Windows 8'in Windows 7'ye zararı!

Ortalıkta dolaşan heyecan verici haberler güzel... Peki ama Windows 7'ye verdiği zarar ne olacak?

  • Ali Güngör
Windows 8'in Windows 7'ye etkisi olacak mı?
Windows 7 iyi gidiyor ama

Windows 8 ile ilgili internet sızdığı iddia edilen planlar Microsoft için potansiyel bir tehlike oluşturuyor.

Microsoft'un bir sonraki işletim sistemi için vizyonu, eklemeyi düşündüğü özellikler hakkında çıkan haberlerin Windows 7'ye geçişi etkileyebileceği konuşuluyor.

Steven Sinofsky'nin Windows 8 konusunda ağzını bıçak açmaması da bu dedikoduların olası sonuçlarına yoruluyor; ama artık olan oldu, gerçek ya da değil Windows 8 sızıntıları internette dolaşıyor.

Şu an için bir etkisi görünmüyor, Windows 7 saniyede 7 adet satıyor ama BT uzmanlarını geçişte düşündüren kritik Windows 8 özellikleri var...

Windows 8'in düşündüren özellikleri

Windows 8 sızıntısına göre yeni işletim sistemi bugüne kadar çıkanlardan oldukça farklı olacak.

Yüz tanıma ve ışık algılama gibi özellikler, Windows 8 kullanacak sistemlerin bazı donanım özelliklerine sahip olmasını şart koşacak cinsten.

Şart olmasa bile bu yeni özelliklerden yararlanmak için yeni nesil PC donanımı gerekecek ve sonuçta BT uzmanları 2 yıl sonra bir kez daha donanım değiştirmeyecek.

Elbette Windows Vista'ya benzer bir durum yaşanacağını, bu donanım gereksinimlerinin Windows 8'in önünü tıkayacağını düşünenler de var. Her halükarda bekleyip neler olacağını göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

adam hakli beyler

windows 8 de 8 saniyede 8 tane satar artık

Saniyede 7 adet satılması sizce de garip değil mi? saniyede 7 adet indiriliyor olabilir :) ama bence kopya kullananların sayısı orijinal alanların sayısını en az 5e katlar :)

hele bir gelsinde o zaman bakarız.wındows 8 hızlı açılsın performansı iyi olsun standartta 64 bıt olsun sıkıldık artık 32 bitten biraz değişiklik olsun artık herkes sistemini yeniler zamanla o problem olmaz o kadar düşünmesinler ilerisini.zaten wındows 7 epey kar saladı microsoftta.

doğru adam haklı beyler

"Windows 7 saniyede 7 adet satıyor" burası çok ilginç.. :)

saçma. 8 çıkmadığı için xp'de mi kalacaklar.reklam kokuyor bunlar....

Microsoft'un 2014 yılında midori kod adlı bir işletim sistemi çıkartacağı konuşuluyordu.Şu anki windows mimarisini temelden değiştirip yeni bir mimari ile sistem yazcaklardı.Ondan hiç ses seda yok acaba noldu.Olursa güzel olur bayağı :)

arkadaş ben öyle her çıkanı yükleyip deneyeceğim diye kendime eziyet edip donanım değiştiremem. Ben xp yi 6 sene kullandım şimdi 7 kullanıyorum 7 de istediğim özellikler mevcut ve daha pratik hem hızlı hiç kusura bakmasın microsoft ancak bir 5 yıl sonra ya 9 ya da 10 alırım yeni bir bilgisayarla :) O kadar düzenini kur pat diye yenisi çıksın çocuk oyuncağına döndürdü microsoft bu işi... Yazılım uyumlulukları da cabası.

@02 Tem 2010 18:33 doğru söylüyorsun arkadaşım

1 sene ingilizce betasını kullanırım, şöyle böyle bir sene de satılmaya başladıktan sonra kullansam 2 sene rahatım. böyle devam et microsoft, seni seviyorum :))))))

oyun performansını merak ediyorum açıkcası.eski XP zamanında çıkmış oyunlarda Xp kadar performans sergileyebilirmi acaba

arkadaş 7 deysen 8 geçme ama xp deysen geç ben şahsen bekliyorum
13 yaşındayım xp kullanıyor vb biliyorum: :d

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play