Windows 8'le gelecekler...

Win 8 Beta ile birlikte hangi uygulamalar yüklü gelecek? İşte Win 8 Beta uygulamalarının listesi!

Hüseyin Cem Köylü

Windows 8 Beta (ya da önizleme sürümü) ile birlikte yüklü gelecek uygulamalar da sonunda ortaya çıktı. Yeni Windows Beta'sı, mesajlaşma, e-posta ve kontaklar gibi uygulamalar ile birlikte gelecek.

Uygulamalar, Windows Phone Metro stilinde olacak ve bazılarının mobil özellikleri olacak; örneğin mesajlaşmada SMS desteği gibi...

The Verge'nin ele geçirdiği listede kamera, mesajlaşma, e-posta, takvim, SkyDrive, kişiler, fotoğraflar, video ve müzik var. Tüm bu uygulamaları, bu ay sonu yayınlanacak olan Tüketici Önizlemesi'nde görme şansımız olabilir.

Görünüşe göre müzik ve video uygulamaları, Xbox Live markası altında toplanacak. Xbox Live'dan bahsedecek olursak, Windows Phone benzeri Xbox Live Companion uygulamasının da tüketici önizlemesi ile gelmesi mümkün.

Çığır açan bir gelişme gözükmüyor fakat Windows 8 yap-bozundaki bir parça daha yerine oturdu bu bilgilerle beraber...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Pardus Çalıştay'ı da yakında yapılacak. Inşallah çok şık, çok basit, çok sade, çok pratik, hafif, hızlı ve hiçbir sorunu olmayan stabil bir sistem oluşturulması kararlaştırılacak.

Windows 7 ve 8'e karşı geliştirmek istediğim bu sistemle ilgili yazılarıma bir göz atın.

Bir de her üniversiteye bir yazılım projesi hayata geçerse, Pardus'un yazılım eksiği de kalmayacak. Mevcut yazılımları da modifiye etmeye başlarsak, herşey mükemmel olacak.

Güncelleştirmelere ihtiyaç hissetmeyen, en çok kullanılan sistemlerden birinin paketlerini de kullanabilen, dört dörtlük stabil bir Pardus. Ubuntu'dan daha iyi olacak. Bundan iyisi can sağlığı...

http://www.chip.com.tr/blog/cleverman/nasil-bir-pardus-istiyorum_7519.html

http://www.chip.com.tr/blog/cleverman/iste-hayalimdeki-basit-ve-pratik-pardus_7552.html

bence bu özellikler ile birlikte sanal mağza bileşeninide tamamen aktif yaparak beta sürecinde ücretsiz müzik oyun v.s sunarsalar metro arayüzünü kullanma ihtiyacı artacağı gibi bu arayüzü kullanmaya ve yeni arayüze daha çabuk kullanıcıların alışmasıda sağlanmış olacaktır.

bu tutmaz windows 8 windows 7 daha stabilize

Sen de yorum yaz