Windows 8 yapıları ne sıklıkta derleniyor

Windows 8 yapılarıyla ilgili birçok haberi sizinle paylaştık, ancak bu detayı biz de bilmiyorduk!

Her gün yeni bir Windows 8 yapısı çıkıyormuş

Windows 8'in RTM sürümünün yayınlanmasına belki de bir haftadan daha kısa bir süre kaldı. Windows 8'in yeni yapılarıyla ilgili haberlerimize sıkça rastlıyorsunuz. Peki Microsoft'un yeni bir yapıyı derlemesinin ne kadar sürdüğünü merak ettiniz mi?

Siz merak etmemiş bile olsanız, en az bir merak eden var: Twitter kullanıcısı "Deficiency", Twitter'da Microsoft'a herkese açık olarak gönderdiği soruya şirketten cevap almayı başarmış. Microsoft'a Windows 8'in bir yapısını meydana getirmenin ne kadar sürdüğünü soran kullanıcı, yazılım devinden şu cevabı almış:

"@Deficiency her gün yeni yapılar meydana getiriyoruz. Yapı, bizim için dil / sku / ayıklama veya perakande / 64 veya 32 veya ARM ve fazlasının bir matrisi."

Microsoft'un bu gönderisi, Windows geliştirici takımının günde birden fazla yapı derleyebildiğini ortaya çıkarıyor. Dolayısıyla Microsoft'ta Windows 8'i tamamlamak üzere yoğun bir çalışmanın devam ettiğini hissedebiliyoruz. Windows 8'in Geliştirici Önizleme ve Yayın Önizleme sürümlerinin ardından ekim ayının sonunda çıkacak final sürümünü denemek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Off windows8 haberlerinden iyice baygınlık geldi biraz ara verinde çıktığımda bakalım nedir ne değildir :/

oğlum win8 bak git:)

Kasım a kadar ne yenilik ekliyecekler merak ettim

win 8 çıkmadan kullanmış kadar olduk :)

Klasik menü sistemini içermez ise masaüstü için kesinlikle uygun değil.

Sabırsızlıkla bekliyorum.Şu an Release Preview kullanıyorum açılma hızı muhteşem,grafikler gayet iyi.Win7 den daha iyi performans sunuyor.

Ayıklama yerine hata ayıklama ve perakende yerine yayın sürümü olmalıydı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir