Windows 8'li Nokia Lumia!

Nokia bu konuda ne düşünür bilmiyoruz ama bu Windows 8 konsepti, gerçekten büyüleyici!

Hüseyin Cem Köylü

Microsoft'un merakla beklenen işletim sistemi Windows 8'in akıllı cep ayağı Windows Phone 8 hakkında ufak sızıntılar oluyordu birkaç aydır... Tüm sistemin ise gelecek ay yapılacak olan geliştirici konferansında ortaya çıkması bekleniyor.

Resimdeki konseptte ise Windows Phone 8'in Başlat ekranının nasıl olacağı, daha doğrusu nasıl olması gerektiği görünüyor. Konseptte, gayet iyi işlenmiş ve platformlar arası bağı sağlamış bir ekran görüntüsü var. Microsoft da bu yolda ilerler mi bilemeyiz fakat konseptin bu kapıyı araladığı söylenebilir.

Mevcut Başlat ekranından çok farklı olmasa da ikonların daha büyük olduğu gözlerden kaçmıyor ve Android benzeri çok sayıda ekrana ulaşmak için ekranı kaydırmak yeterli.

Haziran ayında Windows Phone 8'in tanıtılmasıyla tüm merak edilenler de açığa çıkacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Windows un sorunu herzaman fiyatlandırmasında olmustu. Bence popülerliğini alışagelmiş tekelciliğine. Başarısızlığını fiyat politikasına bağlıyor (gerçi başarızı dediğimiz yazılım bile dunya para kaldırıyor ama)
Android fiyatlandırma politikasi sebebi ile gayet uygun fiyatlı ve bol çeşitlilikli cihazlarda bulunuyor Amiral gemilerinde de android var 300 tl lik telefonda da yani böylece programı bol kullananı bol imkanı bol.
Linux da oyunlar windows daki gibi oynansa windows benim için ve sanırım bi çok kişi için biter.

Şaka mı bu? Nesi büyüleyici?

bu 8phone harika olucak nokia ayaga kalkicak satis rekoru kiracak mukemmel telefonun fiyati uygun olursa galaxy ace almaz kimse zaten vasat bir telefon.

Windows Phone 7 haliyle bile hastasıyım bu cihazlarım özellikle işletim sisteminin ve arayüzünün. Yeni ve farklı bir görünümü var mevcut şu anda satışı olan Windows Phone'ların. İnceliyorumda satın alıp kullananlar dahada hayran kalıyor bu cihazlara gelsin artık Türkiye'yede bizde kullandıktan sonra yorum yapalım. Fakat şu bir gerçek görsel açıdan aşmışlar.

3. yoruma kesinlikle katılıyorum windows un tek artısı oyunlar ve her ihtiyacı bulabileceğiniz programlar linux windows uzantısına destek verse eminim en geç 1 sene içinde windows u bitirir

Windows telefonu bir daha kesinlikle almam, kimseye de önermiyorum.

windows phone 8 adobe flaş yok :)

HTML 5 var zaten, Flash istemiyoruz batarya canavarı.

Windows Mobile iğrençti ama Windows Phone şaheser.

destek veremiyor telif hakları buna izin vermiyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play