peki ama hangi sürüm size göre, hangisini tercih etmeli?

Microsoft, Windows 8'in yayınlandığında üç sürümünün olacağını açıklamıştı. İlgili blog gönderisinde bu sürümlerin isimleri ve bazı detayları da verildi. Peki hangi Windows 8 sürümünü seçmeniz gerekecek?

Microsoft, Windows 8 ile seçim yapmanızı daha kolay hale getiriyor. Bilindiği gibi Windows 7'nin farklı işlevlere sahip çok sayıda sürümü bulunuyordu. Windows 8'de ise bu seçim, tüketici ve iş olmak üzere ikiye düşürülmüş durumda. Windows RT ise, satın alınabilen bir işletim sistemi değil ve ARM tabanlı tablet ve PC'lerle ön yüklü gelecek.

Windows 8 Pro, temel Windows 8 sürümünün aksine ağ domain'ine katılabiliyor ve Grup İlkesi'nden faydalanabiliyor. Bunun yanında BitLocker, Şifreli Dosya Sistemi (EFS) gibi bazı önemli güvenlik özelliklerine de sahip. Tüm bu özelliklere ihtiyacınız olmayabilir, ancak kırpılmış bir Windows'a sahip olmaktansa seçimin sizin elinizde olması açısından Windows 8 Pro, bizce daha uygun bir seçenek. Şu an Windows 7 Ultimate veya Windows 7 Professional kullanıyorsanız, tercihiniz yine muhtemelen Windows 8 Pro'dan yana olacaktır.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

sürüm sayısını 2 ye düşürmeleri gayet güzel win7 gibi karışık değil en azından

3 wind.8 sürümü var deniyor açıklanan sadece wind.8 pro peki diğerleri ne ???

Metro arayüzü ile klasik başlat menüsü arasında seçim yapamadıktan sonra , Windows 7 kullanıcılarına ufak bir bedelle yükseltme imkanı tanınmaz ise ,Windows 8 tabletlerin Ipad ürününde pahalı olduğu sürece kaç sürüm çıktığının bir önemi yok

anlamişem ikisinden biri ama hangisi (zeki alasya:)

windows 7 varken bence windows 8 gerek yok makyajlı işletim sistemi kullanmaya dokunmatik kullananlar icin lafım yok.

logo tam bir ucube

Şu oylar bir bir artsa BSC de ki gibi böylece kaç kişinin bizi onaylayıp onaylamadğını anlarız; böylece forum daha zevkli olur. lütfen kulak ardı etmeyin en azından biryere not alın, uygun zamanda yaparsınız teşekkürler.

Windows 7 pro kullananların tercihi tabiki de windows 7 pro da kalacaktır. 2020'ye kadar desteği devam edecek. Windows 9 daha iyi birşeyler sunarsa belki ...

windows 8 pro kullanıyorum başta bende öyle demiştim ama gerçekten fark var windows 8 öneririm

hayır arkadaşlar windos8 mukemmel windows7 yi sevdik ama 8 harika

beyler win8 pro n vl ile win8 pro vl arasındaki fark nedir acaba

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir