Windows 8 ne kadar sattı?

İyi mi, kötü mü? Microsoft'un son model işletim sisteminin son satış rakamları açıklandı...

  • Berk Toparlak
Windows 8 ne kadar sattı?

Microsoft pazarlama kurulu başkanı Tami Reller, CES 2013 teknoloji konferasında, Windows 8'in son satış rakamlarını açıkladı. Rakamlara göre tam 60 milyon lisanslı Windows 8 satıldı. Windows Store'dan indirilen Windows 8 uygulaması adedi ise 100 milyona ulaştı.

Reller'ın açıkladığı son rakamlar, Windows 8'in sürekli eleştirilen ve şüpheyle bakılan piyasa performansının da aslında gayet iyi gittiğini göstermiş oldu. Microsoft, elde edilen 60 milyonluk satışın, perakendeciler ve bireysel müşterilerden oluştuğunu belirtti. Ancak hangi kesime ne kadar satış yapıldığına dair bilgi verilmedi.

Kasım ayındaki verilere göre Windows 8 en son 40 milyonu görmüştü. Bu rakam, ilk yapılan duyuruya nazaran çok daha az görünse de, Windows 8'in sağlam adımlarla yükseldiğine şüphe yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

e tabi önceki windows'ların aksine 29 lira gibi cüzi bir fiyat olunca millet orijinale yönelfi.

@10 Oca 2013 13:36 tek sebeb o değil win8 in ram kullanımı az pc uçuyor

@10 Oca 2013 21:08 tam tersine win 8 pro x64 kullanıyorum. windows 8 daha fazla ram kullanıyor. gelecek olan güncellemelerin sonunda belki daha aşağıya çekerler. hız bakımından win7 biraz daha önde gibi şimdilik.

aslında Microsoft mantık olarak Apple gibi stabil ve pratik bir işletim sistemi çıkartmaya çalışmış ama önceden gelen sağlam bir altyapısı olmadığı için onu da her daim olduğu gibi yine yüzüne gözüne bulaştırmış...

Win 8 geleneksel PC lerde çok kötü. Birtek hızlı olması tek başına birşey ifade etmez ve onu iyi yapmaz

bence yalan.

satılıyor gibi gözüküyor çünkü satılan her pc içine zorla tıkıştırılıyor sadece o 3. millenium faciasını çalıştıran hurdalarla milleti kandırıyorlar...

xp kullandığım için bir sorun yok win 8 de kullanmayacağım

bu rakam fazla çıkmaz anca bilgisayar filen satarlar öyle çıkar yeni bir vista faciası diyebilirim.

oldukca iyi bir isletim sistemi.30 ekimden beri kullaniyorum oldukca stabil.kotu diyorlar ama oldukca kullanisli

@10 Oca 2013 20:37 *LMFAO* Well we called that user as '' user who hasn't used mac yet''. ;) Gayet normal herkes Apple kullansa Apple'ın ne güzelliği kalırdı ama değil mi ?

@Macintosh Man Şaka mısın arkadaş? Yaşın kaç senin? :D

@Macintosh Man Mac kullanmak "isteseydik" Kullanırdık

boşverin diyen çoğu kişiye oyunlardaki performans farklarına bir baksın diyorum. Aynı oyun windows 7'ye göre daha performanslı çalışıyor Windows 8 üzerinde tavsiyem işletim sistemini kullanmadan eleştiri yapılmaması olur 16 Ağustos'ta MSDN üzerinden dağıtıma çıktı ilk olarak o zamandan beri kullanıyorum ve yazılım geliştiriyorum. Gayette memnunum performansından

@11 Oca 2013 08:17 Bende dizüstüne kurdum. Windows 7 bazen bellek tasmalarina ve gereksiz yeniden baslatmalara neden oluyordu ama suana kadar ayni sorunu yasamadim. Baslat menusune de ihtiyacim olmadi simdiye kadar.

şu ana kadar gayet başarılı sadece yeni uygulama sistemi alışıla gelmiş kullanımdan farklı biraz adabtasyon süreci yeterli

direk kullan at olmus win8 tek kullaniklik işletim sistemi i

bence şimdiden alışın...2 sene içinde xp ve ve w7 tarihe karışacak. uygulama ve yazılım WİNDOWS tarafından çıkarılmayacaktır.AYNI w95 ve benzerleri gibi. ALIŞIN..ÖĞRENİN..BÜYÜYÜN..W 8 İLE.. 2 sene sonra da w9 çıkacak..biraz değişik ve biraz revizyon ile BİRAZ DAHA yüksek performans ile gelecektir. PROFİL AYNI OLACAKTIR. ÇÜNKÜ SÜREKLİ PROFİL DEĞİŞTİRİLİRSE TADI VE TUZU KALMAZ. BİRİSİNE ADAPTE OLMADAN BAŞKA BİR YÜZ OLMAZ..OLMAMALI.. oyunlar win.8,de özellikle çıkıyormuş.. w8 yükseliyor..w.7 geri fitese takmış.. uzaklaşıyor HAYDİ HAYIRLISI..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost