Kendi Windows 8 ISO'nuzu hazırlayın!

Windows 8 kurulumunu özelleştirip sizi uğraştırmadan yüklenen bir ISO hazırlamanın yolu içeride!

Kendi Windows 8.1 ISO'nuzu hazırlamak

Kendi Windows 8.1 ISO'nuzu hazırlamak

Şunları sırasıyla yapmalısınız: Start > Tools > Updates, buradan sürümünüze göre x86 (32-bit) veya x64 (64-bit) Windows güncelleme paketini seçin, sonra Update'e basın ve indirmek istediğiniz güncellemeleri seçin.

1. yol: Bu bittiğinde, pencereyi kapatıp Start > ISO'dan Windows 8.1 ISO'nuzu çıkarmak için seçin, böylelikle WinReducer onu özelleştirebilecek. Bu işlem biraz vakit alabilir.

Eğer "You are trying to use an unsupported Windows 8.x Upgrade DVD" gibi bir hata alırsanız, devam edemezsiniz. Yeniden deneyin, başka bir ISO deneyin, ya da başka bir yol deneyin.

ISO dosyanız çıkarıldığında, Preset Editor kendiliğinden açılmalı.

2. yol: Alternatif olarak, orijinal kurulum DVD'nizdeki yükleme dosyalarını bilgisayarınıza kopyalayıp, sonra Start > Folder'dan çıkarılmış dosyaların bulunduğu klasörü seçip, Mount'a tıklayabilirsiniz. Böyle yaptığınızda dosyalar Extract klasörüne kopyalanacak ve Preset Editor karşınıza gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

w7 sp1 x32 gerisi yalan.

@10 Mar 2014 13:22 x86 olmasın o. :D

@10 Mart 2014 14:12 hayır o i386 :D

dvd kaldımı yaa atıyoz usb belleğe hem daha çabuk format atıyoz hemde dvdsiz yeni nesil transformerbook larada bu sayede format atmış oluyoz.

@10 Mart 2014 13:46 dvd çok süper oluyo usb berbat bence

vay korsanın alet çantası... korsancıya yardım ha...

her zaman ki gibi yine faydalı ve öğretici bir yazı dizisi olmuş. teşekkürler...

13:22 de yazan ziyaretçi.3 GB Ram ve aşağısı için x86 (32 Bit) kullanıcılar için iyidirde 4 GB ve üzeri RAM kullanan insanlar 32 Bit işletisim sistemini kurup ne yapacaklar.Kaldıki bende 16 GB ram var 32 Bit işletim sistemi kullanarak performansımı düşüreyim.Bu arada x32 diye bir şey yok x86 ve x64 mizmarisi vardır.x86 32 bit likj işletim sistemi x64 ise 64 Bitlik işletim sistemini belirtir.

@10 Mar 2014 15:12 Aslinda X64 diye baslibasina bir mimari yok, X86 mimarisi de tam dogru degil cunki asil mimari CISC olup x86 komut seti altyapisi duzenidir X terimi de aslinda geriden kalma 8086 ve devamini simgeler. 64 bit ise bir X86 uzantisi, eklentisidir temel itibariyle aslinda X86 komut seti altyapisi genel bilinen tabiriyle X86 mimarisinin uzatilmis surumudur. Yani X64 degil X86-64'tur. Ozellikleri daha fazla bellek okuma-yazma-sayfalama-tamponlama ve rastgele erisimdir, hatta AMD ve Intel 64 bit islemcileri bile birbirinden farklidir aslinda, ortak paydalari olsa da microsoft daha cok intel icin optimizasyon yaptigindan dolayi windows sistemleri Intel islemcilerinden daha cok faydalanabiliyor oysa ki AMD islemcileri 48 bit veri isleme kapasitesine sahiptir ama Intel'in son jenerasyonu bile bu ozellige sahip degil. Hatta size sunu soyleyebilirim AMD64 islemcileri 64 bit performans'ta Intel den fersah fersah ileridedir ama windows ve linux bu komut setlerini kullanamadigi icin bos beklemektedirler. Sony ve Xbox'un neden AMD sectigini biraz dusunmenizi oneririm, Unix sistemler AMD islemcilerin suyunu cikarabilir performanstadir. Inanmayan MAC OSX kursun bilgisayarina ve gorsun (AMD olanlar) Ote yandan, gercek 64 bit mimarisi ise IA64'tur, hatta piyasa da ki tek gercek 64 bit islemci kendisidir, ARM'in 64 bit islemcisi bile aslinda RISC tabanli bir uzatilmis 32 bit islemcidir, bellek adresleme ozellikleri genisletilmistir. BILGINIZE...

@11 Mar 2014 01:30 Çok doğru söylemişsiniz ama üçük bir ekleme yapma gereği duyuyorum.Windows 64bit işletim sistemi kullananların bilgisayarlarının sistem disklerine göz atmalarını öneririm. Orada görecekler ki içeride X86-64 yani X86 düzni ve üzerine ek olarak 64 düzeni vardır.

İyi veya kötü, yeniliklere açık olmayan kullanmasa bile yeniliklere sürekli sırt çevirenler geri kalmaya mahkumdur, kurup kullanmasam dahi her yeni işletim sistemini sanal makine veya doğrudan hdd ye kurup sürekli incelerim Windows sürümlerinden xp ve win 7 uzun süre kullandıklarım ama win 8 kullanmayı tercih ediyorum sanalda da android, mac os, win xp, win 7 tutuyorum bunların özelleştirilmiş sade güncel hallerini sürekli yedekte tutarak zaman zaman göz atıyorum tümünün tercih edilen tarafları var ama ev kullanıcısı olarak kendime göre temiz düzenlenmiş bir Windows 8 i tercih ediyorum, elbette kişiye göre değişir, şikayetçi olduğum bazı yönleri olabilir ama memnunum, Windows 7 nin çizgileri arayüzü kabaydı aero özelliği sevimsizdi ama iyi bir sistemdi. bir yeniliğe anında olumsuz yorum yapılıp yerden yere vurmayı doğru bulmuyorum eğer şirketim olsaydı tercihim Windows 8 olurmuydu bilmiyorum ama en üst seviyede destek hangisineyse onu tercih ederim. Güzel bir yöntem ama daha iyisi bir acronis image dosyası tutup bunu boot edilebilir usb ile formatta kullanmayı tercih ediyorum çok daha pratik ve tamamen kendime özel bir kurulum ve açılışta herşey yerli yerinde bütün ayarlarım ve özelleştirmelerim.

Ondan sonra da Windows'un orası burası çalışmıyor, hiç gerek yok bence.

forever xpsp3

orjinal win. 8.1 iso internet'te varken bu kadar kompleks bir girişim saçma olur.

olmuyor arkadaşlar halledenler varsa yardım etsin anlatım bence yetersiz site veya başka yardım yerleri var mı

Ne gerek var ki?

Torrentte her türlüsü sıfırından, güncelleştirmeleri yüklü olanına, modifiyelisinden programları hazır kurulu olanına mevcut zaten ki hiç sevmem ben en temizi orjinal bir kopya yükleyip update ile güncelleştirmeleri ve driverleri yüklemek ki zaten zevki orada.

Win 8 yada 8.1 i sevmemiş olabilirsiniz ama bence en iyisi su anda win8.1 tavsiye ederim. Ben 5 gündür falan kullaniyorum çok memnunum yani.

Program Çalıştırırken Hata Veriyor Arayüz Hiç Açılmıyor Lütfen Yardımm

Merhaba , Koca web de sorumun en yakın cevabını burada buldum. Ben windows 10 kullanıyorum , biliyorsunuz formattan sonra programlar değil ama sürekli reset gerektiren driver kurulumları ve güncelleştirmeler bayağı zaman alıyor. Windows 10 u iso olarak kuramıyorum bildiğiniz üzere farklı bir yöntemi var. Bana driverleri ve güncelleştirmeleri kurduktan sonra sistemi kopyalayabileceğim bir yöntem önerebilirmisiniz ? Not: windows un kendi yedeklemesinide denedim driverlar düzgün çalışmadı

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir