Windows 8'le gelen sürpriz!

Microsoft'un Windows 8'i tanıtacağı 25 Ekim etkinliğinde, bizleri farklı bir sürpriz daha bekliyor!

  • Berk Toparlak
Windows 8'le gelen sürpriz!

Windows 8 için beklenen gün neredeyse geldi. Microsoft, üzerine titrediği yeni işletim sisteminin resmi tanıtım davetiyelerini göndermeye başladı.

Teknoloji dünyasının merakla beklediği tanıtım, 25 Ekim tarihinde New York'ta gerçekleşecek. Gecenin süprizi ise Microsoft'un yeni tableti Surface RT olacak...  

Çiçeği burnunda işletim sisteminin kutlamalarının yapılacağı aynı gecede, Microsoft yeni tabletini de piyasaya sürmüş olacak.

Surface RT'nin fiyatı henüz netlik kazanmış değil. Ancak Microsoft CEO'su Steve Ballmer, daha önceden Surface tabletlerinin 300 ila 800 dolar arası bir fiyattan satılacağı imasında bulunmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

windows 8 facia olacak

Evet ilk tanıtımda olduğu gibi Surface ve Samsung tabletler ve de ultrabooklar da minicik fragmanlarda tanıtılacaklar.

Bu tablet gerçekten alınır.

Gelsin gelsin MS'de Apple gibi agzinin payini alacak. Kullanicilarin tercihi bu kadar kulak ardi edilemezdi ve kullaniclar tipki Vista'da oldugu gibi gerken cevabi MS'nin suratina tokat gibi indirecekler. Sonunda MS adam gibi isletim sistemi yapmak zorunda kalacak ve adi da Windows 9 olacak.

Ladies and gentleman please welcome, biggest disappointment of 2012

Bence bu vindows masa üstü PC lerde tutmaz tabletlerde daha şanslı lakin Tabletlerde ise Android rakibi var.

Surface RT piyasadaki en dandik tabletten bile dandik. Windows 8'le beraber sunacaklar ki insanlar aldanıp RT'de Windows 8'in tüm özellikleri var sansın. RT'de ofis dosyalarını düzenlemek bile mümkün değil.

Daha iyisi yapılana kadar, en iyisi windows 8. Dağılın şimdi!

Yanlışınız var office 15'i çalıştıracak. Bu da demek oluyor ki office bilgisayarı olarak kullanılabilecek. Masaüstü programları çalıştırmayacak ancak bu kısa zaman sonra önemsiz olacak çünkü tüm yazılımcılar zaten dokunmatik windows için versiyon geliştirmelerini yapıyorlar. Eski masaüstü versiyonlar ise windows 8 dokunmatik tablette faresiz zaten verimli kullanılamaz. Oysa dokunmatik olarak harika çalışacağını düşünüyorum tüm programların. Çok hızlı ve kullanışlı olacak. Devir değişiyor. Androidin sonu geldi. İos un da sonu yakındır. Artık her işimizi yapabileceğimiz windows tabletler bomba gibi gelmek üzereler

Herkes kullanmaya başladığında diyecek ki ne kadar hızlı açılıp kapanıyor.Metro arayüzüne alıştım.Explorer 10 'la ne kadar hızlı dolaşıyorsun . Windows 8 çok hızlı ! Zamanın da Window 7 de de aynı yorumlar vardı. Şimdi windows 7 'i beğenmeyenler 7'dici oldular.

Açarken açılıyor ama kapatma butonunu bulana helal olsun.

@08 Eki 2012 12:00 Windows tuşu + L yap sol altta bulunan kapama düğmesine bas :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play