Windows 8'li ilk PC üzdü!

Windows 7'li PC'lerde herkesin şikayet ettiği şey, Windows 8'li ilk PC'de de ortaya çıktı...

  • Berk Toparlak
Windows 8'li PC'ler hazır!

Microsoft'un merakla beklenen işletim sistemine sahip ilk bilgisayarlar Amerika'da satışa sunuldu. Ancak Windows 8'li bilgisayarların dağıtımına 26 Ekim'de başlanacak.

W8 işletim sistemine sahip iki adet Gateway marka notebook bilgisayar satışa hazır durumda. Orijinal Windows 8 logolu bu bilgisayarlara ulaşmak içinse hem biraz daha beklemek, hem de dağıtımcılara fazladan para ödemek gerekecek. Zira paragöz dağtımcılar CyberLink PowerDVD, Adobe Reader, Norton Internet Security Suite ve birçok ön yüklenmiş uygulama için ek para talep ediyor ve bu parayı vermek zorundasınız... Kısacası Windows 8 de, daha önce olduğu gibi, size tertemiz bir halde gelmiyor...

Windows 7'li modelleriyle benzerlikler taşıyan bilgisayarlar, sol taraftaki uygulamalar arası geçiş ve sağ taraftaki Charms menüsünü etkinleştirmek üzere yeni dokunmatik farelere sahip. Ayrıca cihazlar, daha önce Microsoft'un da onayladığı şekilde, Office 2010 Starter önyüklemeli gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Win8'de varsayılan olarak PDF okuyucu ve Antivirus yüklü geliyor niye ayrıyetten para verelim ki?

Antivirüs ve ofis yazılımı dışında diğer uygulamaları üretici firmanın ön yüklenmiş şekilde bilgisayarları satışa sunması hoşuma gitmiyor. Uygulama seçimi kullanıcıya bırakılmalı bence.

şimdi anlaşıldı

windows 8 i developer preview den ihtibaren kullanan biri olarak cevap bulamadığım tek bir soru var windows 8 desktop pclere neden tablet muamelesi yapıyor....

alirken para veriyorsun , istemedigin bir ürünü niye almak zorunda kalasın ki?

Microsoft ile alakalı bir durummuş gibi gösterilmesi bence hatalı. Sebebi ise bu anlaşmaları bilgisayar üreticileri yapıyor. Sonsuz saygı ve sevgimle..

tam bir fiyasko kusura bakmayın.win 8 bana göre daha doğmadan ölen ölü bir işletim sistemidir.

rezilliğin yeni adı Windows 8....

Bana göre Windows8 bir devrim niteliğinde hızı mükemmel derecede dokunmatik ekran kullanlar ve kullanmayanlar bence çok rahat bir şekilde alışabilir.

ya benim power dvd ile illa işim olmak zorunda mı neden dayatılıyor

Windows 8 çok ama çok hızlı ve stabil..Metro arayüzüne ilk başlarda çok lanet etmiştim ancak zamanla alışınca iyiki de bu arayüzü çıkartmış Microsoft diyorum.Ve sonuç olarak en azından yeni ve daha iyi bir Windows sürümü çıkana kadar Windows 8 Windows 8 Windows 8 diyorum bu arada 7'yi çöpe çoktan attım ;)

SAĞDAKİ HAREKETLİ BAŞLATI AĞAŞIYA ALABİLME İMKANI OLSA GÜZEL DERDİM AMA BEN SAĞ ATRAFI HİÇ KULLANMIYORUM HATTA EKRANIN SAĞINI KIRDIM İŞE YARAMIYOR BİLE

Windows 8 mobile artık Flash dosyalarını da açmıyor alıpta rezil olmayın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play