Windows 9 Beta, 15 Eylül'de sızabilir!

Windows 9'un ön izleme sürümü, yeni bir söylentiyle göre beklenenden çok önce internete sızabilir!

Windows 9 Beta, 15 Eylül'de sızabilir!

Yeni bir söylentiye göre Windows 9'un beta sürümü, beklenenden önce, 15 Eylül tarihinde internete sızdırılabilir.

Sızıntılarının genellikle doğru çıkmasıyla tanınan Wzor, bir sonraki Windows'un önizleme sürümünün 15 Eylül'de gelebileceğini söyledi. Rus sızdırıcı Wzor, daha önce Windows 7 ve Windows 8'in önizleme sürümlerini sızdırmıştı

Bununla birlikte Windows 9'un beta sürümünün Microsoft'un isteği dışında internete sızması, eskisinden daha zor görünüyor. Firma, Windows 8 ve 8.1'de sızıntıları engellemek için elinden geleni yapmıştı. Bunun yanında iki eski Microsoft çalışanı, sızıntılar nedeniyle tutuklanmış, hatta biri hapse girmişti. Aynı şeylerin Wzor'un başına gelme ihtimali de yok değil. Bu yüzden Windows'un önizleme sürümlerini internette paylaşanların, bunu yapmadan önce iyi düşünmeleri gerekiyor.

Windows 9'un önizleme sürümünün Microsoft tarafından 30 Eylül'de geliştiricilere sunulması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

microsoftta intelin yaptığını yapmaya başladı . sözde farklı performsn yenilik ama görsellikten başka son kullanıcıya pek birşey sunmayan işletim sistemlerini kullanıcıya iteliyor.

4. millenium faciasına para veren enayidir...

Windows 7'den Windows 8'e yükseltme yoluyla geçenler için Windows 9 ücreti ne kadar olacak bu konuda bilgisi olan var mı.

Wzor candır :)

Neyse, siz rtm yi tahmin edin. 25 Ekim 2014.

win8 in yüzüne microsoft bile bakmıyor. win8 iyidir diyen microsoft trollerinin yüzü artık kayışa benzedi :)) Yine de uslanmayıp yakında win9 diye bağırmaya başlarlar. :)

Microsoft tekel olmasına güvenerek hazırdan yiyor ve kendi ayağına sıkıyor, yığınla sorun eksikle dolu Windows 8`deki eksik hataları 8.2 ile gidereceği vaadinde bulunmasına rağmen başlat menüsünü bile Windows 9`a sarkıtmakla resmen kullanıcılarıyla dalga geçmiş oldu. Microsoft bunun bedelini çok ağır ödeyecek (en az %30 pazar kaybı yaşayacaktır). neden xp kullanıyorsunuz 7-8`e geçsenize beyin ezmesi yapan arkadaşlar şimdi nasıl birşeye destek olduklarını görmüşlerdir umarım zira Microsoft köle gibi istediğini yapanlar kazıklandıkları ile kaldı..... son olarak ubuntu linux`un imajına çok ağır darbe oldu açıkçasısı ubuntu vakfının gizli destekçisi Microsoft çıkarsa hiç şaşırmam! 20 tl`ye usb bellek satın alın usb belleğe Linux yükleyin Linux bir ubuntu`tan ibaret değil (sistemi çok eski olanlar lubuntu veya xubuntu deneyebilirler) forum sitelerinde gerekli bilgileri bulabilirsiniz yada buradan sorarsanız ben zevkle cevap veririm. geçende dizüstü satın aldım aradığım işlemcili model koca ülkede tek bir yerde satılıyordu freedos seçeneği olmadan Windows 8 ile satışta idi yani Microsoft`a 150 tl gibi bir para kazandırdım maalesef şeytanla anlaşma yapmış gibi hissediyorum kendimi!

@28 Ağu 2014 10:05 Microsoft win 8.2'yi söylediği gibi(!) kullanıma sunacak. Ama bu arada bir cinlik edip Win 8.2'nin adını Win 9 yapıverdi. (Daha önceleri, bu kadar kısa aralıklarla yeni bir işletim sistemi çıkarılmamıştı.) Bu şekilde hem win 8'in kötü imajından kurtulmak istiyor, hem de kullanıcıları 3 - 5 kuruş daha tırtıklamak istiyor.

Eskiden bu haberleri çinliler sızdırırdı şimdi sırada ruslar mı var ?

Win 8.1 den sonrakine para isterlerse vallahi laptopa linux kurarim hemde chrome os kurarım bidaha da windowsa bakmam zaten arabir oyun için kullaniyorum oynamam olur biter ne olacak

ms reklam yapıyor ,kulanıcı yorumu topluyor sizintilar olamasa ilk çıktığında üzerinden 1 yıl geçmeden kimsa yeni os almaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir