"Windows 8 tablet fiyatları düşmeli!"

Microsoft'a Windows 8 ile ilgili en ciddi uyarı: Eğer dikkat etmezseniz...

  • Zeynel A. Öztürk

Tayvanlı bilgisayar üreticileri Windows 8 için önemli bir istekte bulundu: "Windows 8 tabletinin bileşenlerinin ve yazılımlarının fiyatını düşürün. Aksi halde cihazlar çok pahalı olacak ve tüketiciler onu istemeyecek."

Digitimes'ın raporundaki Asyalı kaynaklara göre Microsoft ve Intel, fiyatlarını düşürmeyi reddediyorlar ve Windows 8'li tabletler, satış vergileri hariç 899 dolar fiyat etiketine sahip olabilir. Kaynakların iddiasına göre bu fiyatlar tüketiciye çekici gelmeyecek.

Bununla birlikte toplu şekilde tablet satın almayı planlayan şirketler, fiyatlardan çok fazla etkilenmeyebilir. Ancak ARM tabanlı kit'lerin iyi bir pil ömrü sunduğu ve Windows oturumunu terminal penceresinde çalıştırabildiği düşünüldüğünde şirketler de ARM'yi tercih edebilir.

Görünüşe bakılırsa Intel ve Microsoft'un, Windows 8'li tabletlerin başarısı için fiyatlarını ciddi bir biçimde gözden geçirmesi gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

pahalı imiş gerçekten

899 dolar mı? biri vursun beni.

Tayvanlı üreticilere katılıyorum.

windows 8'e biraz zor alışılacak.Bu metro hiç hoş olmamış.

vergi eklenmeden 900 dolar kusura bakmasınlar da bulunmaz hint kumaşı değil...

microsoft ve intel, iki tekel şirket, eeeeee bir şirket ne kadar büyürse o kadar halktan uzaklaşır hele bide tekel olunca insanları insan değil ürettiği herşeyi almak zorunda olan söylenen herşeyi yapacak koyun ve yolunancak kazlar olarak görüp soymaya, sömürmeye ve zorlamaya başlar. (tekelleşmiş şirketlerin mantığı: Paran olduğu kadar insansın...)

islemci zaten 300 dolar cihazda 500 dolar sadece isletim sistemine mi vercez parayi.cok gereksiz bir fiyat satis fazla yapamazlar.

türkiye satış fiyatını düşünemiyorum artık..

Ipad için pahalı diyenle bu duruma ne diyecek acaba?Ipad alırım daha iyi Windows 7 kullanıyorum.

başlamadan biter bu srüven

android varken ne diye sistem göçmeleri ile uğraşacağım virüslere yer vereceğim bir tabler alayım ki.. yaşasın androi derim ..

Ben xp'mi seviyorum :D Windows 7 DVD Sine sahip oldugum halde xpden vazgecmeyenlerdenim.

arkadaşlar tablette win8 bi harika çok zevkli kullanmas

Sen de yorum yaz