Windows 8'li tablete Android nasıl yüklenir?

Windows 8'li tabletinizde hem Windows 8'i hem de Android'i kullanmanın yolunu açıklıyoruz!

USB belleği hazırlayın, cihazınızı yapılandırın

USB belleği hazırlayın, cihazınızı yapılandırın

USB belleği hazırlayın

Android'i indirdikten sonra onu USB belleğe yazmanız gerekecek. Cihazı tabletinize veya USB hub'a bağlayın ve Win32 Disk Imager aracını bir klasöre açıp çalıştırın.

Az önce indirdiğiniz Android yükleyicisini de bir klasöre açın ve Disk Imager içinden bu imaj dosyasını seçin. "Device" bölümü altında USB belleğin sürücü harfinin seçildiğinden emin olun ve ardından Write'a basarak USB diski oluşturma işlemini başlatın.

İşlem tamamlandığında Win32 Disk Imager, veri yazma işleminin tamamlandığı konusunda sizi uyaracak.

Windows 8'li tabletinizi Android için yapılandırma

Windows 8'li cihazınıza Android yükleyebilmek için sistem ayarlarında birkaç değişiklik yapmanız gerekiyor. İlk olarak Secure Boot'un kapalı olduğundan emin olun. Ayarlar > Bilgisayar ayarlarını değiştir > Güncelleme ve kurtarma > Kurtarma yolunu izleyin, burada Şimdi Yeniden Başlat'a dokunun. Şimdi ok tuşlarıyla Sorun Gider'i seçin, ardından Gelişmiş Seçenekler > UEFI Firmware Ayarları'nı seçerek BIOS'u açın.

Açılan ekranda sol tarafta Güvenlik seçeneğini bulun ve bir süpervizör parolası ayarlayın. Bunu yaptıktan sonra Önyükleme'yi açın ve Güvenli Önyükleme seçeneğini bularak işlevi devre dışı bırakın.

Şimdi güç düğmesini basılı tutarak sistemi baştan başlatın ve ekran açılana kadar Windows tuşlarını basılı tutun. Bu sayede hızla BIOS'a girebileceksininiz. Burada UEFI modunun seçili olduğundan emin olun.

Şimdi tableti kapatın ve USB hub'ı direkt olarak tablete bağlayın (herhangi bir dock'a bağlamayın). Klavye ve USB bellek bağlıyken tableti açın ve F12'ye basın. Önyükleme menüsünde okları kullanarak USB cihazını seçin ve çift önyükleme için gerekli yönergeleri izleyin. Ardından cihazınızın ses düğmelerini kullanarak boş alan ayarlayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Olaya bak.İntel bu işe kararlı.Bahsi geçen Android sürümü x86 cpular için Intel tarafından geliştirilyor.Buradan benim anladığım gelecek Windows ailesi için karanlık...Boşuna sponsor olmuyor Microsoft WP li telefonlara değilse batacak(bence)

Mis gibi Windows 'a ne diye ne idiğü belirsiz saçma sapan virüs ve içerik dolu Androidi kurayım ? Siz Android tabletlere Windows kurmayı öğretin daha hora geçer.

@20 Oca 2014 04:27 çocuklar için android büyükler için windows 8 fazla işletim sistemi göz çıkarmaz

Samsung galaxy tab 3 7.0 ' a da yüklesek ya ne güzel olur

ey apple gör şu Microsoft'u. sen niye os x'li tablet çıkarmıyorsun.

windroy indir geç 4.0 ics nexus kodu var bu kadar haber yapmaya ne gerek var?

Ne gerek var Windows varken

Android mi yiqildim!

kolay gelsin.. öncelikle güzel bi yazı olmuş fakat. bu işlemi windows 8 li tablette micros sd karta yükleyerek yapabilirmiyiz.. teşekkürler..

FATAL:ASSERTİON FAİLED BOOTABLE/İAGO/PLUGİNS/GUMMİBOOT.. HATASİ ALİYORUM

flash a win8 format dosyalarını gömdügümde bios da usb seçeneği görünüyor ancak android iso su veya imaj dosyası gömdügümde bios da usb görmüyor deli oldum iki gündür

yapılmıyor

Windows 8 i silip android yükleyemezmiyiz

paylaşım güzel ancak dediklerinizi uygulamama rağmen casper n210 bir türlü usb den başlamıyor yani android kurulum aşamasına geçemedim. bir öneriniz var mı

son 3 kısım çok karışık anlatılmış çözemedim orayı

casper ın via t8w ürününede bi dual boot çözümü bulabilirseniz t8w kullanıcılarına cok yardımcı olursunuz :)

@30 Nisan 2015 16:01 Ben buldum modifiyeli rom onun temizini bulunca hayrına herkese yayınlayacam. Suan direk biosunu programlayarak yapabildim.

merhaba arkadaşlar bende CASPER T8W Tablet var buna android yükleyebilirmiyiz yardımcı olabilirnisiniz bana

"merhaba arkadaşlar bende CASPER T8W Tablet var buna android yükleyebilirmiyiz yardımcı olabilirnisiniz bana" aynı soruyu bende soruyorum.

Bunu yaptıktan sonra tablet garanti kapsamından çıkıyor mu?

Bunu asla yapamazsınız çünkü eğer tabletiniz bazı özellikleri var tegra powerwr qualcomsnapdragon adreno vesayre bunlar varsa yapamazsınız çünkü işlemciyi windows tanımlayamicak eğer Intel işlemciliyse tabletiniz yapabilirsiniz

reeder ım var olurmu

Hometech e yuklenir mi

Bu işten intel in bile anladığını sanmıyorum. :)) İntel Atop işlemci İntel HD ekran kartlı , Bay Trail chip setli tablete bile kendi yazılımını kuramıyor. Siyah ekranda kalıyor. Sanırım sadece PC ler için düşünülmüş. 10 dan fazla rom denedim Efi boot lu bir tane çalışmadı.

kablosuz vifi çalışmıyor

tablet gıbı calışmıyor kasıyor en güzeli yapabılırsenız dırek androıd kurun

Kardeş Diyelimki yükledik ondan sonra klavye mouse falan çalışacak dimi

caspere olmuomu ? casper via T7-D

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir