Windows 8'in şaşırtan sırrı!

Win 8 ile ilgili detaylar sızmaya devam ediyor: İşte Win 8'in sizi çok şaşırtacak yeni sürprizi...

  • Ali Güngör

Windows 8 ile ilgili detayları ortaya çıkartan sızıntı belgelerden, Microsoft'un planlarıyla ilgili yeni detaylar ortaya konuldu.

Bu bilgilere göre Microsoft, Windows 8 ile birlikte kullanıcılar için online bir uygulama dükkanı sunacak. Buradan uygulamaları ve ayarları kolayca sistemlere aktaracak. Kullanıcılar istedikleri uygulamaları satın alıp, istedikleri Windows 8 cihazda kullanabilecek.

Yeni Windows Store'da internet üzerinden ya da yerel olarak uygulamalara erişmenin mümkün olacağı ve geliştiricilere milyonlarca kullanıcıya ulaşma imkanı sunacağı da Neowin'in yayınladığı slayt gösterilerinde yer alıyor.

Azure ne işe yarayacak?

Azure'dan yararlanılacak

Windows Store hizmeti bu kaynaklarda belirtildiğine göre bulut bilgi işlem üzerinden sunulacak; bunun için de Windows Azure kullanılabileceği aktarılıyor.

Microsoft bu işi daha önce de Windows Marketplace ile denemişti. Ancak Digital Locker'ın uğradığı başarısızlık üzerine Kasım 2008'de küçültmüş ve nihayetinde 2009 yılında tamamen kapatmıştı.

Şimdi yeni kurulacak olan hizmetin Digiital Locker ve Windows Marketplace'in özelliklerini ve yerini alması mümkün. Microsoft yazılımlarını satın almak isteyenler de, 3. parti uygulamalar da buradan satın alınabilecek.

CHIP Online'ın yorumu:
Windows 8 ve Windows Market henüz resmen açıklanmasa da bütün bu sızıntı bilgiler, işletim sistemlerinin ve bilişim teknolojilerin doğal gelişim çizgisi içerisinde mantıklı bir şekilde yerine oturuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Bence bu app store'lar bilgisayarlar içinde olsa çok iyi olur. Artık kim gidipte bir bilgisayarcıdan program alıyor ki! Hem de torrent mantığında olursa illegal indirmeyede çok ciddi bir darbe vururlar bence! Katılmayan var mı?

kullanıcılar herzaman ücretsizden yanadır ve bu hiçbirzaman değişmeyecektir.ne yaparsa yapsınlar illegali bitiremezler

bu appstore saçmalıkları sıktı artık.önüne gelen appstore açıyor arkadaş ya..

Oyunlar için zaten Steam gibi platformlar var, neden hala programlar için, filmler için bu tür platformlar oluşmadı anlayabilmiş değilim.

Bilgisayarlar için appstore fikri tabi ki çok güzel olur.Ancak uygulaması da onlar gibi olmalı ve yazılımlar düşük ücretle satılmalı.Böylece daha geniş kitlelere ulaşılabilir.

@ogirginc
Eee var zaten böyle bişi üçretli yazılımların sitesine giriyosun hiç dükkana felan gitmeden satın al kısmında ödemeni yapıp key kodunu alıyorsun. Sonra programı indiriyorsun keyini girip rahatına bakıyorsun.

Fiyatlarını da o şekilde ayarlamaları lazım ki o zaman çok güzel olur..

kesinlikle doğru bir yaklaşım.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Bugün 09:00

------------------------------

Her yazılım için ayrı sitelere kayıt insanı yorabilirler. Sanırım bu platformun amacı tüm yazılımları tek bir noktada buluşturmak. Galiba bir nevi yazılımcıların steam'i gibi olacak. Yazılımı satın aldıktan sonra keyi unutma derdin olmayacak ve satın aldığın yazılımı istediğin kadar indireceksin.

Ama fiyatlarında çok uygun olması gerekiyor. Fiyatlar yüksek olursa çoğu kişi kullanamayacaktır bu hizmeti.

Bu app store işi apple store dan kazandıgı parayı gören giriyor dogrusuda bu zaten tıkla müzik tıkla oyun tıkla film program bir sürü şey ama ms in ilk denemesinde bu işi yapamamasıda gayet normal çünki tek işi o degil ms appstore işini yan iş gibi görüyor öyle degil işte hergün güncellemen gerekiyor siteyi hızlandırman gerekiyor bircok küçük programı beleş vermen gerekiyor vesaire

windows 7 ,90 günlük deneme sürümleriyle devam ediyorum, bunun süresi bitince windows 8 beta çıkmış olur , böyle devam eder giderim :)

iyi, biz de open source store yaparız :)

@ogirginc
Eee var zaten böyle bişi üçretli yazılımların sitesine giriyosun hiç dükkana felan gitmeden satın al kısmında ödemeni yapıp key kodunu alıyorsun. Sonra programı indiriyorsun keyini girip rahatına bakıyorsun.
----------------------------------------------------------------------------------

ben tüm programları kast ediyorum.

Biz bunu zaten kullanıyoruz " Ubuntu Yazılım Merkezi " hemde beleş.

Dikkat ettiniz mi orada "fabrikam" yazıyor. Heralde bunu tasarlayan Türk :) "Only Fabrikam brings you the best" olayı da güzel olmuş :D

Ubuntuda linux da böyle birşey var zaten üstelik yazılımlar ücretsiz.Çok şaçma daha doğru çalıntı bir özellik zaten hep böyle Windows linuxdan hep geriden geliyor Vistada öyleydi vista ile Pardus 2007 yi karşılaştırırsanız(Zira pardus önce çıktı)Pardusun özellikleri var.Biraz boyuuyor görsellik katıyor biz yaptık diyor o kadar

Boşa uğraşıyorlar torrent ağları oldukça bi işe yaramaz fiyatları uygun seviye çeksinler

saçmalık sanki bu durum şuan yok biraz daha yakına çekilmiş ama yaşasın torrent

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play