Windows 8, iPad'i yenebilir mi?

Windows 8'li tabletler ortaya çıktı. Peki Windows 8, iPad'i tahtından indirecek kadar iyi mi?

  • Gökay Özbudak

Windows 8'in tablet sürümünün tanıtıldığını size bu haberimizde bildirmiştik. 2012'de çıkması beklenen Windows 8'in tablet alanındaki en büyük rakibinin çıkması muhtemel olan bir iPad 3 olacağını söylemek çok da yanlış olmaz.

Windows 7 gibi bir masaüstüne sahip olacak yeni işletim sisteminin aynı zamanda Windows Phone 7'deki gibi bir arayüzü olacak. İki işletim sisteminin karışımı gibi görünen bu durum, kendini rakiplerinden büyük ölçüde ayırabilir. Özellikle iPad'in bir uygulama canavarı olduğunu düşünürsek tam bir "iş" cihazı olduğunu söylemek aslında zor. Ancak tanıtılan Windows 8 tabletin iş yönüne de büyük ölçüde destek verildiği ve iPad'le yapamadığınız işlemleri yapabileceğiniz düşünülüyor.

Hem evde hem ofiste...

Artık yolda Windows Phone tipi arayüzle tabletiniz üzerinde çalışmalar yaparken, iş yerinize geldiğinizde tabletinizi bir ekrana, klavyeye ve fareye bağladığınızda geleneksel Windows masaüstüyle tabletinizi tam bir iş makinesine dönüştürebilirsiniz. Windows 8'i diğer tabletlerden ayıran en büyük özellik olarak görülen bu işlem, tablet piyasasındaki yarışı bir boy arttıracak gibi görünüyor.

ARM işlemcilerle gelecek olan Windows 8'in Qualcomm desteği de yakın zamanda duyuruldu. Microsoft'un geleneksel Intel ve AMD işlemcilerinin de dışına çıkması kullanıcıyı şaşırtan detaylardandı. Piyasadaki yarışa dahil olmak için AMD'nin ve Intel'in de farklı işlemcilerle üreticilerin karşısına çıkması gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

iPad ile yapılamayan ne var ki...

win 8 bomba gibi geliyor. tabletlerde çok iy ibir sistem olacak. android falan hikaye ne telefonda nede tabletlerde

nokia ve tabletlerle microsoft 1 seneye kalmaz bombayı patlatır .Nokia ve microsoft tekrar yükselişe gelicek bakın görün
Android hikaye.... zamanı geldiğinde hepbirlikte görücez....
Hatta imkan olsada nokiabu fiyatlardayken nokia hissesi alsak..

i pad ile ne mi yapılamıyor?
Komplike hiç bir program çalıştırılamıyor, sadece telefon uygulamaları çalışıyor. Win8 photoshopu, muhtemelen 3dsmaxin tablet destekli sürümünü çalıştıracaktır. Win8 li tabletinize itunes kurup ipadinizi yönetebileceksiniz, üstünlük kimde gayet net ortada.
Apple belki de bu gelişmeden sonra ipad3 ü mac oslu yapar.

İşletim sistemi olarak çok karışık bir arayüz bizi bekliyor...

iPad ile yapılamayan ne var ki...
-------------------------------------------------------------------

OSX le yapılamayan binlerce farklı işlem sayılabilir,
iOS ile Windows'u kıyasla bide . Windows'un yanında bir hesap makinesi algoritması kadar basit kalır.

Hem kolay tablet arayüzü hem klasik windows arayüzü, üstelik win8 in arayüzünün son hali bu değil biraz daha kolay olacak kullanımı. yapı 8600'e kadar yolu var sanırım, şuan 7950'lerde.

ARM'deki bu performastan sonra android , iPad acil bitmiştir gözümde. ebook okuyucu kadar vasıfsız kalırlar windows'un yanında.

iPad i devirmek değil rakip bile olamaz eğer %5 i geçerse başarıdır onalr için.iPad şık görünümlü ve kullanıcı dostu bir yazılımı var

iPad i devirmek değil rakip bile olamaz eğer %5 i geçerse başarıdır onalr için.iPad şık görünümlü ve kullanıcı dostu bir yazılımı var
----------------------------------------------

fanboy detected kaçın :DDDDDD

""iPad i devirmek değil rakip bile olamaz eğer %5 i geçerse başarıdır onalr için.iPad şık görünümlü ve kullanıcı dostu bir yazılımı var ""

metro dan daha kolay bir arabirim yok. insanlar gitgide basitlik istiyor hoşuma gitmiyor bu durum ama öyle. bu arabirim tutarsa iphone bile tehlikede demektir.

Steve Jobs attığın kuru ekmekler artık işe yaramıyor, ekmek atarken yanına peynir ve zeytin filan ekle, yavan yavan olmuyor böyle...

Yorumlara bakiyorumda ipad i hesap makinasina benzetenler ya apple urunu kullanmamis yada kiskancliktan. Benim gozumde windows urunleri klasik otoya neziyor bir arabanin yaptigi herseyi yapiyor ama agir hantal rahat olmayan uygulamalar? Ben hem mac book, iphone ve ipad kull. Diger urunleride denedim. Hepsindede daha ilerde. Ben 2 yila yakindir mac kull. Ve hala ne virus girdi nede coktu. Hala sistem verimli calisiyor. Kurum 2500 tl lik win 7 li HP dizustu verdi. Acilma hizi 50 dk kapanma hizi hala olcemedim herdefasinda guncelleme yuklediginden. 2 ay sonra wifi calismadigi cin sistemi yeniden yukledim, uyku modundan 30 sn anca cika biliyor. Macbook yaptigi, ekran videosu kaydetme, LAN dan gelen interneti wifi olarak paylasmak ozelliklerini calistirmak cin ikinci parti yazilim aradim ama basarili olamadim yani sac bas yolduruyor. Boyle sistemi neresini oveceksin. Win 7 icin ilk izlenimlerin biti bedava bil verilmesine ragmen mac ten vazgecemez hale geldim. Ins windows adam gibi basit ama hizli kull. Bir yazilim gelistirir

bir kere kimse bulut bilişimden bahsetmemiş.apple ürünündeki küçücük hataları büyütenler bulut bilişimdeki bu büyük riski söylemeyi unutmuş heralde.sizin dosyalarınız belirli sunucularda depolanacak ve bunlara yapılacak saldırılarda siz de nasibinizi alabilirsiniz sizin de verileriniz çalınabilir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost