Windows 8'in tanıtım tarihi!

Microsoft, sızıp duran Windows 8'i hangi tarihte tanıtacak? Cevap içeride...

  • Gökay Özbudak
Windows 8 Eylül'de tanıtılıyor!
Microsoft da kullanıcılar kadar heyecanlı...

iPad'in çıkışı ve Honeycomb işletim sisteminin Android tabletler üzerindeki etkisinden sonra Microsoft tablet işletim sistemi konusunda da oldukça sessiz kaldı. Ancak bu durum yaz mevsiminin sonuna doğru tamamen değişebilir.

Microsoft, Profesyonel Geliştiriciler Konferansı'nın 13 ile 16 Eylül tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Bu konferansın en büyük konusunun Windows 8 olma ihtimali ise oldukça yüksek. Windows 8'in sır perdesinin aralanacağı ve işletim sisteminin tanıtılacağı düşünülen bu tarih, Microsoft için büyük gün olabilir.

Ayrıca Windows 8'in tabletler üzerindeki etkisi de düşünüldüğünde, Microsoft beklediği etkiyi Windows 8 ile yapabilir. Bu tarihler arasında Windows 8 tanıtılırsa, işletim sistemi 2012'nin başlarında kullanıcılarıyla buluşabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

windowsun mu aman aman .) karsısına bı rakıp cıksada kurtulsak=) ruslardan umutluyun

Bende heyecanla bekliyorum.

bence çok acele ediyor MS windows 8 için, windows vista gibi bir faciaya uğramaması için ayaklarını yere sağlam basmalı en az 2 yıl daha ertelemeli ki ortaya ciddi bişey koysun daha windows 7 soğumadı ilk başta windows xp yi bence kaldırmaları lazım 10 yıllık bi işletim sistemini ayakta tutmanın desteğini vermenin hiç bir manası yok birde artık kaynak canavarı bi işletim sisteminden kurtulmaları lazım biraz daha donanım dostu bi işletim sistemi olmalı...

windows 8'i artık herkez yükledi pcsine :D

çok hızlı ilerliyorlar

Şöyle her bilgisayarın kaldırabileceği hafif bir işletim sistemi olsun, kasmasın, hata mesajı vermesin :-))

Windows'un bir sürü rakibi var zaten: Linux,Mac,Pardus ...

Dj.Serkan Ekmen e katılıyorum. Windows 7' nin kaymağını biraz daha yemeli bence. Windows 8' deki ufak bi başarısızlık büyük etkiler yapabilir. Pirince giderken evdeki bulgurdan olmasın sonra.

önce win 8 çıktı haberi sonra bu.hangisine inanacaz bakalım ??

Microsoft’a bir teklifim var.

Gelin günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız bazı ev eşyalarını mekaniği, elektroniği ve yazılımı kullanarak yeniden tasarlayın, birer prototip üretin ve bunları bu tarz bir üretimi başlatmak için insanlara sergileyin.

Windows işletim sistemli pencere sistemleri, kapı sistemleri, koltuklar, kanepeler, yataklar ve tabii ki buzdolapları, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, fırınlar, televizyonlar...

Microsoft bunları kendi oluşturacağı bir tasarımcı takımıyla yapabileceği gibi her konunun önde gelen şirketleriyle çalışarak da yapabilir.

Farklı ekosistemler birbirlerine bağlanacaktır.

Yeni ürünler, yeni pazarlar, yeni üretim alanları, yeni istihdam alanları...

Hala sadece bilgisayarlar ve smart phonelar için işletim sistemi üretmekten bıkmadınız mı?

Bu işte çok para var, Steve Ballmer.

Unutmayın: Yerinde kullanılmayan güç sahibi ile birlikte yok olur...

Ben de herkes gibi cok aceleci olduklarının kanısındayım. Vista faciası olacak... ;)

Bende şunu diyorum daha biz heyecanla 8i beklerken bir bakmışsın 9u çıkmış veya çıkma haberleri çalkalanmaya başlar bu işin sonu yok devamlı çıkacak yeni sürümler heyecanlanmaya gerek yok......

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play