Windows 9 çalışmaları çoktan başladı mı?

Eğer "Windows 9 da nereden çıktı" diyorsanız, bu soruyu bize değil Microsoft'a sormalısınız!

Windows 9 çalışmaları çoktan başladı mı?

Farklı kaynaklardan sızdırılan bilgilere göre Microsoft, Windows 9 üzerindeki çalışmalarına bir süre önce başladı. İddialara göre "Windows 9" kod adı verilen bir sonraki Windows'un adı, Windows.next veya Windows vNext de olabilir.

İnternetin farklı köşelerinden bir araya getirilen Microsoft çalışanlarına ait bazı bilgilere göre Microsoft, Windows 9'un planlama ve geliştirme aşamasını başlatmış durumda. Bu bilgilerin ve yukarıda gördüğünüz e-postanın kaynağı ise MsftKitchen adındaki web sitesi.

Win8China web sitesinin söyledikleri ise yukarıdaki bilgilerle biraz çelişiyor. Bu web sitesine göre de Microsoft, yeni jenerasyon bir Windows üzerinde çalışmalarını başlatmış bulunuyor. Ancak Win8China, yeni işletim sisteminin isminin Windows Blue olacağını iddia ediyor. Bir kaynağa göre ise "Windows Blue" adının Windows 9'un bir alt bileşeni olması muhtemel.

Henüz Windows 8'in final sürümü piyasaya sürülmeden Windows 9 hakkında konuşmak için tabi ki fazlasıyla erken. Ancak Win8China yeni işletim sisteminin "yakın gelecekte" ortaya çıkacağı konusunda ümitli.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 46 Yorum

merak ediyorum bu windows kaça kadar çıkacak :}

eğer 94 e kadar çıkarsa iyi ama 95.sürüme ne isim verirler onu bilmiyom

@11 Ağu 2012 12:23 fazla merak iyi değildir....

@11 Ağu 2012 12:23 Dünya'nın sonu gelene kadar.

o da değil de daha ben sekizi görmedim ne bu hız chrome yi geçecek yakın da hadi bu hız da yavaş her bir yılda ber windovs

8 çok iyi iş çıkardı birde Win9 a geçiyorlar.

inş. başlat menüsünü gene koyarlar

O zaman win 8 almayıp win 9'u beklemekte fayda var demek ki. Hatta win 10'u. Bo şyere fazladan para kaptırmamak lazım.

windows 8deki başlat menüsünü windows 7deki haline döndürün windows 9 deyin. işte size daha gelişmiş işletim sistemi.

Daha yeni mi başlıyorlar? Kapalı kapılar arkasında belli başlı özellikleri yıllar önce geliştirmeye başlamıştırlar. Geleceğe dönük hareket etmek başarı getirir. Örneğin adobe, 5 yıl önce tanıttığı bazı yenilikleri hala yeterli olgunluğa eriştirip ürünlerine koyabilmiş değil ama er ya da geç hepsi ekleniyor. Bu yüzden daha 7 bitmedi ne 9 u diyecek olan insanların sığ görüşlü olduğunu şimdiden yüzlerine vurmak istiyorum.

Windows Xp'nin yeni sürümünü çıkarsalar da kullansak :D :D

7 8 9 değilde isim vererek çıkarsalar. Bkz. Vista, xp, millenium

Windows 8 fiyasko oldu tutmayacağı kesin... 3. millenium faciasının hasarından yırtmak için 9 için erken çalışmaya başladılar ne var ki bunda?

Esas bombayı win10 da patlatacaklar 8 9 geçiş dönemi win10 daki 2 bombayı söylim 1:pencereler, tarayıcılardaki gibi sekmeli olacak. 2:videolar, bing deki gibi pencerede mausu üzerine götürünce oynatıcısız oynayacak.

@11 Ağu 2012 14:32 o dediğin linuxta 6-7 yıldır var biliyor musun?

İflas edene kadar cıkıcak iste

30 40 50 olur bu gidişle...

Millet alıştı tabi tek sistemle idare etmeye, kimse düşünmez daha iyisi olmaz mı diye. Neymiş efendim yeniliğe ne gerek varmış. Her yeni sistem (Vista'yı saymazsak) öncekinden daha güvenli ve performanslı olması için yapılıyor elbet. Windows 9 çıkarsa yine 4-5 yıl sonra çıkacaktır, çıksın. 10-11-12.. güncel kalmak en mantıklı şeydir. Şimdiden konuşulması da Microsoft için normal, biz Windows 7'yi yeni yeni kullanmaya başlarken 8 ile uğraşıyorlardı :)

bu güne kadar 6 kere çekirdek değiştirdi windows. windows 8'i çıkartarak çok akıllıca bir adım attı. (vista 6.0, windows7 6.1, windows8 6.2) lütfen steve reyiz, aptallık edip güzelim 6 numaralı kerneli çöp etme.

o zaman windows 8 alınmaz hacı. Neden dersen şöyle ; Xp kullanırken Vista övüldü bir yandan Windows 7 nin temelleri atılıyordu. Windows 7 kullanır iken windows 8 övülmeye başladı windows 9 çıkarılacak. Velhasıl bu seri şöyle XP,Windows 7,Windows 9 .Ara sürümlerde buglardan performanstan sıkıntılar çıkar

windows 2012 ye kadar :P

Daha 8 cikmadan 9 a basladilar arkadan kovalayan mi var arkadas :D

9. windows bence rakamla ifade edilmeyecek. Ama Aplle gibi de yeni windows anlamına gelebilecek next sözcüğünü kullanmıyacaktır. Windowscloud olabilir.

İlk defa Bir windows sürümü geliştirilmesi bitmeden sonraki sürüm geliştirilmeye başlandı, acaba windows 8 den endişeleniyorlarda ondanmı başladılar :D acayip bir durum :D

metro arayüzü windows'dan defolup gidene kadar windows 7'de takılacaz artık napalım..

windows 7 ilk çıktığında benim kulağıma 8 ve 9 unda tamamlanma aşamasına gelindiği söylenmişti hatta bazı fotolar bile gösterildi. 9 da herşey saydam olarak görünüyo ve xp tarzı bi görünüm vardı.

ben dedim win 8 sadece tablet lere yönelik masaüstü için win 7 gibi standart birşey lazım donanım özellikleri önde olacak şekilde

merak ediyorum bu windows kaça kadar çıkacak :} --------------------------------------------------------------- sürüm sayısı crom u geçemez çünkü crom ayda 10 sayı atıyor.

Tabikide ben daha windows 7'den windows 8'e geçmeden çıkacak ve çıktığında sıralama şu şekilde olacak 1.windows7 2.windows XP 3.windows 8 4.windows blue

2015 te çıkar office 2015 le beraber

bunda şaşılacak birşey yok ki! bendeki bilgisayarın bios pili bittiğinde windows 7`nin tarihi aralık 2006`ya atıyor yani windows 7`nin çalışmalrının ilk başladığı tarih aralık 2006, vista piyasaya sürülmeden windows 7`ye çalışmaya başlamışlar windows 9`a çoktan çalışmaya başlandığını ben bile biliyorum, bunu neden haber yapmışlar ki?

MS tabii çalışacak arkadaşlar , Win8'in tablet harici desktop sistemlerde tutlmayacağını anladı , ayrıca oyun üreticileride aba altından sopayı gösterdi... Ne bekliyordunuz ki ? Hele birde şu valve 2500+ oyunu linux için port etsin o zaman Bill amca kara kara düşünür ben ne yapıyorum diye :D 20 usd'ye win 10 alırız artık... :))

Windows 8 fiyasko oldu tutmayacağı kesin... 3. millenium faciasının hasarından yırtmak için 9 için erken çalışmaya başladılar ne var ki bunda?

@grezimonk rüyasını mı gördün bi çıksın ilk rakamlar gelsin ondan sonra öt

fazla zorlamasın ama kendini:D

Microsoft Windows Kullanmayı Bırakacağım ! Bu İş Bukadar Cıvıtılmamalı

aqa son paylaştığım videoyu birkere izlermiisn beğen demiyorum :)

Her ne ad altında çıkarırsa çıkarsın,artık eski işletim sistemleri yakın gelecekte lambalı radyo haline gelecek,mouse klavye ve hatta ekranla bile vedalaşabiliriz,8,9,10 hepsi buna gidiyor.Kim hızlıysa o.

Olaya bak biz 2007 de Vista alırken heyecan içerisindeydik 5 sene geçti araya 7-8-9 girdi. Fakat SP2 de Vista Windows 7 etkisi veriyor ne mavi ekran hatası ne de her hangi bir olumsuzluk. Virüs programı bile yok kendi Güvenlik Duvarı işi görüyor. O kadar para verip memnun olduğumdan neden vazgeçeyim. Akıllı olan adam gibi çalışan sistemini değiştirmez onlar istediği kadar versiyon yükseltsinler...

@12 Ağu 2012 03:29 yavaş mı ?

bence Win8 ikinci bir Vista hezimeti olacağı kesin gibi çünkü hezimetin sonu başka bir arayış oluyor.

Microsoft çok büyük oynuyor. Bakalım sonuçları ne olacak.

win8 in vistadan pek farkı yok gibi

win8 le vista arasinda daglar kadar fark var arkadasım

Sanırım windows8'in tutmayacağını anladılar baktılar ki geri dönüşü yok zaman kısa düzeltme yapamayız. o halde şimdiden yeni windows için çalışalım. Yeni sistemi ne kadar erken çıkarsak o kadar kar :) hesabındalar . diye düşünüyorum. Veeee en çok dikkatimi çeken bu bilindik olay. Windows me tutmadı sonra ki windows xp tavan yaptı. vista tutmadı 7 tavan yaptı. 8 tutmazsa 9 tavan mı yapar dersiniz. ??

windows 8 berbat olmuş bence 97 nin tasarımı bile daha iyidi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir