Windows 8 RC hazır mı?

Tüketici Önizleme sürümü yeni çıkmışken, RC sürümüne sahip olduğunu söyleyen site kafa karıştırdı...

Hüseyin Cem Köylü

WinUnleaked.tk sitesinin yazarlarından biri, Windows 8 Sürüm Adayı (RC) kopyalarından birini hafta başında ele geçirdiğini iddia etti. Henüz yeni bir önizleme sürümü yayınlanıp yayınlanmayacağı bile belli değilken, yazarın RC sürümüne sahip olduğunu söylemesi kafaları karıştırdı.

Microsoft'un Şubat ayında yayınladığı Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi'nin üzerine artık final dokunuşlarını (eklemelerini) yaptığını belirten yazar, yapılan arayüz ayarlamaları ve ana koddaki değişiklikler sayesinde performansta da artış olduğunu söylüyor. Ama yazarın RC sürümüne geröekten sahip olup olmadığı, daha doğrusu gerçekten ortada bir RC sürümünün olup olmadığı pek de net değil.

Site, bu sürümler ilgili daha detaylı haberler yayınlayacağını da belirtiyor. Microsoft, Windows 8'in final sürümünün hem x86 hemde ARM versiyonlarını yıl sonunda, muhtemelen Ekim ayında yayınlamayı planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Benden önce nasıl R.C. Kullanırlar Anlamadım :)

Windows 8 bile kullanan var ama siz fark edemezsiniz.

bende win 8 cp yüklü, bu sefer oldukça iyi bir iş başarmışlar diyebilirim, hızda ve kullanılabilirlik açısından diğer sürümlerine göre gayet iyi bir iş başarmışlar. ama costumer previewer sürümü olduğundan olsa gerek hatalar ve uyumsuzluk sorunları var. mesela bi kablosuz ağa bağlanabilmek için bilgisayarımı açıktan sonra resetlemek gerekiyor, ama genel olarak güzel olmuş diyebilirim, özellikle hızına bayıldım.

bence 3. millenium faciası olacağı kesin...

özet geç pampa hazır mıymış?

Ne çok reklamını yaptılar. Vista'ya dönmez umarım, Windows 7 gayet iyi bence. Yeni bir Windows yerine service pack çıkarsalar çok daha verimli olurdu diye düşünüyorum. Gereksiz bence şu an için Windows 8.

microsft bu yayınlar zaten beta dahi olmayan bir yapı ile window 7 mimarisinden çok daha stabil pc deneyimi yaşattığı kesin ufak tefek aksaklıklara rağmen ama zaten bu tip aksaklıklar betadan ziyade para ile satışa sunulan sürümlerdede zaman zaman oluşabiliyor. eskiden microsftun beta sürümü bile asla kullanılabilecek türden değildi şimdi beta bile olmayan sürümü paralıyı aratmıyor.

bu kadar değişikliğe hazırmıyım bilemiyorum. şahsen ben windows 7 den bambaşka bir windows olan 8 e geçemem. bu alışkanlık meselesi. bu denli kapsamlı bir değişikliğe şahsen hazır değilim. bu kadar değişik ve el alışkanlığımızı, kullanım alışkanlığımı değiştirecek bir işletim sistemi seçecek olsam linux tabanlı, benzeri alternatifleri kullanabilirdim.
benim biraz daha zamana ihtiyacım var.

Yine aynı strateji vista hataları giderilmeden sırf satmak için piyasaya sürülmüştü windows 8 için aynı şey geçerli bir ton hatası var hataları giderilmeden piyasaya sürülecek sonra service pack çıkaracakları yerine windows 9 çıkaracaklar. Aynı vistadan sonra windows 7 nin geldiği gibi ....

@msaatci , denemeden alışamazsınız. :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir