Windows 8 yapı 7989 torrent'e düştü!

Windows 8, bugüne kadarki en ciddi sızıntıyı yaşadı! İşte torrent'e düşen son Windows 8 sürümü...

  • Zeynel A. Öztürk

Windows 8'in 7989 numaralı yapısından sızan görüntüleri bu haberimizde sizinle paylaşmıştık. Görüntülerin sızmasının ardından çok geçmeden, bu kez tam yapı internette boy göstermeye başladı.

Sızan dördüncü yapı olan 7989 yapısının boyutu 3.54GB ve M3 geliştirme aşamasına ait. Daha önce ise 7850, 7955 ve 7959 yapıları sızmış, Microsoft'un bu sızıntılar nedeniyle iki çalışanının işine son verdiği dedikoduları yapılmıştı.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 8'in yeni ara yüzünü tablet üzerinde tanıtmıştı. Şirket bu yeni ara yüz sayesinde Windows'u tüm cihazlarda bir araya toplamak istiyor. Son söylentilere göre Windows 8 2012 sonlarında yayınlanacak, 2013 başlarında ise perakande satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

resme bak sol alta internet explorer sabitlenmişken
ayrı bi simge olarak çıkmış açılan pencere xD
buglu şeyleri sızdırıyolar millet buglarla çile çeksin diye..
en aşşa betası çıkmadan kurmaya gerek yok..

Hemen İndirek o zaman :D

çılgın beta çıkmadan olmaz bu işler..

sızıntıymışş.... reklam kokan hareketler bunlar.... alırım kodlarını MAYKrosoft...

diğer pc me kurdum, fazla bir değişiklik göremedim doğrusu.

günaydın sevgili chip :D:D:D:D:D

Sıza sıza bişi kalmadı bi kendi kaldı o da nerde sallanıyorsa iyi sallanıyor:)

Torrente düşmek kötü bir şey değildir di mi?

win7 ye eklenmiş bir iki özellik yeni bişeyse buna win8 deniliyor sanırım..nokia ya benzedi windowsta iki menü ekliyo win 8 diye sür piyasaya..sp1 paketinde eklemesi gerekenlerdi bunlar ama güncelleme yayınladılar sp1 diye..hiç bir yenilik yapmadan.şimdi yenilik denecek bir kaç değişikliğide win8 diye sunup makyajlayıp satacaklar.

yalnız dikkat edin bazı işibozuklar win8 diye win7 ultimateyi koyuyorlar ..ki ben indirdim win7 ultimate 32 bit ingilizce çıktı..boşa gitti zaman...

Suyunun suyu, daha çıkmasına 2,5 sene var.

Birbirlerinin ekranına yazı yazıp, chat, messenger filan yapıyorlar, bunlar zaten Windows 7'de de yapılıyor, ben böyle abuk bir işletim sistemine bir kuruş vermem, aylak işi bu resmen, ben bilgisayar konusuna sulu değil ciddi bakan birisiyim, böyle sululuklarla zaman öldüremem, tik tac toe oynayamam, kusura bakma Microsoft, eğer kızarsam Linux'a kadar yolum var.

Milestone yada Alpha indirmek cok anlamsiz, uzerindeki bir cok sey degisiyor hatta tamamen ortadan kalkiyor.
En iyisi,
Beta surumu beklemek...
RC yada RTM cikinca kurariz :]

Ziyaretçi yazmış:
Birbirlerinin ekranına yazı yazıp, chat, messenger filan yapıyorlar, bunlar zaten Windows 7'de de yapılıyor, ben böyle abuk bir işletim sistemine bir kuruş vermem, aylak işi bu resmen, ben bilgisayar konusuna sulu değil ciddi bakan birisiyim, böyle sululuklarla zaman öldüremem, tik tac toe oynayamam, kusura bakma Microsoft, eğer kızarsam Linux'a kadar yolum var.
Bugün 22:23
---------------------------------------------------------------------------------
Boyle komik ve sacma yorum yaz diye sana para mi oduyorlar ziyaretci?
Neymis ciddi bakarmis, sulu bakmazmis.
Macintosh kullanirsin olur biter...
Hatta dur sen ms-dos kullan ne yapacan mouse falan bozar seni.
Ne o oyle ekranda carpiya basiyorsun kapaliyor.
Sacmalik iste...

Ne bicim adamlar var ya...

Reklam kokan hareketler bunlar bunlara gerek yok microsoft .

Bu resimdekiler Windows 8 değil microsoftun bu tip sızıntılara karşı başlattığı reklam kampanyasıdır. Anlamayan ve saçma sapan yorum yapanlara duyurulur :D

İnternet Explorer 9'un 32 bit versiyonunu sabitleyip 64 bit versiyonuyla bir siteye girerseniz bug olmadığını anlarsınız :)

Artık alışılmış microfost yöntemi.

hiçbir stabilite olmadan piyasaya sızdır.( Sızmış canım haberimiz yok (: )
meraklı kullanıcılar , teknoloji delileri ve hiçbir yenilikten geri kalmayan tech-guy olarak bilinen teknisyenler indirsin kurcalasın kurcaladıkça hataları bulsun(kullanıcı çoğunun farkında da hi değil , sessizce geri bildirim yapan windows, seni çakaal (: )

tüm bunları takip eden microfost geliştirmeye devam etsin aynı windows 7 de olduğu gibi sonrasında piyasaya sunsun.

Bu arada piyasaya sızdığı'ndan haberleri yok ya.

Ahmet kovdum seni , kesin sen sızdırdın yeni build'imizi diyerek espri yapıp araları'nda gülüp eglenirler olay dış dünyaya microfost 2 çalışanını sızıntıdan dolayı kovdu olarak çıkar. olay bu mudur ? budur. yerseniz de , yemezseniz de.

Microsoft sıktı iyice... Artık o da Google Chrome gibi 2-3 özellik ekleyip yeni sürüm çıkarır... Bilgisayarı iş için kullanıyorsanız ( Adobe programları ile falan) Win XP/Vista/Win 7 kullanmak zorundasınız yok sıradan işler yapıyorsanız (facebook, msn, online oyun) Linux yeterde artar.

Daha öncede yazmışdım Win8 microsoftun elinde patlıyacak,ev kullanıcısı aptal değil 5 yılda işletim sistemi değiştirilir.Hazırla işe yarar SP,Win7 satmaya devam et ama olmaz.Vistayıda isteseydiler Win7 gerek kalmadan stabil hale getirdi MS

Vista çekirdek dinamiklerini kullan hata ve sorunları temizle yeni isim ver ahanda Win7 gelsin paralar şimdi ayni şark uyanıklığını yapıyor MS biraz renk biraz yeni görünüş biraz özellik biraz biraz ekle bu ne Win8 oldu bizde yedik ,sati kurumlara satamaz hedef kitle ev kullanıcısı kendi adıma çalışyorsa kurculama mantığı yürütürsem MS anca Win8 hazır Laptop ve Deskop satar oda maliyeti kurtarmaz.

Win8 artık MS elindemi patlar başka yerindemi bilmem...:D:D

Merak uyandırmak adına yapılan hareketler gibi geliyor bunlar bana.

Boyle komik ve sacma yorum yaz diye sana para mi oduyorlar ziyaretci?
Neymis ciddi bakarmis, sulu bakmazmis.
Macintosh kullanirsin olur biter...
Hatta dur sen ms-dos kullan ne yapacan mouse falan bozar seni.
Ne o oyle ekranda carpiya basiyorsun kapaliyor.
Sacmalik iste...

Ne bicim adamlar var ya...
...
Bu senin bilgisayara nasıl baktığına bağlı, sen git kendine bir XBox, bir Play Station, bir Nintendo Wii al, bilgisayar sana ağır gelir...

Artık Linux'ta bu Windows 8'de yapılmaya çalışılanlar filan çoktan başarıldı bile, Microsoft 2 yıl sonra bize bu oyuncağı mı sunacakmış? Zaman ve para bol galiba Microsoft'ta... Yeni bir Windows faciasına hazır olalım.

Windows 8 için faci bekleyenler kesinlikle beklemesinler. Nedeni ortada arkadaşlar , görmemek için ya bakmamak ya bakar kör olmak lazım. 2 yıl öncesi'nden piyasaya bilinçli olarak sızdırılarak son kullanıcıya ulaştırılan kaba inşaat modunda bir işletim sistemi var ortada 2 yıl boyunca herkesten gelen verilerle olabilecek en kararlı hale getirirler win7 gibi. Sonra 2013 de sür piyasaya (: Son kullanıcı 2 yıldır kullanıyor zaten bu işletim sistemini( denek olarak ) bu süre içerisi'nde de yeni işletim sistemine alışıp uyum sağlıyor. Çıktığı'nda parası bol olanlar ya da kendi güvenliğini sağlayamayan kişiler satın alıyor ( çoğu kişide lisans kontrol araçlarına taklalar attırıp bedava kullanıyor.
Size tavsiyem microfost'a beta tester olarak destek olun(kayıtlı bir beta tester) bu sayede Win7 x64 ultimate bedavaya geldi bana. bakarsınız win8 i de dagıtırlar (;

macintosh bluray bile okuyamıyor bide microsofta laf yapıyorlar

yalannnnn... microsoft'u böyle sabote edecek çalışanları olsa adamlar gider kaynak kodlarını sızdırır ama değil mi?

bence bunlar gerçek windows 8 deil windows 2013 yazın googla sonra görün windows 8 i

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost