Windows 8'in sızan sürümleri kırıldı

Windows 8 daha piyasaya bile sürülmedi ama internete sızan sürümler şimdiden kırıldı bile...

Windows 8'in sızan sürümleri kırıldı

Windows 8'in imaj dosyalarının Internet'e sızdığını sizlere duyurmuştuk.  Şimdi ise ortaya çıkalı sadece birkaç gün geçmiş olmasına rağmen bu dosyaların kırıldığının haberi geldi.

Crack, işletim sisteminin Microsoft KMS sunucularına bağlantı kurmasını engelliyor ve system 180 gün boyunca geçerli bir sunucu aramıyor.

Sızmış olan imaj dosyaları normalde "uyarı modu"nda çalışıyor ve kullanıcıya Windows'u etkinleştirmesi için bir mesaj gösteriyordu.

Microsoft her ne kadar korsanla mücadele etse de, tamamen durdurması pek mümkün görünmüyor. Bunun en iyi yolu ise, Windows 8 için makul bir fiyat belirlemesi. 

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Apple gibi uygun fiyat belirlese parayı kıracak korsanıda bitirmiş olacak ama nasıl bi beyin akıl varsa korsanla mücadele muhabbetine bağlınıyor herşey..50-60 TL olsun ama öyle basic starter gibi kısıtlı sürümler değil full olsun millet bedava kullancana lisans alır kullanır...

Bu sadece windows için değil diğer tüm para sömürücü, sözde teknoloji şirketleri içinde geçerli. Bir malı 100 dolara piyasaya sürüp insanların onun korsan kullanmasını engellemeye çalışacağınıza; o malı 10-15 dolardan piyasaya sürün normalde korsan kullanan milyonlarca kişide sizin malınızı alsın. Bu sayede sizde korsanla mücadele konusundaki maliyetlerinizi sıfıra indirin. Çözüm bu kadar basit. Fakat siz bu sömürgeci tavrınızı sürdürdüğünüz sürece orijinal yazılım alan azıcık insandan kazandığınız( daha doğrusu zorla kazandığınız) parayıda korsanla mücadeleye aktarmaya devam edeceksiniz.

sahte kms serverı microsoft tarafından engellendi ve o taktik şu an çalışmıyor..

3.millenim faciası için çile çeken saftirikler ms zarar etsin diye uğraşıyor heralde...

ben demiştim kırarlar die :DDD

yuh artk ya :D

hiç bir zaman %100 engel olamaz böyle bir sistem yazılacağı belliydi zaten ya emülatör yada bağlantı sıfırlama.

MS bu işi isterse bitirir; lakin neden bitirsin ki ? Herkesin bilgisayarında windows kurulu olması onların da işine geliyor zaten... Sizce ?

Microsoft işletim sistemlerinin fiyatlarını indirmediği sürece, kullanıcılar kopya işletim sistemleri kullanmaya devam edecektir.

bencede istediği kadar uğraşsın korsanı engelliyemez mutlaka birileri kırar tek çare ucuz fiyat

Korsan kullanımını isteyen Microsoft'un ta kendisi! Evlerde windowsa alışanlar iş yerinde mecburen lisanslı Windows almak zorunda kalıyor!

korsanla bir yere kadar mücadele ediyor. sonrasında ise bence uğraşmıyor. çünkü böylece pazara hakim oluyor. hiç korsan kullandırmasa bu kadar popüler olması pek mümkün değil

tablet piyasasına sıkı bir giriş yapabilmek için başka şansı var mı güçlü oyuncular köşe başlarını tutmuşlar

tablet piyasasına sıkı bir giriş yapabilmek için başka şansı var mı güçlü oyuncular köşe başlarını tutmuşlar

Herkes onun ürününü kullansın da varsın korsan olsun. Para verenler enayi pozisyonuna düşmesinler diye uğraşıyormuş gibi yapıyor mikrosoft.

evet makul bir fiyatla çıkar umarım.

180 günde sonrası meçhul gibi.

Kaçınılmaz son.

yama bi sistemden ne beklenirki.table piyasası demişken linux ve android bu işi zaten götürüyor.microsoft mobile de tutunamadığı gibi tablette de tutunamaz,masaüstünde var oda şimdilik 5 yıl sonrası daha kötü olacak gibi

pro surumunu 200 dolara satarsan sen kardesım hıc kusura bakmasın daha cok kırarlar wındowsu...halka hıtap etmıyorkı mıllet mecbur craklı ındırıyor

150$' a kadar kdv dahil vaziyette alınırlığı var ama 150' yi aştığı anda hiçbir anlamı kalmıyor. ayın 15' inde zaten ne tip sürümler olacağıda kesinleşecek msdn üyelerine resmi sürüm 15 ağustos ile birlikte dağırılmaya başlanacak.

50 dolar yap kullanmayan ne olsun be abi..

Şimdilik sadece timebomb yapabiliyorlar. Halen düzgün bir crack yok yani.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir